Дніпровський Журфонд випустив книжку про Авіаторське — КУСТ
Дніпровський Журфонд випустив книжку про Авіаторське Новини

Дніпровський Журфонд випустив книжку про Авіаторське

Книжку "Авіаторське: під крилом Дніпра" видано в межах серії "Місто без околиць" і розкриває історію цього житлового масиву, розповідає про його проблеми, перспективи, відомих жителів. Про це пише Gorod.dp.ua.

Проєкт підтримує програма "Культурна столиця"

Ілюстрована книжка розповідає про найвідоміших людей, факти історії та об'єкти цього житлового масиву з незвичайною історією, який відносно недавно, у 2009 році, був переданий в підпорядкування обласному центру (до того входив до складу Дніпропетровського району).

Далеко не всі жителі Дніпра знають історію появи цього масиву і колишнього військового аеродрому поруч із ним. До Другої Світової війни тут не було ні першого, ні другого. А своєю появою вони зобов'язані полоненим. Спочатку руками радянських військовополонених фашистські окупанти побудували тут свій військовий аеродром і прилеглу інфраструктуру. А коли Дніпропетровськ звільнили, ці об'єкти стали основою для створення секретного військового містечка №45 – майбутнього житлового масиву Авіаторське. Багато його будинків та інших об'єктів теж зведено руками полонених – на цей раз німецьких.

Нова книжка розповідає про становлення і розвиток 933-го винищувального авіаполку, включаючи трагічні епізоди, які сталися під час випробувальних польотів і бойових чергувань, аварій, а також сумну історію розформування цього загону в епоху незалежної України. 

Авіаполку вже давно немає. Але льотчики-герої та члени їхніх сімей досі живуть в Авіаторському. Про них, умови їхнього життя, культуру, дозвілля та захоплення розповідає ця книжечка. 

Її, як і попередні книжки серії, можна знайти в бібліотеках Дніпра – і в дитячих, і в дорослих.

В межах цієї серії вже вийшли книжки про історію селищ Рибальське, Ігрень та ж/м Північний. 

Керівник Журфонду Дніпра Олександр Давидов розповів, що чергові випуски будуть про передмістя, раніше не представлені окремими виданнями. Це селища імені Шевченка, Мирний, Клочко. 

Поділитися: