Для відвідувачів відкрили Меморіальний будинок-музей Дмитра Яворницького Новини

Для відвідувачів відкрили Меморіальний будинок-музей Дмитра Яворницького

Він не працював 11 місяців. 

Увесь цей час лекції, екскурсії та тематичні вечори проходили онлайн. 

За словами завідувачки будинку-музею Яни Тимошенко, спочатку заклад був зачинений через локдаун та карантин, потім через реконструкцію площі Тараса Шевченка. Але коли її завершили у вересні, будинок усе одно для відвідувачів не відкрили. 

"Особисто від директора Пісчанської Ю.В. звучали на оперативці пояснення, що причиною є "аварійний стан ганку та самої будівлі", на території садиби Д. Яворницького заборонили проводити заходи навіть для групи до 20 людей, зокрема на День козацтва, через "аварійний стан туалету і каналізації"... На мої численні письмові запити, на якій підставі закритий музей і як далі планувати роботу просто не відповідали. Перший запит був ще 22 вересня! Я бачила письмове розпорядження закрити меморіальний музей лише коли обмеження відвідування були 1 людина на 20 кв. м. Коли зняли це обмеження, знов меморіальний будинок-музей Д. Яворницького був зачинений без наказу", написала завідувачка на своїй сторінці у фейсбуці. 

Для відвідувачів відкрили Меморіальний будинок-музей Дмитра Яворницького - 1 зображення
Фото: Вікіпедія

У музеї пояснили: під час реконструкції площі Шевченка пошкодили ґанок садиби, тому там тривали слідчі дії по факту руйнування архітектурної пам’ятки національного значення. А з початком опалювального сезону потекла труба біля настінного розпису розповідає заступниця директора з наукової роботи історичного музею Валерія Лавренко. 

"Наслідки аварії були швидко подолані, однак вступили в дію карантинні обмеження 20 квадратних метрів на людину у музейних експозиціях. У Меморіальному домі-музеї Д. Яворницького найбільша кімната має площу 45 кв. метрів. У цій музейній будівлі екскурсії відбуваються лише з екскурсоводом у присутності наглядача (тобто на екскурсії присутні 2 музейні співробітники). Отже, відповідно до карантинних норм 20 кв. метрів на людину, навіть індивідуальне екскурсійне обслуговування у Меморіальному будинку-музеї було неможливим", каже Валерія Лавренко. 

Нині садибу можна відвідувати по 2 людини. Виключення роблять, коли заходять з дитиною – тоді пускають утрьох. Для екскурсій відкрили лише вітальню будинку. Там додатково пропонують два інтерактиви: завдання з археології та щодо Дніпровських порогів. Разом із будинком Дмитра Яворницького не працював Музей місцевого самоврядування та кілька зал "Літературного Придніпров’я". Коли пандемічні обмеження пом’якшили до 10 квадратів на одну людину заклади відкрили. Але лише ті зали, що відповідають карантинним вимогам.

Поділитися: