Дніпровська скульпторка презентує авторські роботи на Interpipe TechFest Новини

Дніпровська скульпторка презентує авторські роботи на Interpipe TechFest

Скульпторка з Дніпра Надія Отряжа презентує п’ять об’єктів на фестивалі технологій. Їх створили на підприємстві Інтерпайп з фрагментів трубопрокату різного діаметру.

"Гіпар" — це павільйон у вигляді гіперболічного параболоїда. Це геометричний об’єкт, знайомий багатьом студентам технічних спеціальностей, який набув матеріальності. Має загальні габарити 4х4х4 метри, зібраний з круглої труби діаметром 3 см. 

"Штангіст" — скульпторка вигадала його жартома, але ідея сподобалась, тому вирішила її реалізувати. Спочатку він мав тримати колесо або трубу. Згодом зупинилися на варіанті колісної пари. Це показує силу робітників, які працюють у цехах і на виробництвах. Заввишки майже 3,5 метри.

"Жінки" — триптих з трьох грацій, давня розробка скульпторки. Тяжкі труби немов стали мильними бульбашками для металевих дівчат. Ці роботи про красу: металу, виробництва та жінки.

Дніпровська скульпторка презентує авторські роботи на Interpipe TechFest - 1 зображення

"Влітку мені запропонували співпрацю з командою технологів і інженерів Інтерпайпу, щодо розробки і реалізації арт-об’єктів для ТехФесту. Я не могла не погодитись. Для будь-якого скульптора завжди цікаво працювати на повну", — розповідає скульпторка.

Надія Отряжа працює у школі образотворчого мистецтва та дизайну ім. В. Сідура. Щорічно бере участь у скульптурних симпозіумах не лише України, але й Польщі, Німеччини, Хорватії ("Скіфія. Скіф і я"; "Križni put"; "Дивосвіт" тощо). У 2016 році була куратором виставки "По За" у Львові, у 2018 — "inSTANt" у Дніпрі. Цьогоріч зробила вогняні скульптури на "Джаз на Дніпрі" та брала участь у підготовці до Гогольфест.  

Поділитися: