"Гімназія" на DniPro ГогольFest: повна освітня програма Гіди

"Гімназія" на DniPro ГогольFest: повна освітня програма

Тема цьогорічної "Гімназії" "pro misto". Про місто загалом, не лише про Дніпро. Про його філософію та мистецькі практики, про театр, музику, кіно, перформанс, літературу, урбаністику. Половину заходів освітньої програми готують самі дніпряни, які точно знають, як жило це місто колись і чого воно прагне сьогодні. 

Кураторка "Гімназії" Анастасія Євдокимова: "Глядач самостійно вибудовує маршрут протягом двох днів та двох ночей і складає події освітньої програми в логічний пазл. Фестиваль стає майданчиком для об`єднання різних ініціатив та активістів Дніпра, тож якщо ви досі не знали про класні місця, події, людей свого міста – прийдіть та пізнайте!" 

Усі події "Гімназії" проходитимуть 27-29 вересня на основній локації фестивалю (Телевізійна, 3). Потрапити туди можна за абонементом або придбавши квиток на вході.

Інтерактивна екскурсія

"Гімназія" на DniPro ГогольFest: повна освітня програма - 1 зображення

Вдруге у "Гімназії". Якщо в Маріуполі ми гуляли містом філософа, то у Дніпрі ми пізнаємо, яким його бачив у 30-ті роки письменник Віктор Домонтович. Роман "Без ґрунту" розповідає про Катеринослав, тобто про Дніпропетровськ, у сенсі про Дніпро. І це єдиний роман про Дніпро. Під час інтерактивної екскурсії містом за мотивами роману Віктора Домонтовича  "Без ґрунту" 28 вересня аудиторія почує фрагменти твору голосами героїв роману, побачить Дніпро 30-х років, відчує, що людина не має землі під ногами, не має місця, до якого вона мала би бути прив'язана, не має ґрунту. А для глибшого розуміння автора і розкриття секретів роману відразу опісля відбудеться лекція від літературознавиці Ірини Пасько та книгарні "Є" "Віктор Домонтович: письменник, розвідник, інтелектуал з Дніпра".

pro misto

"Гімназія" на DniPro ГогольFest: повна освітня програма - 2 зображення

28 вересня говоритимемо про те, як обирати маршрути та гуляти вулицями, як підготуватись та максимально ефективно дослідити нове місто. Про це розповість Влад Ганілов – засновник додатку з маршрутами Дніпром wayme на лекції "Прогулянки: доступні інструменти дослідження міста". Не менш цікавою буде розмова між двома активістами, які популяризують тему відкритості та сусідства, вірять в об’єдання спільноти та регулярно влаштовують свята у своїх містах. Тож митець з Дніпра Сергій Горбань та активіст із Києва Павло Калюк виступлять із лекцією "Як знайомитись з сусідами і влаштовувати вечірки?". Експерти-урбаністи Олена Іваницька, Руслан Ширінов та Марія Борисова щойно дочитали книжку "Криза урбанізму. Чому міста роблять нас нещасними" Річарда Флорида, що вийшла друком у видавництві "Наш формат", та дискутуватимуть на тему "Яким є місто, зручне для людей?" та яке воно – Дніпро для людей.

А уже 29 вересня фокус-тему "pro misto" розкриє лекція Артема Костюка "Місто і [не] реалізовані фантазії архітекторів" про те, як полюбити місто і почати з ним спілкуватись, як помітити деталі та які історії ці деталі можуть розповісти. Також саме про Дніпро буде лекція Марії Учитель про стрітарт-хантерів та дослідників вуличного мистецтва, про мурали, графіті та дещо більше –  "Що намальовано на стінах Дніпра?". А керівник Спілки громадських об‘єднань "Дніпровська асоціація екстремального спорту" Макс Семенов розповість про вуличний спорт, активне дозвілля та екстрим у Дніпрі

Діалоги

"Гімназія" на DniPro ГогольFest: повна освітня програма - 3 зображення

Серйозні розмови серйозних людей відбуватимуться в освітньому наметі та спроектують минуле, теперішнє і майбутнє міста. 28 вересня засновник фестивалю ГогольFest, режисер зі світовим іменем Владислав Троїцький поділиться міркуваннями щодо мрії про метро, яка давно живе в головах у дніпрян та яку настав час втілювати. У цей же день найяскравіші представники епохи 90-х Ян Валєтов, Віктор Данді Борщенко, Станіслав Білодіденко, Олександр Чиж поговорять про "Ліхіє дев’яності в Дніпропетровську" і те, якою була культура, де тусувались, чим жили та що тоді творили. 

А 29 вересня успішні та сильні жінки Дніпра Влада Миколюк, Аліна Щербина, Настя Варава та Оксана Цибуля поділяться правилами життя, секретами успіху, відвертими зізнаннями і тим, що називають women power.

Про культуру

"Гімназія" на DniPro ГогольFest: повна освітня програма - 4 зображення

Яким є культурний ландшафт України? Хто вони, творці культури, хто вони, споживачі сучасного мистецтва, як жити у світі, де головна артистка – Оля Полякова, а найкращий фільм – "Дзідзьо Контрабас"? Для відповідей на ці питання є блок подій, присвячений проблемам української культури. Зокрема, публічне інтерв’ю із Дем’ян Ом про проєкт beGenius та філософський сад Культурного Хабу і ГогольFest. "Арт-простір з нуля: успіхи та провал" або як розпочати будь-який проєкт, не маючи ні досвіду, ні грошей, ні знайомств, розкажуть на прикладі Ksi Prostir Надія Коваль та Іва Найденко. Джерелом натхнення та підзарядки стане лекція директора фестивалю DniPRO ГогольFest Максима Демського, а Оксана Тукалевська у рамках розповіді "5 міфів про українську культуру: перемоги, факапи, історії" розповість всю правду про культурний простір та розвіє міфи про те, що українська культура – це досі лише гопак і вишиванка. Коли усі міфи буде розвіяно, виникне потреба дізнатись про вистави та музичні проекти ще. Тож відповіді на питання "Навіщо читати про культуру", де про неї читати та як перестати жалітися на культуру у власному місті, дадуть журналістки з Києва та Дніпра Олена Мигашко, Ольга Владимирова, Дарина Важинська.

Про літературу

28 вересня арт-директорка дніпровського книжкового фестивалю "Book Space" Вікторія Наріжна прочитає лекцію "Трансмедійний сторітелінг: як розповідати історії по-новому?" про те, як сучасні технології впливають на авторів та на способи розповідати історії. 

А 29-го харківська літературознавиця та скандальна критикеса Тетяна Трофименко поділиться міркуваннями про місто і село в українській літературі, їхнє протистояння, потребу письменників завойовувати місто та повертатись до джерел національного, що збереглися лише на селі. А де ж читати книжки у Дніпрі, розкажуть Надійка Вовк та Оленка Юрчук, авторки блогу в Телеграмі "книжки_та_інші_неприємності", і представлять розроблений для "Гімназії" спецпроєкт – мапу PROчитання Дніпра

Про театр

"Гімназія" на DniPro ГогольFest: повна освітня програма - 5 зображення

28 вересня куратор театральної програми фестивалю Андрій Палатний проведе гід по театральній програмі Dni PRO Гогольfest, розповість про ті українські вистави, які не залишають глядача байдужим, про контент, представлений у театральній та перформативній програмах фестивалю, а також про світові тенденції театральної сцени. 

А 29 вересня Вероніка Склярова прочитає лекцію про вуличні та експериментальні проекти – "Театр за межами коробки".

Про музику

"Гімназія" на DniPro ГогольFest: повна освітня програма - 6 зображення

Які мелодії звучать сьогодні в українських містах? Якими є проблеми та здобутки андеграундної електронної сцени Дніпра? Куди тікають творчі люди та що з цим робити? Дві музичні події дадуть відповіді на ці та значно більше питань. Це лекція-безлад "Музика міста" від головного редактора LiRoom Олексія Бондаренка, а також розмова "Шо там по музиці у Дніпрі?" між співзасновником клубу "Модуль" Євгеном Гончаровим та засновником гуртів Kurs Valüt та "MC Брехунець" Євгеном Гордєєвим.

Обережно, музей!

"Гімназія" на DniPro ГогольFest: повна освітня програма - 7 зображення

Унікальна подія – директори ключових музеїв Дніпра зберуться на нейтральній території Dni PRO Гогольfest для серйозної неформальної розмови. Дніпропетровський національний  історичний музей імені Д. Яворницького повівся на провокацію фестивалю та 28-го вересня збирає колег для серйозної розмови про "Музей, на який ми заслужили". А опісля про архітектуру сучасних музеїв розповість дослідниця та викладачка Катерина Козлова.

Кіно вдень та кіно вночі

"Гімназія" на DniPro ГогольFest: повна освітня програма - 8 зображення

У нас буде два "Кіноклуба" – денний та нічний. Вдень це спеціальна програма "Сінематека від VGL сinema" – українські популярні фільми ("Коли падають дерева", "Тато, мамин брат", "Дике поле"), творчі зустрічі з дніпровськими кінематографістами (Микита Лиськов, Михайло Кукса, Валерій Гриценко), дискусія про фільм-концерт у контексті майбутнього фільму "Розділові Наживо"

Нічна програма, як і денна, розкриває тему "pro misto". Втечу на лоно природи ілюструє неймовірна стрічка Остапа Костюка "Жива ватра", добірка українського короткого метру "Про будинки" розкриває історії будівель, їхніх мешканців, боротьби за приміщення, втечу під землю та вихід назовні. У цьому ключі унікальним є індійсько-український ігровий повнометражний фільм Дар’ї Гай "Три з половиною", який розповідає про те, як будівля тричі змінювала своє призначення і які секрети вона приховувала. Без сумніву, унікальним стане показ документального фільму від Французького інституту про підлітків "Swagger", який переносить нас у дивовижний світ одинадцяти підлітків, котрі зростають в одному із найбільш непривілейованих районів Франції. 

Але першою ластівкою освітньої програми стане стрічка-симввол фестивалю – "ГогольДок" Аліси Павловської.

Поділитися: