Дніпровський композитор написав музику до перформансу в метро Новини

Дніпровський композитор написав музику до перформансу в метро

27-29 вересня у Дніпрі вперше відбудеться міждисциплінарний фестиваль DniPRO ГогольFest. Один із унікальних заходів фестивалю – імерсивна вистава "ДніПРОметей повсталий" на недобудованій станції метро "Центральна". Дніпровський композитор Дмитро Демченко пише до неї музику.

Про музику

Це 8 авангардних композицій, написаних в електроакустичному стилі з використанням сучасних композиторських технік: конкретна, спектральна і сонорна.

Дніпровський композитор написав музику до перформансу в метро - 1 зображення

Вивчаючи тему, Дмитро з усією командою перформансу спускався у шахту метро.

- Коли спускаєшся вниз на 50 метров, відчуваєш невагомість. Перший раз ми були там 40 хвилин. Коли ми піднялись нагору, я був у такому стані, наче всі соціальні маски просто зникли. Ти наче обнулився.

Років зо два тому Дмитро Демченко вже присвячував свій твір дніпровському метро. Тоді він теж проводив спектральний аналіз, а записані звуки метро синтезував з музикою.

Про виставу

"ДніПРОметей Повсталий" – це сайт-специфік проєкт, тобто вистава, що проходить у незвичній локації, а не на сцені. До її створення залучені сучасні українські композитори, музиканти, художники та перформери.

Режисер - Дмитро Костюминський. До створення постановки його підштовхнула книга Роберта Вілсона "Прометей повсталий. Психологія еволюції". Глядач, потрапляючи в тунель, буде проходити етапи розмови з собою і ставити питання собі. Кожна композиція Дмитра Демченка відповідатиме одному такому етапу.

Дніпровський композитор написав музику до перформансу в метро - 2 зображення

Як усе відбуватиметься

Щоб потрапити в шахту, глядачі будуть заходити на територію Дніпрометробуду, отримувати необхідне екіпірування (чоботи, шоломи, жилетки), далі проходити до спеціальних потужно-габаритних ліфтів та групами по 10 осіб спускатися на глибину 50 метрів під землею.

Працівники Дніпрометробуду взяли на себе всю підготовку локації та забезпечують її повну надійність для артистів та глядачів.

Більше інформації про постановку за посиланням. Час: 28 вересня. Кількість квитків обмежено. Як тільки продаж квитків почнеться, посилання з'явиться тут.

Повна програма DniPro ГогольFest: http://dniprogogol.org/program.

Поділитися: