Дніпро боротиметься за звання "Велика культурна столиця України – 2022" Новини

Дніпро боротиметься за звання "Велика культурна столиця України – 2022"

Тема нашої заявки – "Гравітація".

Заявку на грант від Українського культурного фонду потрібно подати до кінця березня. Цим займається департамент гумполітики ДМР спільно з програмою "Культурна столиця". Результати оголосять наприкінці року.

У минулому році Дніпро зайняв друге місце, обійшовши Київ, Львів, Одесу. Статус Великої культурної столиці тоді отримав Маріуполь.

Що дасть місту перемога?

Місто отримає 20 мільйонів гривень на реалізацію культурних проєктів у 2022 році на додачу до грошей з міського бюджету. Крім цього, статус дасть змогу привабити більше туристів і отримати визнання в Україні.

Що в нашій заявці?

Її основна ідея – "Гравітація". Мова про тяжіння людей одне до одного, до Дніпра та його культури. Поєднання творчості з наукою та інноваціями, а дослідження космосу – з дослідженням власного міста. Цю концепцію ще в минулому році оцінили експерти УКФ. Вони говорили про унікальність, бо дослідження культури через призму космосу – це нетипова ідея.

В заявці буде 12-13 ініціатив, серед яких як уже відомі (фестивалі "Джаз на Дніпрі", Book Space, БеZVIZ), так і новинки: академія мистецтв, мобільний додаток із культурною картою міста, спільний проєкт із "Ноосферою".

А можна пропонувати свої проєкти?

Так, список ініціатив ще не затверджено. Запропонувати свою можна трьома способами:

зв'язатися з управлінням культури ДМР.

написати в будь-яку з соцмереж міської програми "Культурна столиця": інстаграм, телеграм, фейсбук, або на пошту: kult.stolitsa@gmail.com.

прийти на зустріч, які ми влаштуємо для спільного обговорення з громадськістю (інформація про них буде у фейсбуці). Ось як це було в минулому році.

Чому програма називається "Культурна столиця", якщо ми ще нею не стали?

Цю програму створили шість років тому, ще до появи конкурсу від УКФ, і назвали так, бо поставили перед собою мету нею стати. Проводячи десятки фестивалів та щороку підтримуючи проєкти містян, ми йдемо до цієї мети. У Дніпрі дуже багато талановитих людей і цікавих проєктів, тому ми гідні перемоги.

Поділитися: