Чому 2020 не такий вже і поганий: добірка подій в Україні за цей рік Гіди

Чому 2020 не такий вже і поганий: добірка подій в Україні за цей рік

Світові видання визнали 2020 найважчим та найгіршим для більшості людей, які живуть сьогодні. Але й у непрості часи пандемії було немало позитивних подій. Ми зібрали хороші новини 2020-го в Україні.

У 2020 році Україна піднялась в індексі людського розвитку на 14 пунктів. Human Development Index враховує показники тривалості життя, рівня доходів та освіти. Зараз Україна посідає 74 місце зі 189 країн. Згідно з HDI, очікувана середня тривалість життя в нашій країні складає 72,1 рік, фактична тривалість навчання – близько 11,4 років, а показник валового національного доходу на одну особу – $13 216. 

В Україні запустили електронний сервіс державних послуг "Дія". На момент запуску в "Дії" було доступно 27 електронних послуг, і їхня кількість постійно збільшується. Серед іншого, застосунок дає змогу зберігати електронні копії документів у смартфоні. А на карантині завдяки "Дії" з'явилася можливість контролювати переміщення людей, які приїхали з-за кордону і перебувають на самоізоляції.   

Світова мережа магазинів IKEA почала працювати в Україні. Поки що як інтернет-магазин. Головна фішка меблів від бренду – їх можна скласти самостійно, без допомоги професіоналів. Гіпермаркети IKEA є у 52 країнах. Поява магазинів в Україні постійно відкладається – перші спроби зайти на український ринок були ще у 2005 році. Відкриттю фізичного магазину у Києві у 2020 році завадив карантин, і тепер відкриття планують на початок 2021.

Netflix "заговорить" українською. Стрімінговий сервіс Netflix почав співпрацю з двома українськими компаніями дубляжу: "Так Треба Продакшн" та Postmodern Postproduction. Обидві компанії увійшли до програми Netflix Post Partner Program у статусі Gold, що означає найвищий ступінь відповідності стандартам сервісу. На Netflix уже вийшов перший анімаційний фільм українською – "Губка Боб: Втеча Губки", озвучений LeDoyen Studio.

В Україні запустився Spotify. Стандартна підписка коштує близько 140 гривень. У застосунку є можливість одночасно слухати музику на декількох смартфонах (в тому числі на IPhone 12, який теж вийшов в Україні в 2020-му), величезна бібліотека і радіо за виконавцями.

У 2020 Чорнобильський заповідник внесли до глобальної бази природоохоронних територій світу (WDPA). Він існує з 2016 року. Тоді дві третини зони відчуження, заселеної дикими тваринами (включаючи й види, занесені до Червоної книги) перетворили на радіаційно-екологічний біосферний заповідник. Аналогів у світі не існує.

Потрапляння в базу означає, що тепер відвідувачі сайту бачитимуть чорнобильську зону серед інших унікальних місць світу. Також, як зазначили представники заповідника, це наблизить Україну до виконання міжнародних зобов’язань з охорони довкілля та допоможе співпрацювати з державними та недержавними установами світу у питанні розвитку заповідника.

У березні українська вікіпедія перетнула межу у мільйон статей та стала 17-ю з усіх мовних розділів електронної енциклопедії. Станом на грудень на українському сегменті вже 1 063 753 статей. До того ж, деякі рейтинги показують, що Вікіпедія є найпопулярнішим веб-сайтом серед українців.

З грудня 2020 року у потягах Інтерсіті можна дивитись понад 280 ліцензійних фільмів українською. Придбавши спеціальний код, пасажири можуть під час поїздки дивитись кіно на власних гаджетах через wi-fi.

Подій у кіно 2020 року було багато, ось деякі з них:

‣ Фільм "Мої думки тихі" зібрав у прокаті 9,4 млн гривень – більше, ніж витратили на його виробництво (9,2 млн гривень).

‣ Режисерка Ольга Ряшина розпочала зйомки художнього фільму за мотивами повісті "Я, «Побєда» і Берлін" музиканта Андрія Кузьменка. Прем’єру планують на осінь 2021 року.

‣ Вийшов драматичний фільм "Атлантида" про життя людей на післявоєнному Донбасі у 2025 році. Український Оскарівський Комітет висунув цю стрічку на премію Оскар.

‣ Права на фільм дніпровського режисера – трилер "Let it snow"купив Голлівуд. Таку угоду уклали вперше в історії України.

Українку вперше вибрали в американський парламент. Вікторія Спарц народилася в радянській Україні, отримала освіту в незалежній і побудувала успішну кар'єру в Америці. Вона стала першою українкою-конгресвумен Палати представників США від 5-го округу штату Індіана.

Найсильнішим чоловіком в світі став українець. Олексій Новіков переміг у змаганні World's Strongest Man. Цей титул вже отримував Василь Вірастюк, але Олексій став наймолодшим переможцем за всю історію цього конкурсу – йому всього 24.

Поділитися: