Місто Валер'яна Підмогильного: незвична екскурсія у Дніпрі Новини

Місто Валер'яна Підмогильного: незвична екскурсія у Дніпрі

Організатори обіцяють відтворити атмосферу, яка б сподобалася Підмогильному, якби жив у наші дні. 

Безкоштовна екскурсія "Підмогильний слухав би індастріал" 5 червня поведе учасників промзонами Дніпра. Відправну точку тримають у таємниці: її знатимуть лише ті, хто зареєструється.

"Ми намагаємось відтворити атмосферу, якою захопився б Валер’ян Підмогильний. Куди він міг би піти у вільний час та як би він лаявся на величезні пластикові балкони, що приросли до старих, трошки занедбаних, але чудових будівель нашого міста", – розповідає співорганізатор екскурсії Олексій Гендін.

Пройдіть наш тест, щоб дізнатися, що повязує Підмогильного з Дніпром.

Екскурсію готує книжкова спільнота "Цегла", що з'явилася у Дніпрі нещодавно. "Ми на стадії пошуку форматів, перетинів літератури з іншими видами медіа та мистецтва, пошуку зачіпок літератури в свідомості містян. Ці експерименти дають нам розуміння, як розбудовувати книжкову спільноту у Дніпрі, як вивести найтихіше, але одне з найрозповсюдженіших хобі – читання – на вулицю. Саме це ми й бачимо метою проєкту "Цегла" – створення спільноти, яка читає гучно та цікаво".

До екскурсії навіть підберуть музику, яка могла б сподобатися письменнику. Її одночасно слухатимуть усі учасники, тому з собою треба взяти навушники. Підібрати музику допомагають музиканти з митцівні Module. 

"З плейлисту все й почалось. А точніше з жарту про те, що Валер’ян Підмогильний як автор першого українського урбаністичного роману слухав би Дженезіс Пі-Оррідж. Звідти почалися роздуми про інші його інтереси в контексті сучасного світу".

Екскурсія "Підмогильний слухав би індастріал" почнеться 5 червня о 17:45. Автори створили цю екскурсію, щоб розбудовувати книжну спільноту Дніпра. Вони хочуть об’єднати людей, які читають "гучно та цікаво".


Книжкова спільнота "Цегла" утворилася після участі команди в освітній програмі Youth-Active-City.

Поділитися: