"Гоголь Фест" в річковому порту: як готують локацію і що там буде Новини

"Гоголь Фест" в річковому порту: як готують локацію і що там буде

Річковий порт стане однією з локацій ГогольFest'у, який пройде у Дніпрі 3-4 жовтня. Команда організаторів готує занедбану територію порту до фестивалю з нуля.

Команда "Гоголь Фесту" оглядає річковий порт у Дніпрі.

Що там буде

Ще на підході до порту люди чутимуть музику, яку напише дніпровський композитор Дмитро Демченко, і бачитимуть світлову інсталяцію. Всередині місцеві митці влаштують 10 перформансів, які триватимуть два дні поспіль. Також там будуть проходити події музичної, освітньої та візуальної програм. Організатори вже оголосили open call для митців.

Річковий порт перетворять на сквот, схожий на той, який у минулому році влаштували під час DniPro ГогольFest на території Contrabas video prod.

Сквот на DniPro ГогольFest у 2019 році. Студія "Контрабас"
Сквот на DniPro ГогольFest у 2019 році
Сквот на Гоголь фесті у Дніпрі у 2019 році
Сквот на DniPro ГогольFest у 2019 році

У якому стані порт

Максим Демський, директор ГогольФесту, говорить, що територія захаращена, але конструкції не в аварійному стані. Дах міцний, на ньому планують проводити перформанс.

- Наша задача - самим для себе створити можливість привозити сюди якісний контент. Бо ми щоразу, як привозимо у міста вистави чи перформанси, починаємо спочатку: проводимо електроенергію, прибираємо локацію, встановлюємо туалети. Або навпаки: приходимо у "стерильні" умови типу Менори чи якогось театру, де нічого не можемо провести крім того, що там звикли бачити.

Демський про Парус і порт

- Парус - це ідеальна фестивальна локація, але проблематично з точки зору власників і політичних штук. Ми не можемо ввійти в цей конфлікт. Але моя перша думка була, коли я сюди приїхав - я хочу зробити тут проєкт. Це ж круто! Але річковий вокзал теж цікавий. Це саме той проєкт, який може жити далі після нас. Це наша головна мета. Якщо він перетвориться на сквот, прочнее наповнюватися, митці почнуть туди ходити, і це буде підживлюватись владою, то він реально заживе.

Андрій Палатний, куратор театральної програми Гоголь Фесту, фотографує річковий порт.

Приклад місця, яке "ожило" після ГогольФесту

ПК Молодіжний у Маріуполі. Це був звичайний палац культури, а зараз там створюють Центр сучасного мистецтва "Готель Континенталь". Класичні гуртки та прихильники сучасного мистецтва працюють паралельно. За словами менеджера проєкту Микити Ковальова, до "Гоголя" в Маріуполі про сучасне мистецтво не чули. Але після фестивалю люди став очевидний попит на цей напрям, тому з'явилась ідея зробити тут центр сучасного мистецтва. Палац культури зараз - єдине місце, де молодь Маріуполя може втілювати свої ідеї, пов'язані з сучасним мистецтвом.

А що говорять про долю річкового порту у Дніпрі?

У минулому році архітектурне бюро "АрхОбраз" опублікувало проєкт реконструкції порту - там ще до кінця 2019 року планували зробити бізнес-центр "Ріверсайд". Зараз там проводяться роботи, але керівник бюро архітектор Олексій Образцов нам написав, що його компанія вже не працює над проєктом річкового порту. Хто займається цим зараз і чи актуальні візуалізації, які фігурують у ЗМІ, ми не знаємо.

У грудні 2019 року на архітектурному форумі Геннадій Корбан сказав, що на місці річкового порту "буде справжній музей сучасного мистецтва" (на відео 21:40)

Поділитися: