Dnipro.design почали розробку другої частини Дизайн-коду Новини

Dnipro.design почали розробку другої частини Дизайн-коду

Документ регулюватиме розміщення білбордів, сітілайтів та інших окремих рекламних конструкцій у місті.

Дизайн-код – це набір правил про те, як має виглядати місто. У Дніпрі вже два роки діє перший документ дизайн-коду, у якому прописані правила оформлення реклами на фасадах. Тепер ГО dnipro.design починає розробку нового документа – стосовно рекламних конструкцій, що стоять окремо.

Що не так із білбордами та сітілайтами зараз?

Вони відволікають водіїв та заважають пішоходам. Багато яскравих конструкцій уздовж доріг та тротуарів становлять небезпеку. 

Вони закривають архітектурні пам’ятки та “здешевляють” зовнішній вигляд міста.

Їх встановлюють там, де не можна: біля пішохідних переходів та зупинок, у рекреаційних зонах, на тлі пам’яток архітектури та історичних пам’яток.

Невже немає ніяких правил?

Є правила ДБН, кілька законів та підзаконних актів, але їх часто порушують. 

Що змінить дизайн-код?

Автори дизайн-коду систематизують, зберуть в одному документі інформацію з усіх цих джерел. Так у місті з’являться чіткі та зрозумілі правила. Також вони запровадять прозору систему видачі дозволів: тепер не буде питань, чому тут можна, а тут не можна ставити білборд. Дизайн-код не втручатиметься у зміст чи кольори реклами.

Щоправда, головний художник Дніпра Сергій Білий не знає, хто саме контролюватиме виконання цих правил. Розміщення реклами на фасадах контролює спеціальна інспекція, а хто буде відповідальний за білборди та сітілайти, ще невідомо.

Розробка документу триватиме кілька місяців – є час продумати всю систему.

Які плани?

Автори мріють створити єдиний дизайн-код не лише для реклами, а й оформлення парків, зупинок, стовпчиків – усього, що формує візуальний стиль міста.

Поділитися: