Завантаж свою допомогу: благодійний проєкт журналу КУСТ Новини

Завантаж свою допомогу: благодійний проєкт журналу КУСТ

Ми зустрічали багато статей про медиків в умовах карантину. Читали, як 32 лікарі районної лікарні на Тернопільщині заразилися коронавірусом, бо у медичного персоналу з "кращої у районі лікарні" не було ні респіраторів, ні захисних костюмів, ні елементарно рукавичок. Як директорка обласної реабілітаційної лікарні Інесса Шевченко оголосила голодування на підтримку всіх колег, яким після початку другого етапу реформи медичної галузі не будуть збільшувати зарплатню.

На медиках в усіх областях зараз найбільша відповідальність. Ми надихаємося ними, коли одужують хворі на COVID-19, але легко знецінюємо, коли перемагає вірус.

Міські та обласні ради в різних містах виділяють кошти на медичне обладнання і облаштування палат, але їх не вистачає для повного убезпечення всього медичного персоналу.  

КУСТ виступив із благодійною ініціативою, яку підтримала художня спільнота Дніпра і Києва та благодійний фонд Kiddo. Ми об’єдналися, щоб допомогти медичному персоналу у Дніпропетровській області.

(Upd. Наш благодійний проєкт завершено)

Завантаж свою допомогу: благодійний проєкт журналу КУСТ - 1 зображення

У чому суть проєкту?

На спеціальному сайті (проєкт уже закрито, тому сайт не працює) викладено розмальовки, зроблені за мотивами робіт місцевих ілюстраторів та художників: Zdes Roy, Літи Хейфец, Олега Семака, Сергія Алієва-Ковики, Сергія Бурбела та багатьох інших. До них приєднався київський ілюстратор, автор скандальної виставки Олександр Грехов. Художники надіслали нам оригінали своїх робіт, а їхні колеги зробили з них контурні зображення. Це означає, що всі бажаючі можуть отримати більше сорока розмальовок з дніпровськими муралами, авторськими ілюстраціями і навіть роботами з "Квантового стрибка Шевченка".

Завантаж свою допомогу: благодійний проєкт журналу КУСТ - 2 зображення

Архів ми надсилаємо тим, хто робить внесок на допомогу медикам. Внески йдуть на рахунок БФ Kiddo, а волонтери купують і передають лікарням усе необхідне.

Звідки у випускової редакторки КУСТа ідея зробити благодійний проєкт?

Аня Заікіна: "Сидячи вдома на карантині, я почувала себе "не при ділі". Люди борються з епідемією, щодня працюють заради цього. Я хотіла їм допомогти, але не просто перерахувати 500 гривень, а зробити дещо більше. І я згадала про свою ідею з розмальовками, які були б антистресом для людей, знайомили б їх із містом, показували б Дніпро під новим кутом. Ідея з'явилася ще півтора року тому. Тоді я хотіла попрацювати лише з муралами та фотографіями впізнаваних місць Дніпра.

Зараз ця ідея виявилася дуже на часі. Вона стала соціальною, плюс трансформувалася у знайомство не так з містом, як з його художниками.

Чому ЗМІ можуть реалізовувати ось такі благодійні проєкти? Тому що у них апріорі активна аудиторія. І якщо ЗМІ соціально відповідальні, то їхня аудиторія – також".

Завантаж свою допомогу: благодійний проєкт журналу КУСТ - 3 зображення

Як на пропозицію відреагували художники та ілюстратори?

Zdes Roy, ілюстратор, найвідоміший у Дніпрі мураліст: "Я узнал об этой идее ещё полтора года назад, сейчас её решили воплотить, и я совсем не против. Отличная идея, особенно нужна сейчас, когда люди сидят по домам и им нечем заняться".

Літа Хейфец, ілюстраторка, художниця та графічна дизайнерка: "Я уже участвовала когда-то в проекте, где рисовала раскраски с нуля. Но здесь благотворительная идея. Мне захотелось поучаствовать, потому что для меня это день работы, а польза от этого более масштабная, чем просто от заказа".

Наша позиція

Чому благодійний проєкт ініціює і реалізує ЗМІ про культуру? Тому що ми відчуваємо свою відповідальність за інформацію і за те, як її сприймають. Ми хочемо не тільки розповісти, а й показати, як людина за кілька хвилин може змінити світ. Певною мірою це журналістика рішень, яку ми хочемо пропагувати.

Якщо у вас виникне бажання підтримати КУСТ в умовах карантину, напишіть нам на сторінку у фейсбуці, і ми розкажемо, як це можна зробити.

Поділитися: