Інтерсіті Live. Міжміське сполучення

Інтерсіті Live. Міжміське сполучення

Що очікувати від першого онлайн-фестивалю в Україні.

"Вог-кафе, вайфай п’ять джи. Інтерсіті назавжди". Назву фестивалю взяли з пісні дніпровського гурту Kurs Valüt.

Щоб українська музика не мовчала під час карантину, кияни з kontrabass promo підкинули ідею онлайн-фестивалю менеджерам і музикантам України. Місто за містом сформувався такий собі потяг. У результаті вийшов масштабний фестиваль на 10 міст і більше 20 музичних гуртів.

Вінниця, Дніпро, Львів, Тернопіль, Київ, Харків, Хмельницький, Чернівці, Рівне, Одеса.

Фест проведуть 18 квітня з 13:00 до 01:00 з трансляцією на Громадському.

Що це буде і як це буде, розповідають учасники та організатори.

Але спочатку…

Як з’явилась пісня "Інтерсіті"?

Євген Гордєєв, Kurs Valüt, Дніпро

Інтерсіті – це найбільш часто використовуваний спосіб переміщення курсвалютівських тіл. Кожен рейс зі мною відбувалася одна й та сама історія: я засинав хвилині на десятій, і в цей солодкий момент починалось "обилечивание". В черговий раз прокидаюсь, бурчу, і бачу прекраснолику стюардесу. Пазл склався. З’явилась історія, ліричний герой і адресат.

В цілому ж Інтерсіті – це тортури застояним повітрям і забороною палити на зупинках. Годині на третій починається панічна атака. А відео з екрану – адова жесть, вони цю атаку лише посилюють.

"Інтерсіті назавжди…"

Обов’язковий принцип генерування текстів для Kurs Valüt – це таке "лукавство", коли настрій пісні парадоксально відрізняється від мого реального настрою.

Ваше улюблене відео з потягів Інтерсіті?

Євген Гончаров, митцівня Module, Дніпро

"Котик та білочка дрімають на галявинці під сонечком".

Ляна Мицько, "Лінія Втечі", Львів:

"Жінка вразила всіх малюнком на нігтях".

Олександра Венславовська, Мистецьке об'єднання "PLAI" (Вінниця)

Приємне здивування було – "о, це ж Маруся з ЦеШо". Показали якусь рекламу, а там знялась Маруся Іонова з проєкту Влада Троїцького "ЦеШо". Цікаво було за весь час у потязі більше 20 разів зустрітись очима зі знайомою акторкою. 

Наталя Багрій, вокалістка Tik Tu, Тернопіль

Відео з подорожей, краєвиди екзотичних земель та звичаї інших культур. Також цікаві ролики із життя ремісників, сам процес роботи і що вийде на фінальній стадії. Приємно спостерігати, як людина захоплено та натхненно займається справою свого життя.

Кого побачимо на фестивалі "Інтерсіті Live"?

Дніпро, організатор – Module

Чілл-вайб-хіп-хоп гурт banned society, гостросоціальна треш-пост-пост-іронія від МС Брехунець, лайв-експерименти від Teche.Dnipro (ТЧ).

Це наші резиденти, вони завжди готові підтримати круті ідеї. Вони виявилися готовими до виступу, що в умовах карантину рідкість. З нами ще могли б бути DZ’OB і Monotonne, але у перших велика кількість учасників і складні репетиції, яких давно не було, а другі розділені карантином у різних містах.

В першу чергу це музичний фестиваль, але будуть і перебивки – відео різних митців. Дніпро покаже роботи аніматора Микити Лиськова, гурту DZ’OB, Євгена Гордєєва та інших.

Вінниця, організатор - PLAI

Swingcore від Гери Луідзе з гурту The Hypnotunez, jazz-punk проєкт "Залізний Натрій" від Костянтина Бушинського (Bushiko) та jazz funk soul від Pollution Band.

Вінницьким музикантам непросто розвиватись, у нас абсолютно відсутні альтернативні концертні майданчики. Але всі, хто відомий за межами міста і України, – самородки. The Hypnotunez особливо не потрібно представляти. На формування лайнапу вплинула в тому числі ізоляція, але ми дуже вдячні й пишаємось, що такого рівня музиканти представлятимуть Вінницю. Впевнена, можна було б запропонувати ще строкатішу програму.

Тернопіль

Тik Tu представляють своє місто одні

Чому ми одні учасники з Тернополя? Можливо, тому що плюс-мінус в одній тональності із загальним лайнапом. А ще ми чудернацько чудесні! Ми намагаємось заманити на станцію Тернопіль свіженькими цукерочками, що приготували за час карантину. Але представити Тернопіль як місто ми не можемо однозначно, тому що ми не є смак всього міста, не проходили переможних відбіркових турів, просто розкриваємо один з поглядів.

На цьому фестивалі не буде великої площини для створення щільної стіни звуку, не буде живої взаємодії з глядачем. В нинішніх умовах програма фестивалю стає більш домашньою, затишною та інтимною.

Львів, організатор – "Лінія Втечі"

Григорій Семенчук aka BRАT, "Паліндром" повним складом, запис питомо львівського панк-гурту "Бетон". Буде розмова з Павлом Гудімовим про мистецтво в часи карантину, і він також зіграє кілька пісень.

Вестимуть ефір зі Львова Ляна Мицько з "Лінії Втечі" і художник Олег Сусленко.

Харків, організатор – клуб "Живот"

"Мантра Керуака", КН ("Камєра Наблюдєнія"), психоделічний поп-арт-гурт Value.

Чернівці

Кантрі-мен Sasha Boole

Хмельницький, організатор – Respublica FEST

Сергій Присяжний з гурту "Мотор'Ролла", "Шугар", KATE SOUL

Зірки вдома

Зустрічайте Сєню Присяжного з гурту Мотор'Ролла. Слухайте щирий кавер на Бітлів і надсилайте свої 🙂

Опубліковано Radio ROKS Понеділок, 6 квітня 2020 р.

Наскільки інтерактивними ви будете?

Катерина Войчук, яка супроводжує комунікацію та організацію фестивалю

Це новий формат, ми не знаємо, що вийде, і нам важливо отримати чесний фідбек. Хотілось би, щоб це не виглядало як нудний типовий онлайн-концерт, щоб люди відчували себе співучасниками дійства.

Майже всі гурти вже виступали в онлайні, але мали переважно поганий досвід. Вони кажуть, що грати для камери і одного оператора – це як займатись сексом із гумовою жінкою.

Ми не хочемо створювати ілюзію живого концерту, бо це не так. Тому плануємо поекспериментувати з максимальним залученням глядачів до трансляції. Через щільний лайнап ми не впевнені, що буде можливість змінити хід музичної програми. Але все залежатиме від наполегливості глядачів.

Також для глядачів буде організована окрема відеоконференція, своєрідна "курилка", де вони матимуть змогу поспілкуватись один одним. З технічного боку ми зможемо виводити цю кімнату прямо на трансляцію.

Дніпро

Досвіду онлайн-концертів не було ні в кого з нас, але був досвід стрімінгу освітніх лекцій і виступів діджеїв. Зараз прокачуємо свої навички в цьому напрямку, результати можна побачити на нашому ютуб-каналі.

Ми будемо намагатися максимально взаємодіяти з глядачем, у нас є пара ідей, про які ви дізнаєтеся під час перегляду. Із крутих прикладів онлайн-взаємодії можна згадати, як Женя Гордєєв у прямому ефірі разом з глядачами написав текст до своєї нової пісні.

Ми очікуємо на підтримку, перегляди, коментарі і, звісно, донейти, без яких нам не пережити цю кризу.

Вінниця

Ведучим нашого майданчику буде поет Богдан Куценко, з яким ми плануємо інтерактивити в ефірі. Коментарі глядачів можуть вплинути на хід інтерв’ю та взагалі реакцію ведучого.

Тернопіль, Tik Tu

Цей досвід із нами вперше, але ми завзято "відвідуємо" цікаві нам лайви. Зараз панує такий загальний настрій очікування невідомого, а онлайн-концерти здатні нас об’єднати у спільному квартируванні. Дуже цікаво отак по-домашньому бачити виконавця світового масштабу із новим звучанням адаптованої програми.

Як, по-вашому, лайнап фестивалю представляє українську музичну сцену? Яке враження складеться в умовного білоруса, що випадково натрапить на трансляцію?

Дніпро

Фестиваль представляє не всю українську музичну сцену, а лише її незалежну (андеграундну) частину. З нами зв’язувалися представники попсового цеху, але ми їм відмовляли. Тут усе буде як у реальному житті. Один абстрактний білорус, проходячи повз, затримається, послухає, дізнається щось нове, а другий кине склянкою з пивом і крикне "що за гі*но, дайте Бутирку!" В цьому немає нічого поганого, фестиваль викликав емоції у обох білорусів, а значить, ціль досягнуто.

Катерина Войчук, яка супроводжує комунікацію та організацію фестивалю

Не можемо сказати, що ця вибірка дуже репрезентативна. За жанрами та форматами у нас значно більше різноманіття, особливо в андеграунді. Але що точно можна буде відчути, так це настрій та атмосферу, в якій ми всі варимось незалежно від карантину. Намагаємось експериментувати, іронізувати над усім, у тому числі над самими собою, спілкуватися з аудиторією без купюр та вдаваності. Маємо надію, що хто б не зайшов на цей концерт, усі відчули себе на душевній тусовці своїх чуваків.

Вінниця

Українська музична сцена набагато ширша і багатша, ніж лайнап на 12 годин трансляції. Це крапля в морі й тільки перша спроба об’єднати музичні смаки і майданчики. Але нашою задачею було створити різнопланову й строкату програму, до того ж не попсову. Організатори, які запропонували контент з десяти міст – це менеджери культури, які втримують і розвивають у своїх містах андеграундний рух. Тому пересічному білорусу, який потрапить на перший онлайн-фестиваль в Україні, має здатись, що він мандрує містами й музичними лабіринтами. Що українська культурна спільнота об’єдналась, і це підтвердження того, що цілісність культурного руху не залежить від обставин.

Тернопіль, Наталя Багрій, вокалістка Tik Tu

Якщо б я дивилась онлайн-фестиваль спекотної африканської країни або слухала монгольських чи естонських виконавців, мені б уже було цікаво. Музичне мислення багатогранне, немає меж здивуванню та відкриттям. Тому можу з точністю сказати, що цей білорус знайде щось, що йому полюбиться, а потім остаточно переїде жити в нашу країну.

Поділитися: