"Гімназія": гід освітньою програмою ГогольFESTу Гіди

"Гімназія": гід освітньою програмою ГогольFESTу

З 2 по 4 жовтня уже вдруге у Дніпрі відбудеться фестиваль сучасного мистецтва DnіPRO ГогольFEST. Освітній напрям фестивалю – програма "Гімназія" – це 30 денних та нічних подій, які розкриють тему "Що ми винесли з карантину".

Основна локація освітньої програми – річковий вокзал (площа Десантників, 1). 

"Гімназія": гід освітньою програмою ГогольFESTу - 1 зображення

"У 2020-му багатогодинні робочі наради, театр, музика, фестивалі та навіть школа перейшли в онлайн, – розповідає кураторка програми Анастасія Євдокимова. – А одне із найпопулярніших питань, яке й досі ставлять друзі, коли нарешті зустрічаємося: що у тебе змінилося за карантин, що вдалося зрозуміти? Кожен відповідає своє. Одні відкрили себе, інші вчилися уживатися із домашніми, треті почали вірити, що zoom висмоктує душу та краде молодість. Але окрім особистого, яке залишилося за зачиненими дверима, змінилася і культура! Ця програма – можливість проговорити, що з нами сталося і що нам робити з цим досвідом далі".

"Гімназія": гід освітньою програмою ГогольFESTу - 2 зображення
Кураторка "Гімназії" Анастасія Євдокимова

"Гогольніч"

2 жовтня о 21:00 освітню програму відкриває ніч документальних фільмів та експериментальних проєктів про Гогольfest та все, що з ним пов‘язано. Перша стрічка – документальний фільм режисерки Аліси Павловської "ГогольДок" про Гогольfest 2016-го року, який відбувався на арт-заводі Платформа в Києві та темою якого був "Вавилон". Репетиції, створення нового простору, усе, що відбувається з фестивалем за лаштунками до моменту, коли глядач переступить поріг.

Відбудеться прем‘єра експериментального фільму Іллі Антонця "Уяви" про шлях у фестивальному потязі ГогольTrain в Маріуполь на минулорічний Startup Гогольfest – перформери, музиканти, пошук відповідей, рух, день і ніч.

Далі – документальні фільми від експедиції Ukraїner про запуск ГогольTrain та підготовку вистави "Стус. Перехожий" акторами театру "ДАХ", фільм "Хулігани" та відеопроєкт із фестивалю 2014-го року – "Контакт""Lorenz.IO [Ромео зустрів Юлю]" – українсько-німецька вистава, яка з’явилася на карантині. Більше про театральні діджитал проєкти та виставу "Lorenz.IO [Ромео зустрів Юлю]" розповість куратор театральної програми Андрій Палатний на своїх лекціях 3 і 4 жовтня.

"Гімназія": гід освітньою програмою ГогольFESTу - 3 зображення
 Інсталяція Alambari на фестивалі Dream Гогольfest:

Що винесли з карантину бізнес, театр, література та медіа?

3 жовтня о 14:00 Бізнес у Дніпрі, або шоу маст гоу он. Співзасновниця маркету БУДЬ в UA Аліна Щербина поговорить із бізнесменами про інсайти та успішні кейси, нові правила життя і методи ефективного виживання для великих та малих підприємств після пандемії. Гурт Queen співав про те, що шоу маст гоу он – це однозначно гасло бізнесу в Дніпрі. 

"Гімназія": гід освітньою програмою ГогольFESTу - 4 зображення
Дві бізнесвумен Аліна Щербина та Влада Миколюк на минулорічному фесті

З жовтня о 16:00 Навіщо нам фантастика в часи епідемій і катастроф? Письменник-фантаст Володимир Арєнєв разом з арт-директоркою фестивалю Book Space Вікторією Наріжною поговорять про те, що у цю бентежну пору може запропонувати українським читачам фантастика. "Ми наче живемо у фантастичному фільмі, – каже письменник, –  світ охопила епідемія, є всі шанси знайти на Венері життя, от-от буде організовано першу експедицію на Марс. А з іншого боку – втрата багатьма цікавості до науки, віра в забобони й магію". Також Володимир Арєнєв вперше презентує свій новий роман "Заклятий меч".

Про те, як пережити карантин і не піти з літературної критики, 3 жовтня о 17:00 розповість літературна критикиня Богдана Романцова. Навесні вона редагувала книжку Генрі Торо "Волден, або Життя в лісах", герой якої також сидів на самоізоляції. Свою лекцію літкритикиня анонсує так:  "Велика презентація у столичній книгарні. До автора стоїть черга зі вдячних читачів, і він радо роздає автографи, поки ти мовчки сидиш на останньому ряду. Ти тут не по автографи, тобі ще рецензію на роман писати. Бам – і ти прокидаєшся. Ніяких читачів, ніякої книгарні, а за вікном – світанок 65-го дня карантину. Але тобі ще рецензію писати. Як пережити карантин, коли ти займаєшся літкриткою і редагуванням, однак людям не до книжок?"

До життєвих перешкод, побуту та поїздок у транспорті в цьому новому світу в масках варто навчитися ставитися з гумором, тож 3 жовтня о 18:00 Ксюша Піддубна виступить зі стендапом "Носік в масочку – чого нас навчив карантин".

"Гімназія": гід освітньою програмою ГогольFESTу - 5 зображення

Письменник Олександр Михед перші три місяці карантину провів у спекотних краях американської Флоридщини, тож виніс з карантину не лише лайфхаки, але й меми. 4-го жовтня о 14:00 на мотиваційній лекції "Як ми пережили карантин і навіть сміялися" він розповість, як підготуватися до наступного карантину, як зібратися докупи і почати щось робити, які уроки можна з цього всього винести. 

Журналістка Алевтина Швецова під час карантину дослідила рідний Маріуполь, відкрила нові нетуристичні маршрути для прогулянок і топові місця для селфі за 0 грн 0 коп. Під час хуліганської лекції "Досліджуй Маріуполь, бро" 4 жовтня о 15:00 буде все: історія зі смітника, закинута художня майстерня, реліквії дворів та артефакти епохи.

На завершення – ютуб-вечірка з коментарями від музичного оглядача Льоші Бондаренка 4-го жовтня о 17:00. У програмі: карантинні кліпи, веселі історії, як змінилася музична індустрія, чим сьогодні живе вітчизняний шоу-бізнес.

"Гімназія": гід освітньою програмою ГогольFESTу - 6 зображення
Фото з минулорічнохї лекції Льоші Бондаренка про музику міста

Поезія і проза

У першу фестивальну ніч 2 жовтня о 22:00 письменниця і блогерка Оксана Шаварська та гурт "Сон Сови" представлять книжку "8000 миль самотності". Це історії з Нью-Йорка та Києва, історії повільних ранків та довгих вечорів, зустрічі з численними диваками та не менш численними "пересічними людьми". Коли ти майже зловив відповідь на запитання: "Хто ти і чому опинився на цій планеті?", майже зрозумів правила гри в життя. Кожна історія – це чуттєва подорож до самого себе.

У другу ніч з 3-го на 4-те жовтня о 00:30 київські поети та перформери Дарина Гладун і Лесик Панасюк покажуть музично-поетичний проєкт "Курси підвищення кваліфікації". Лунатиме музика dreamdrift, Serhiy Kascheyev, Andrew Caturday, відеоряд dreamdrift та дійство на сцені. Також Дарина і Лесик проведуть перформативний тренінг для дніпровських поетів, які будуть взаємодіяти з виставковим простором на річковому вокзалі, вчитимуться чути себе і одне одного. Як результат – 3-го і 4-го жовтня відбудуться перформанси "Дніпро поетичний".

"Гімназія": гід освітньою програмою ГогольFESTу - 7 зображення
Дарина Гладун і Лесик Панасюк, фото з перформансу "О" в рамках Air Гогольfest

Кіно і реклама

3-го жовтня о 18:30 "Українські режисер(к)и на карантині" – кінодобірка від Lviv International Short Film Festival Wiz-Art. У програмі – суб’єктивний досвід проживання весни 2020-го, фільми-рефлексії, інтимні історії та історії інших, створені спеціально для львівського кінофестивалю короткого метру молодими українськими режисерами та режисерками. 

Команда Molodiya Festival працює вже 8 років із впевненістю, що соцреклама таки вирішує проблеми суспільства. 3-го жовтня о 23:00 відбудеться ніч соціальної реклами. Тематичні пріоритети Molodiya Festival: відповідальне споживання, права і свободи людини, громадська активність, підтримка ветеранів та переселенців, гендерна рівність, етичне ставлення до тварин.

"Гімназія": гід освітньою програмою ГогольFESTу - 8 зображення
Фото з нічної програми Startup Гогольfest

pro misto

У 2019-му освітня програма "Гімназія" Dni PRO Гогольfest розповідала pro misto – графіті, кризу урбанізму, міську музику та вуличний театр. Ми продовжуємо розкривати цю тему, адже за рік ставлення до міського простору змінилося. 

4 жовтня о 16:00 Анна Ржевська розповість про рух "Урбан Скетчерс", або ж міський скетчинг. Адже це не лише про малювання на вулиці, але й про взаємодію скетчера із оточенням, такий собі "урбаністичний художній репортаж".

3 і 4 жовтня запрошуємо на екскурсію "Вилазка в літературу" (початок екскурсії – від входу в Севастопольський парк). Авторка екскурсії Ірина Пасько каже: "Наше місто завжди було на передньому краї – і не лише в ракетобудуванні, але й у літературі. Дніпро – батьківщина українського інтелектуального роману, адже саме звідси родом двоє його засновників – Валер’ян Підмогильний і Віктор Домонтович". Це буде екскурсія про Дніпро в літературі та літературу в Дніпрі. Де писав Валер’ян Підмогильний, які локації описував В. Домонтович, куди піти почитати книжку сьогодні.

"Гімназія": гід освітньою програмою ГогольFESTу - 9 зображення
Ірина Пасько на минулорічній лекції про Домонтовича

4 жовтня на локації DCCC о 18:30 відбудуться театралізовані читання "Дегустації книжок", одночасно в онлайн та офлайн форматах. Тема читань "Про місто": що таке місто? Як ми його розуміємо та відчуваємо сьогодні? Місто – це зв’язок із простором чи людьми, з історичним минулим чи сенсами, які проростають в ньому сьогодні? Герої літературних творів В. Домонтовича, Миколи Бажана, Валер’яна Підмогильного, Олега Коцарева, Анатолія Дністрового, а ще двох Тарасів – Чувая та Прохаська ставляться до міста по-різному: повертаються до нього і намагаються знайти зв’язок, милуються, відкривають його через пішохідні маршрути, згадують історії, які вже давно припорошила пилюка, хочуть втекти і забути жорстокість міста, раціоналізують його ритм, витворюють його міф. Це буде подорож у Дніпро, Харків, Київ, Львів, Тернопіль та Івано-Франківськ. 

Освітня програма "Гімназія" у фейсбуці: https://www.facebook.com/events/327516895020792.

Квитки тут.

Поділитися: