#ДніпроШумить: 5+ найцікавіших "важких" музичних гуртів Дніпра Гіди

#ДніпроШумить: 5+ найцікавіших "важких" музичних гуртів Дніпра

У місті домінантної металургії та всепоглинної атмосфери важкої промисловості електрогітарні риффи у виконанні локальних бендів звучать напрочуд органічно. Дніпро плавив метал в усі часи, щоправда, не завжди продукти індустрії долали свій шлях до споживача.

Втім, серед металобрухту, як виявилось, можна віднайти зразки справжніх дорогоцінних сплавів. У цьому огляді мова піде про представників важкої музичної сцени Дніпра і локальних артистів, що створюють музику у напрямках від hard’n’heavy до nu-metal та симбіотичних жанрів. Не ТОКом єдиним!

#ДніпроШумить: 5+ найцікавіших "важких" музичних гуртів Дніпра - 1 зображення

Port Royal

Якщо вірити в конспірологічну теорію, що Дніпро – порт семи морів, то на піратських шхунах, що курсують вздовж узбережжя, неодмінно грає музика цього гурту. Цих улюбленців байкерських зльотів варто зарахувати радше до старої гвардії дніпровських музикантів завдяки їх досвіду, але звучання матеріалу з релізу Port Royal – "X" – не поступається в актуальності багатьом "молодим і перспективним".

#ДніпроШумить: 5+ найцікавіших "важких" музичних гуртів Дніпра - 2 зображення

Щоправда, в арсеналі Port Royal є місце і для творчих реверансів у бік легендарної світової рок-музики, від Motorhead і Black Sabbath до Іггі Попа і навіть Девіда Боуї. А доволі консервативний, на перший погляд, підхід до виконання власного матеріалу з легкістю компенсує харизма фронтмена Дмитра Дьоміна.

Sale Only

Той випадок, коли зникнення з радарів на кілька років пішло на користь музикантам. Про це свідчить новий рівень якості їхнього музичного матеріалу, що став основою для EP "Палай", датованого кінцем 2019-го. Музика Sale Only, без сумніву, створена для того, аби лунати на найбільших концертних майданчиках. 

#ДніпроШумить: 5+ найцікавіших "важких" музичних гуртів Дніпра - 3 зображення

Хоча колектив грає переважно metal core, котрий є доволі вузьким музичним субжанром, Sale Only вдається вміло балансувати, аби не зірватись у прірву еклектики. Секрет у ідеально підібраних деталях конструктора. Основа пазлу – потужна ритм-секція у складі Олексія Середюка та Віталія Скальського. Головна фішка – жіночий екстрім-вокал Ліки Адаєвої. Цемент, який фіксує всю цю конструкцію – енергійний речитатив Станіслава Потапенка.

Afterphase Project

Ця реінкарнація одного з найяскравіших дніпровських важких бендів останніх років (M)theory продовжує вдало поєднувати modern metal з маткором, прогрессів-металом та іншими субжанрами у своїй відчайдушній творчості.

#ДніпроШумить: 5+ найцікавіших "важких" музичних гуртів Дніпра - 4 зображення

Відносно молодий колектив уже зарекомендував себе як цілісний концептуальний гурт із пронизливим вокалом і вражаючою технічною майстерністю. Afterphase Project – наразі найяскравіше явище молодої метал-сцени Дніпра, доказ цьому – їхні неординарні і потужні живі виступи.

U.A.R.

Творчість цього "молодого і цікавого" квартету – це доволі вдала спроба зіграти у комерціалізований гітарний альтернативний рок з простими гармоніями, невибагливою лірикою та легким нахилом у пост-гранж. Щоправда, серед музичних референсів замість очікуваних Foo Fighters, так і намагаються нахабно протиснутись невмирущі Nickelback.

#ДніпроШумить: 5+ найцікавіших "важких" музичних гуртів Дніпра - 5 зображення

Серед очевидних плюсів колективу – вражаюча працездатність. Гурт взяв за стратегію ледь не щомісяця публікувати нові сингли, регулярно знайомлячи слухачів зі студійним матеріалом. Серед тривожних ознак – U.A.R. доволі усвідомлено стали на мейнстрімні рейки, що дещо заважає пошуку власної творчої ідентичності. Менше з тим, цей бенд відмінно працює наживо і прекрасно виглядає на сцені, що неодноразово демонстрував на локальних рок-івентах.

Silver Town

У своєму одвічному балансуванні на межі амбітного гітарного альтернативного бенду та спробами сподобатись якнайширшій аудиторії цей колектив з Кам’янського дуже схожий на своїх вищезгаданих колег по цеху. Silver Town, маючи неймовірний потенціал і професійну злагодженість досвідчених музикантів, інколи виглядають, як бойз-бенд у обгортці потужного nu-metal гурту. Або навпаки.

#ДніпроШумить: 5+ найцікавіших "важких" музичних гуртів Дніпра - 6 зображення

Чималим шматком цільової аудиторії гурту є ностальгуючі "повертачі 2007-го", адже Silver Town – прямі послідовники найкращих українських представників актуальних у ті часи музичних субжанрів, як, наприклад, Fakultet та Minerva. Тим часом нова робота бенду, трек "Зрада" – промінь надії і ковток повітря серед іншого мейнстрімного матеріалу. У ній поряд із прямими асоціаціями з пізніми Korn та навіть Nine Inch Nails відчувається більш зважений і стильний підхід до використання електроніки та неординарне продюсування. 


Nice Try, Gagarin!

Згадка про цей колектив у добірці, звісно, "поза конкурсом" і в якості бонусу. Адже nicetrygagarin з їхніми очевидними ознаками гітарного альтернативного живого гурту важко визначити як окремий біологічний вид та вмістити в певні стильові рамки. Втім, не згадати цей бенд було б несправедливо. 

#ДніпроШумить: 5+ найцікавіших "важких" музичних гуртів Дніпра - 7 зображення

Пост-рок (а саме така жанрова дефініція їхньої творчості перш за все спадає на думку) – це явище рідкісне і маловивчене в Україні, а у Дніпрі й поготів. До того ж безперспективне, а від того – невимовно прекрасне і таке, про яке хочеться кричати, ламаючи стереотипні уявлення про концепцію цього жанру і його адептів, талановитих інтровертів, котрі створюють нові всесвіти і галактики у напівпорожніх м’юзік-пабах.

Гурту вже не існує, а його автори роблять інший проєкт - Teplа́. На початку літа чекаємо на дебютний альбом.

Поділитися: