Гід “Конструкцією": найцікавіші події фестивалю з описом Гіди

Гід “Конструкцією": найцікавіші події фестивалю з описом

Цього року “Конструкція" вперше триває у Дніпрі так довго, цілих 11 днів. Часто на схожих фестивалях люди приходять на вечірку-відкриття і вечірку-закриття, бо їх анонсують найгучніше. Ми вирішили розповісти вам, які події, крім цих двох, варті вашої уваги. 

Отже, гід “Конструкцією" на 21-26 червня. Найцікавіше. 

21 червня 

20:00 — Олексій Радинський, показ фільмів «Колообіг», «Київський фільм. Перший епізод», «Зсув». 

Олексій Радинський — режисер-документаліст, публіцист. Його фільми брали участь у кінофестивалях DOK Leipzig, Оберхаузен, Ґуанахуато, Watch Docs (Варшава), Одеському МКФ, 86 (Славутич), Nowe Horyzonty (Вроцлав), а також в e-flux (Нью-Йорк), S A V V Y Contemporary (Берлін), Інституті сучасного мистецтва (Лондон) та інших. 

На «Конструкції» відбудеться показ трьох його фільмів, які досліджують міське середовище:

«Київський фільм. Перший епізод» — фільм про київський Подільський міст, будівництво якого триває з 1993 року. Протягом останніх десяти років будівництво цього мосту було заморожене, і мешканці прилеглих територій прилаштували його до власних потреб. Цей міст став місцем, де можна усамітнитись, отримати екстремальні відчуття чи провести ділову зустріч. 

«Зсув» — герої цього фільму, за їхніми словами, будують «суспільство, яке докорінно відрізняється від усього, що нас оточує». Це відбувається в самому центрі Києва, на території, відвойованій у міста природою. Зсув ґрунту, деградація міської політики та розпад суспільних зв’язків призвели до появи безвладного, непідконтрольного анклаву в центрі міста. Так виникає ідея «утопії тут і тепер», у створенні якої беруть участь вуличні художники, музиканти, перформери тощо.

«Колообіг» — три роки спостереження за рухомим пейзажем Києва, сконденсовані в 10 хвилин екранного часу.

22 червня 

19:00 — Катерина Берлова, відкриття виставки «Сцени з повторенням. Сцена 2».

Художниця Катерина Берлова працює з різними медіа та фокусується на таємничих, незручних та чуттєвих деталях. В рамках «Конструкції» Катерина представить серію відео, які показують її взаємодію з простором міста та спроби вписати себе в наявний світ. Виставка проходитиме в коледжі культури та мистецтв: проспект Дмитра Яворницького, 47.

23 червня 

19:00 — Known Cages (Клеменс Пул, Мілена Хомченко, Антон Варга, Zalazalaza), «Обмежене майбутнє: втрачена історія Дніпропетровського музею сучасного мистецтва».

Як працював перший в історії Дніпра та СРСР музей сучасного мистецтва? Чому про це ніхто не знає? Як музей вплинув на розбудову іншої мистецької інфраструктури в колишніх радянських містах, зокрема в Єревані? Проєкт, який ставить багато питань та не розкриває своїх таємниць аж до самого відкриття. 

25 червня 

19:00 — Саша Курмаз, презентація аудіовізуального проєкту «Симфонія тривоги».

Київський художник Саша Курмаз працює переважно з відео, перформансом та фотографією. Цього разу він сфокусується на звуках, які створює місто. Навколишнє середовище перетвориться на відкриту сцену, в якій гудки та сирени зливаються в єдину урбаністичну симфонію — симфонію тривоги.

20:00 — Ела Орліенс, аудіовізуальний перформанс Night Voyager. 

Ela Orleans — мисткиня, перформерка, композиторка, яка мешкає у Глазго. Виконавиця гастролює у Великобританії, Європі, США та Канаді. Її роботи були представлені у PS1MoMA, New York, MoCA Massachusetts, the Venice Biennale й TATE Britain. В рамках Construction festival VII слухачі зможуть вирушити у мандрівку її невідомим проєктом Night Voyager. Музичний сет нагадує музичний гурт Cocteau Twins та класичні саундтреки до науково-фантастичних фільмів, а візуалом служать кадри з місії «Аполлон». Проєкт поєднує у собі теми оптимізму та смерті, а також говорить про культурне забуття.

26 червня 

20:00 — NFNR, live. 

NFNR — музична продюсерка та композиторка. Вона ж — Олеся Онікієнко. Музика NFNR поєднує індастріал техно, гіпнотичні візуали та електроніку. Магічне завершення музичної частини фестивалю. Крім того, Олеся Онікієнко є співорганізаторкою відкритої платформи для музиканток Womens Sound. Про платформу також можна буде дізнатися більше під час artist talk цього ж дня о 16:00. 

Проєкт «Фестиваль аудіовізуального мистецтва та нових медіа у міському просторі

"Конструкція"» реалізується в межах партнерської програми «Культура.Туризм. Регіони» Українського культурного фонду, Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» (КЕУ) та Державного агентства розвитку туризму.

Партнерами фестивалю також є Дніпровський коледж культури та мистецтв, Австрійський культурний форум, Pro Helvetia, Cryptic/Sonica, SHAPE, Британська Рада в Україні, програма «Культурна столиця», Центр сучасної культури у Дніпрі. 

Поділитися: