5 великих фестивалів цього року у Дніпрі Гіди

5 великих фестивалів цього року у Дніпрі

"Конструкція", "Джаз на Дніпрі", BeZVIZ, Книжковий фестиваль Book Space і Space Swing Dnipro. КУСТ зібрав фестивалі, заплановані у Дніпрі на літо і осінь.

Ми сподіваємося, що їх усі вийде провести офлайн. Але ви все одно стежте за оновленнями: можуть змінитися карантинні правила.

Усі фестивалі в добірці відбудуться з дотриманням карантинних норм та за підтримки міської програми "Культурна столиця".

Конструкція

17-27 червня

Фестиваль нових медіа та аудіовізуального мистецтва. У цьому році відбудеться в гібридному форматі: частина онлайн, частина офлайн, а на сайті "Конструкції" можна буде відвідати 3D-екскурсію всіма арт-об'єктами. Уперше фестиваль зробили безкоштовним – за реєстрацією.

5 великих фестивалів цього року у Дніпрі - 1 зображення
Фото: Yunona Prud

"Конструкція" стане майданчиком для діалогу про збереження і переосмислення культурної та архітектурної спадщини, проблем культурної інфраструктури, зв’язку колективної та особистої пам’яті, почуттів ностальгії і тривоги як невіддільної складової життя у місті.

Місце: Центр сучасної культури у Дніпрі (DCCC), Коледж культури та мистецтв.

Візуальна програма: художньо-дослідницька група Nonument Group зі Словенії, американський художник та куратор Clemens Poole, українські художники Саша Курмаз і Данило Галкін, режисер Олексій Радинський та інші.

5 великих фестивалів цього року у Дніпрі - 2 зображення
Фото: Арсен Дзодзаев

Музична програма: швейцарський саунд-дизайнер Feldermelder зі своїм новим проєктом Holy Oscillators, шотландська композиторка Ela Orleans з аудіовізуальним перформансом Night Voyager, австро-угорський дует Ressi/Benes.

Повна програма і реєстрація на події – на сайті фестивалю.

Джаз на Дніпрі

16-18 липня

Традиційний джазовий фестиваль, якому в цьому році виповнюється 53 роки. Завжди привозить унікальних закордонних музикантів, які представляють усе жанрове розмаїття джазу. Зараз фестиваль шукає волонтерів.

5 великих фестивалів цього року у Дніпрі - 3 зображення
Фото: Оля Чистякова

Місце: звичну локацію змінюють. З Монастирського острова фестиваль переїде в парк Шевченка, де буде працювати кілька сцен.

Відкриють фестиваль молоді музиканти з України, Польщі, Німеччини, Франції. Вони познайомлять дніпрян із новим поколінням джазу. Виступатимуть і дніпровські джазмени – DANYLO VINARIKOV ensemble і гурт Павла Сидоренка.

5 великих фестивалів цього року у Дніпрі - 4 зображення
Фото: Марк Мілов

Головна сцена (літній театр у парку Шевченка). Тут виступатимуть хедлайнери: піаніст Джекі Террассон у складі тріо, трубач Авішай Коен, співачка Конча Буйка. Це буде єдина платна локація фестивалю.

На "Джазі на Дніпрі" згадають легенду – композитора Астора П'яццоллу, якому в цьому році виповнилося б 100 років. Він започаткував жанр танго нуево – суміш аргентинського танго і джазу. Програму-триб'ют готує квінтет "Аргентум" під керівництвом Дмитра Логвина разом з бандонеоністом Маріо Стефано П'єтродаркі.

5 великих фестивалів цього року у Дніпрі - 5 зображення
Фото: Оля Чистякова

Квитки на головну сцену: 750-950 гривень. Вартість включає в себе тестування на COVID-19, обов'язкове для входу в літній театр. Купити квитки і стежити за оновленнями програми можна на сайті.

BeZVIZ

13-15 серпня

Крос-культурний фестиваль різножанрової музики: рок, електроніка, фолк і хіп-хоп на одному острові. Фестивалю лише три роки, але він уже став одним із найпомітніших в Україні. Шукає волонтерів.

Місце: Монастирський острів. Там поставлять сцени і організують наметове містечко.

Слухачка БeZVIZ Festival - 2019
Фото: Оля Чистякова

З українських рокерів будуть "Жадан і собаки", MOTANKA, The Unsleeping, Epolets і KARNA. Ще приїдуть Іван Дорн, Павло Зібров, екстравагантні панки "Хамерман Знищує Віруси".

Із закордонних музикантів – естонський репер TOMM¥ €A$H і чеська нью-метал-група DENOI.

5 великих фестивалів цього року у Дніпрі - 7 зображення
Фото: Olyocean

Квитки: фан-зона на три дні коштує 650 гривень, а проживання в кемпінгу – 200 гривень. Купити квитки і стежити за оновленнями лайнапу можна на сайті.

Книжковий фестиваль Book Space

3-5 вересня

Єдиний в Україні книжковий фестиваль, сфокусований на інноваціях. Головна тема цього року: "Нова близькість/New Intimacy", яка виникає на тлі масової ізоляції, втрат і невизначеності. І виявляє себе в нових формах: погляд з-під маски, віконце робочої зум-зустрічі або авторський підпис на книзі.

Місце: Фестивальний причал.

5 великих фестивалів цього року у Дніпрі - 8 зображення
Фото: Ед Гапіч

Спецпрограма "Занадто близько": відомі письменники, психологи і педагоги будуть говорити про теми, які хвилюють дітей і підлітків: втрати і смерть, депресії, сімейне насильство, уявні друзі, спілкування братів і сестер, сексуальне виховання, тайм-менеджмент, "карантинне покоління".

Спецпрограма "не/знане": зустрічі з представниками маловідомих в Україні мов і літератур.

Спецпрограма "Бібліотека ХХІ": дискусії про читачів майбутнього. У павільйоні інновацій розмістять винаходи, пов'язані з читанням і створені спеціально для фестивалю.

5 великих фестивалів цього року у Дніпрі - 9 зображення
Фото: Оля Чистякова

Музична програма: експериментальний джаз від українсько-німецько-австрійського ансамблю vkt, електронна музика від української композиторки Zavoloka і камерна музика від Sed Contra.

Плюс традиційна видавнича програма: павільйони десятків українських книжкових видавництв.

Повну програму опублікують на сайті.

Space Swing Dnipro

17-19 вересня

Фестиваль, присвячений джазу і свінговим танцям. Сподобається і початківцям, і досвідченим танцівникам. Пару шукати не потрібно: партнери і партнерки знайдуться прямо на місці.

Для "нулячих": за два тижні до фестивалю проведуть онлайн-заняття з соло-джазу, щоб усі могли спробувати танцювати вдома – і вчитися, нікого не соромлячись.

Для всіх: безперервні події в головний день, 18 вересня. Буде три напрямки: музика, танці і стиль.

5 великих фестивалів цього року у Дніпрі - 10 зображення
Фото зі сторінки Space Swing

Для фанатів: майстер-класи і вечірка. Вони будуть платні, вартість квитків оголосять пізніше.

Планують онлайн-трансляцію фестивалю.

За оновленнями слідкуйте на фейсбук-сторінці Space Swing.


Чекаємо на анонси:

Фестиваль блогерів "Дніпровський пост"

Кінець вересня

Можливість побачити наживо популярних блогерів з різних платформ: фейсбук, інстаграм, ютуб, тік-ток. Дискусії про тренди, успішність, політику, війну та життя.

DniPro ГогольFest

Початок жовтня

Фестиваль сучасного мистецтва, який привозить українських та закордонних митців, а також підключає до організації локальну спільноту.

Поділитися: