EUROSONIC - день перший. DZ'OB — КУСТ
EUROSONIC - день перший. DZ'OB Історії

EUROSONIC - день перший. DZ'OB

Дебют дніпровського гурту DZ'OB на "Євросоніку-2020" успішно відбувся!

DZ'OB та alyona alyona в цьому році представляють Україну на масштабному шоукейс-фестивалі ESNS у Нідерландах. Дніпряни грали програму з двох своїх останніх альбомів: Basement Suite (2017) та Beings for Throbbing (2018, записаний за грантової підтримки "Культурної столиці").

Ми вже публікували інтерв'ю про участь DZ'OB у цьому фестивалі. Тепер – репортаж прямо з місця подій. Ексклюзивно для журналу КУСТ – Анна Архипова з Гронінгена, Нідерланди.

Серед 25 локацій фестивалю – великі і малі концертні зали Grand Theatre, нічні клуби, культові кафе, сучасні культурні центри і старовинні церкви. Для виступу українського DZ`OBу організатори обрали одну з найбільш визначних для міста середньовічних споруд у центрі Гронінгена – церкву Der Aa-Kerk.

Історія церкви сягає 1247 року. Перед її будівництвом на цьому місці, недалеко від річки Аа, де стояли баржі в західній гавані, була каплиця, присвячена Марії і Святому Миколаю (покровителю рибалок).

Неймовірна акустика, містичні і виразні скульптурні групи, що сягають купола, аскетичні вікові стіни без прикрас, стерте каміння з вибитими написами на підлозі – усе вмістило вируючу енергетику ночі і вражаючу атмосферу крос-жанрових композицій групи. Глядачі заповнили майже весь простір, багато хто з глядачів – від європейських менеджерів і музикантів до гостей фестивалю – говорили, що прийшли спеціально, аби побачити наживо саме цей виступ. 

Ні, це не церква в Нідерландах, це Драмтеатр у Тернополі. Але виглядає теж круто! Фото з виступу DZ'OB на JazzBez - Влад Кравчук

Пульсуючий ритм серця DZ`OB зачепив публіку миттєво, з перших звуків. І якщо на перших композиціях люди танцювали і невпинно рухались, то надалі вже синхронізували з музикою власні глибинні почуття, слухали зосередженно, буквально зливаючись із перебігом подій та змістом композицій.


Після концерту менеджери і музиканти поділилися своїм баченням творчості DZ'OB. 

Vaidas Stackevicius, менеджер, Литва: 

Я небайдужий до української музики, мені подобається і ваша країна, і музиканти – я щороку у вас буваю і слідкую за їхньою творчістю. Сюди я прийшов, аби послухати те, чого досі не чув. Після цього концерту я обов'язково розшукаю в інтернеті інші записи DZ`OB. Енергетика була дуже хороша! І в Литві я жодного подібного проекту поки що не бачу. Немає схожого!

Elvijs Grafcovs, гітарист, композитор, продюсер, гурт VERY COOL PEOPLE, Латвія: 

Багато музикантів у різних містах, де я бував, радили послухати саме цю українську групу. В липні ми записуємо наш наступний альбом і плануємо запрошувати групи з інших країн до співпраці. VERY COOL PEOPLE будуть в Україні, і я сподіваюся, що український DZ`OB – буде в Латвії! Мене вразила їх особлива атмосферность – крім нотного тексту, у них є абсолютна свобода в тих моментах, коли вони починають імпровізувати. Думаю, у цього гурту в даний час є певна монополія – ​​їхня музика може звучати як у камерних приміщеннях, так і на великих аренах.

Linda Abolina, менеджерка гурту DAGAMBA, Рига.

Ця музика більше електронна та альтернативна – це не мейстрім. Думаю, цей формат не для вулиці, а для гарного концертного залу. Оскільки я завжди працювала з чистою класикою, мені було дуже цікаво, як у поєднанні з електронікою зовсім по-іншому звучать класичні інструменти! 

Christian Fictoor та Nikolai Serda, співзасновники компанії iGNITE! Music (музичний менеджмент, маркетинг та букінг), Нідерланди:

Christian Fictoor: Звичайно, кожен рік на Євросоніку ми бачимо нові тенденції, нові групи, нову музику. На ESNS ми представляємо групу Mr. Weazley.

Я почув DZ`OB уперше, коли ще ми складали розклад. Група зацікавила нас, і ми хотіли подивитися їх наживо. І думаю, що це трохи складна музика для формату цього фестивалю. Я займаюсь маркетингом, і завжди дивлюсь, як поводиться аудиторія, коли слухає музику. І хоч ця музика була не зовсім для мене, але я закрив очі, влився у потік – і став рухатися! Я не впевнений, що можу пояснити ці відчуття… Мені подобається звучання різних інструментів. Можливо, якби музика була простішою  і не такою "лякаючою", вона стала б ідеальною для танців (сміється).

Nikolai Serda: Ми вибрали цю музику за те, що її умовно можна назвати танцювальною. Щоб рухатися далі в напрямку танцювальної музики, було б добре включити до неї різні нові звучання і відійти від класичного звучання. Так було б краще.

Christian Fictoor: Мені подобається, як вони грають, вони хороші музиканти, я просто насолоджувався! DZ’OB дає якесь відчуття космосу – і ти можеш загубитися у ньому. Щоб відчувати цю музику, потрібно бути зануреним у шоу весь час. Також, можливо, музикантам варто більше ділитися емоціями і під час шоу висловлювати свої почуття краще. Фокусуватися не тільки на тому, що відбувається на сцені, а й на тому, що роблять у залі. Цього не вистачало. Отже, моя порада: якщо ви їдете в тур, переконайтеся, що ви більше робите шоу, ніж граєте музику. Залучайте людей. Це складно для класичних музикантів, але необхідно. Якщо цього не робити, з’являється стіна між вами і вашою аудиторією. Якщо DZ`OB хочуть рухати свою кар'єру, то робити шоу – це те, що їм потрібно. Ми тут якраз і допомагаємо хорошим артистам з хорошою музикою. Адже потрібно, щоб і музиканти, і глядачі під час шоу отримували певний досвід.


Рухаємося далі! 

Як 16 січня виступила alyona alyona.

Поділитися: