Бібліотека української діаспори отримає 5000 книжок Новини

Бібліотека української діаспори отримає 5000 книжок

З американського міста Рочестера везуть книжки з колекції видатного діяча української діаспори Володимира Пилишенка. Їх планують розмістити в Бібліотеці української діаспори імені сенатора Джона Маккейна, на першому поверсі Дніпровської центральної міської бібліотеки — про це нам розповіла бібліотекарка Наталія Крилова.

Після отримання книжок їх оцифрують та розмістять у вільному доступі на сайті бібліотеки. Якими саме книжками поповниться колекція, ще не відомо. 

Володимир Пилишенко — видатний архітектор, графік та архівіст із волинського села Поромів. Після війни його родина емігрувала в США, де він працював університетським викладачем.

Портрет Володимира Пилишенка в національній білій сорочці з орнаментами
Портрет Володимира Пилишенка

Колекція Володимира Пилишенка складається з книжок українських письменників XX, які були вимушені друкуватися за кордоном через заборони радянської влади. В 2018 році він подарував Бібліотеці української діаспори 15 000 книжок зі своєї колекції. В цьому ж році він приїжджав у Дніпро.

В лютому 2021 року Володимира не стало. Його родина, яка постійно підтримувала зв’язок з працівниками міськради в Дніпрі, погодилася передати ще 5000 книжок, які зібрав видатний діяч.

Поділитися: