Альона Загребельна покаже перформанс проти об'єктивації жінок Новини

Альона Загребельна покаже перформанс проти об'єктивації жінок

Дніровська художниця і перформерка Альона Загребельна анонсувала показ першої дії перформансу "Троянда". Вона відбудеться 15 серпня біля фонтану на Катеринославському бульварі.

Зі слів Альони, цю локацію обрано невипадково:

– На бульварі знаходяться найдорожчі бутики, через які відбувається нав'язування загальноприйнятого ідеалу краси та об'єктивація жінок.

"Троянда" відкриває тему "я – жінка, я – художниця". За задумом, художниця буде знаходитись у фонтані, пасивно взаємодіючи з ним – лежати під струменями води, перекочуючись під їхнім тиском.

– Я буду лежати в червоній сукні, з макіяжем і зачіскою, які відповідають сучасним стандартам краси. Я відчуваю себе зрізаної трояндою, яку поклали в ванну, в контексті суспільства, яке готове сприймати мене виключно як об'єкт, який несе красу, гармонію, "радує око". У мене немає шипів, коріння, землі під ногами і можливості на щось вплинути," – описує концепцію художниця.

Перформанс "Троянда" складається з двох дій. Перша пройде за підтримки кураторів ГогольFEST’у, які допомогли узгодити використання фонтану з його власниками. Задум другої дії художниця просила не розкривати.

"Троянду" можна сприймати як стартовий символ наближення фестивалю сучасного мистецтва DniPRO ГогольFest, який пройде у Дніпрі 27-29 вересня. В рамках самого фестивалю художниця представить другу роботу – "Думки". Проведення третього перформансу "Потенціал" ще під питанням: він вимагає певного фінансування.

"Троянда", "Думки" та "Потенціал" – це триптих, у якому жінка-художниця намагається зрозуміти, як взаємодіяти з соціумом, що він диктує і що може дати, на що вона сама хоче вплинути і що змінити.

Перформанс "Троянда" почнеться 15 серпня о 14:00 і триватиме 40 хвилин.

Поділитися:

Ще за темою