Зустріч Дніпра та Львова: книжки, дисиденти та музейні мандри Гіди

Зустріч Дніпра та Львова: книжки, дисиденти та музейні мандри

Історичний музей вперше на Форумі Видавців у Львові.

Вересень у Львовічас фестивалів та нескінченна низка інтелектуальних івентів: музичних, театральних, виставкових. Над усіма ними стоїть корифей української книжної промоціїBookForum.

На 26-й Львівський Форум Видавців завітав Дніпропетровський історичний музей. З чим та навіщо? Зараз розповімо! 


Палатка Історичного музею знаходиться біля Палацу Потоцьких, на стенді кілька десятків книжок, виданих у різні роки, та новенькі сувеніри. Треба зауважити, що "наші" на львівському Форумі вперше, а цього року вони тут – ще й єдиний державний музей України з власним стендом, чи не подія?

Найважливіше на Форумі – не кількість проданих книжок, хоча це, безумовно, приємний бонус видавцю чи установі. Головне – це контакти, спілкування, реклама себе та своєї місії. Через книжки, але головне – через діалог. А поговорити є про що! Наприклад, постать Дмитра Яворницького розкривається для багатьох з нового боку: не лише як історика, а й як упорядника словника української мови. 

Зустріч Дніпра та Львова: книжки, дисиденти та музейні мандри - 1 зображення

100% видавнича новинка музею – каталог "Портрети історичних діячів XVI – поч. XХ ст.", упорядкований Андрієм Копачем. Тираж було отримано з типографії безпосередньо напередодні виїзду у Львів, тому гості Форуму побачили його раніше за дніпрян. Це одна з причин, чому варто відвідувати великі видавничі події – щороку кілька довгоочікуваних книжок відкривається читачам безпосередньо на Форумі.


Співробітники музею розповіли, що часу на події за межами книжкової ярмарки дуже небагато, але вони встигли відвідати кілька презентацій. Як-то презентацію фільму про Олександра Стуса, де подарували авторам сценарію збірку поезій Івана Сокульського, дисидента з Дніпра.

Його доля багато в чому схожа на долю Стуса: поет, дисидент, правозахисник, член Гельсінської спілки, за свої погляди та твори відсидів близько 10 років в радянських таборах. Дніпровець Сокульський був студентом львівського університету, але потім перевівся на дніпропетровський філфак, з якого був з часом відрахований "за написання націоналістичних віршів". От такий цікавий зв'язок Львова та Дніпра, про який мало хто знає! 

Зустріч Дніпра та Львова: книжки, дисиденти та музейні мандри - 2 зображення

Тепер у найближчих планах музею – подорож до книжкового фестивалю в Полтаву та київського Арсеналу навесні 2020 року. 


А для тих, хто пропустив BookForum, – наші рекомендації щодо старих та нових музейних видань. Їх можна придбати у музейній крамничці.

"Ми мандруємо музеєм"

"Піонер" серед українських музейних путівників для дітей. Уже багато років радує маленьких відвідувачів та допомагає їх батькам відповісти на безліч питань. Поспішайте, книжок залишилось не так багато! Ціна – 100 грн.

Зустріч Дніпра та Львова: книжки, дисиденти та музейні мандри - 3 зображення

Каталог "Козацькі старожитності"

Результат 20-річної роботи музейного колективу. Величезний альбом для тих, хто захоплюється темою та мріяв би опинитися у музейних фондах. Немає іншого шансу побачити УСІ артефакти козацького періоду. Ціна – 700 грн.   

Новинка та флагман цьогорічного музейного видавництва –  

"Портрети історичних діячів XVI – поч. XХ ст."

Каталог, упорядкований Андрієм Копачем. Збирати колекцію портретів, що увійшли до цієї збірки, почав ще Дмитро Яворницький. Ціна – 500 грн. 

Зустріч Дніпра та Львова: книжки, дисиденти та музейні мандри - 4 зображення

Каталог "Єгипетські старожитності"

Нечасто єгипетська колекція історичного музею бачить світ. Ціна – 25 грн (вважаємо, це фантастика!)

А ще у крамничці на вас чекають магніти, ручки, олівці, горнятка, футболки і навіть флешка у вигляді кам’яної баби. Це все з’явилося у музеї в липні, після ребрендингу.

До 170-річчя ДНІМ в кінці січня 2019 року адміністрація історичного музею офіційно презентувала представникам ЗМІ та...

Опубліковано Дніпропетровський національний історичний музей ім. Яворницького Понеділок, 15 липня 2019 р.

Враженнями від BookForum ділилися співробітники ДНІМ Дмитро Романчук та Дмитро Мурадов.

Поділитися: