Гра перша: Як зробити парк Історії

Гра перша: Як зробити парк

Серія ігор про створення громадських просторів. Друга гра – про те, як зробити вуличний кінотеатр.

Ви щойно повернулися в Україну. 11 років життя в Америці вас змінили, але ви відчули, що тут за довгі роки мало що змінилося.

Під час пробіжки по набережній ви знайшли територію, куди давно ніхто не ходить. Вона заросла бур'яном і вкрилася сміттям. 

Може, настав час щось змінити?

Щоб зробити цю гру, ми розпитали реальних людей про їхній досвід. Сергій Мироненко, що прожив в Америці 11 років, і бізнесмен та художник Сергій Живков створили парк біля готелю "Парус". Деякі варіанти розвитку подій ми придумали самі.

Почати гру.


Зарплата, яку ви отримували в Америці – 1500$. Гроші ще залишилися, частину ви точно можете виділити на реалізацію майбутнього проєкту. З чого почнете?

Зроблю ставку на футбольний матч і подвою капітал.

Придбаю сміттєві пакети, рукавички, секатор і почну вичищати територію.

/

/

/

/

/


/

Ви зробили ставку і програли. Грошей стало менше, а реклами букмекерських контор в інтернеті – більше. Почніть спочатку.


/

/

/

/

/

/


/

Ви витратили 300 гривень і почали роботу. Проте самотужки працювати важко. Ви прибираєте територію по 2-3 години, з’являються мозолі. Ви чекаєте, поки вони зникнуть, і повертаєтесь до роботи. Давайте знайдемо того, хто зможе допомогти.

Мені не потрібна допомога, працювати самотужки – надійно.

Напишу мотиваційний пост у фейсбуці та запрошу активістів.

“Немає цигарки?” – з нізвідки до вас вийшла пара безпритульних людей. Може, спробувати їх завербувати?

/

/

/

/

/


/

Ви дуже гарно попрацювали й вирішили взяти перерву. Потім ще одну. Ви отримали дзвінок від тещі: вона запросила трохи допомогти на дачі, а потім поїсти шашлики. Ви закинули роботу. Спробуйте інший варіант.


/

/

/

/

/

/


/

Браво! Ваш пост отримав сотні переглядів та десятки коментарів з обіцянками прийти на допомогу. Втім, упродовж тижня ніхто не прийшов. Пошукайте інший шлях.


/

/

/

/

/

/


/

Спрацювало. Їх звати Вітя та Валя. Ви домовились, що будете давати їм харчі та сплачувати 200 гривень за день. Робота значно пришвидшилась. Разом ви прибрали понад 1000 шприців і вивезли близько 80 мішків сміття.

Разом ви привели територію до ладу. Тепер біля річки сидять рибалки, по класиках стрибають діти, люди ввечері фотографують захід сонця над Дніпром. Місцеві жителі пропонують бюджетні ідеї для розвитку парку:

Створити спортивний майданчик.

Поставити гойдалку.

Зробити місця для сидіння.

/

/

/

/

/

/


/

Двадцять років тому на території планували побудувати аерокосмічний центр, але грошей не вистачило. Металевий каркас, який залишився після будівництва, ідеально підходить для спортивного майданчика.
До вас приєднався митець – він намалював багато кльового арту.


/

/

/

/

/

/


/

З першого разу не вийшло – через декілька днів гойдалка не витримала і зламалась. Добре, що ніхто не постраждав. Ви придбали більш міцне кріплення і поставили її знову. Люди в захваті.
До вас приєднався митець – він намалював багато кльового арту.


/

/

/

/

/

/


/

Один із місцевих жителів запропонував свою допомогу: знайшов колоди, на яких можна сидіти. Бюджетно, але людям зручно. Активіст виявився митцем – тепер на території багато кльового арту.


/

/

/

/

/

/


/

Митець запропонував створити Globus Park: перетворити каркас незбудованого аерокосмічного центру на глобус, а на території намалювати карту світу. Що далі?

Будемо робити Globus Park разом.

Відмовлюся.

/

/

/

/

/

/


/

Ви розділились на два різні проєкти. Тепер над "Глобус парком" працює митець зі своєю командою. Ви теж зібрали команду і продовжуєте втілювати свої ідеї. Вашою метою було привернути увагу до захаращеного місця, і у вас вийшло!

Якщо вам не вистачило вражень, приєднуйтеся до команди "Глобус парку" і продовжуйте гру.


У будь-якому разі знайте: парк уже живе своїм життям, а два Сергія все ще працюють. Їхню історію ми розповідали тут. Напишіть їм сюди або сюди і приходьте створювати справжній парк на "Парусі".

/

/

/

/

/


/

Для такої масштабної роботи вам необхідно дізнатися, хто власник земельної ділянки.

Пошукаю на кадастровій карті.

Напишу депутатам цього району.

Спитаю у знайомих.

/

/

/

/

/

/


/

Хороший хід! Але вам не пощастило: саме цієї ділянки на кадастровій карті немає. Спробуйте піти іншим шляхом.


/

/

/

/

/

/


/

Щойно з’явилася ідея "Глобус парку", ви написали кільком депутатам. І дізналися, що через карантин вони не працюють. Спробуйте ще попитати знайомих.


/

/

/

/

/

/


/

Ви підняли всіх. Але ім’я власника так глибоко заховане в бюрократичному павутинні, що ваших зусиль виявилося недостатньо, щоб його знайти. Спробуйте інший варіант.


/

/

/

/

/

/

/


/

Ви шукали власника всіма способами. А через два місяці вам раптово відповіли депутати. Потім запропонував зустріч і сам власник – сказав, що його так дістали дзвінками про вас, що він вирішив познайомитись особисто.

Ви поговорили, і він дав добро на створення парку.

Будівництво парку – це не тільки робота руками. Як лідер ви повинні вміти організовувати людей, шукати партнерів та домовлятися зі спонсорами. Оберіть власний шлях.

Офіційний. Напишу звернення до мера міста з проханням підтримати ініціативу благоустрою території.

Партнерський. Звернуся до представників бізнесу, громадських організацій, залучу особисті зв’язки.

Авантюрний. До вас звернулися представники політичної сили. Вони пропонують гроші.

/

/

/

/

/


/

Ви гарно попрацювали над зверненням, багато містян погодилось його підписати. Ви відправили запит на початку карантину, але розглянули його тільки зараз. 

Місто згодне допомогти: тут побудують спортивний майданчик. Проте є юридичні складнощі: провести електроенергію, водопровід або організувати охорону місто не може, адже у території є власник. Будьте готові вести переписку й надалі. Можливо, вдасться знайти легальні способи покращити парк.

На цьому можна зупинитись. Або пошукати ще партнерів.


/

/

/

/

/

/


/

Дзвінки, зустрічі, переговори, дзвінки. Вас почули: бізнес та громадські організації передали фарбу, дерев’яні дошки, лавки, урни. Йдуть переговори про створення арт-інсталяції.

На цьому можна зупинитись. Або пошукати ще партнерів.


/

/

/

/

/

/

/


/

Вам запропонували 100 000 гривень. За ці гроші ви встановили лавки, урни, гойдалки та арт-інсталяції. Натомість ви повинні підтримати спонсора перед виборами. 

У місцевому ЗМІ вийшла стаття, яка критикує ваш парк через політичну силу, яку ви підтримали. Наступної ночі парк розтрощили вандали.

Спробуйте менш ризикований шлях.


/

/

/

/

/


/

Ви зробили парк на місці порослого бур'яном пустиря. У ньому гуляють діти, тренуються спортсмени і фотографуються молодята. Чудова робота!

Парк уже живе своїм життям, але два Сергія все ще працюють. Їхню історію ми розповідали тут. Напишіть їм сюди або сюди і приходьте створювати справжній парк на "Парусі".

Команда, що створює парк біля Парусу
Волонтери допомагають зробити парк
Пара сидить на березі річки у парку біля Парусу

Матеріал опубліковано в рамках програми Media Emergency Fund, яку реалізує Львівський медіафорум, за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки у рамках Transition Promotion Program. Погляди, викладені у цьому матеріалі, належать авторам і не відображають офіційну позицію МЗС Чеської Республіки.

Поділитися: