"Не закривайте, ми працюємо": Ресторатори мітингують проти карантину вихідного дня Новини

"Не закривайте, ми працюємо": Ресторатори мітингують проти карантину вихідного дня

Акція протесту пройшла сьогодні під обласною адміністрацією.

Уряд планує ввести "карантин вихідного дня": ТРЦ, магазини та розважальні центри закривати на вихідні, а ресторанам дати можливість працювати тільки "на виніс".

Головна умова мітингувальників – скасування всіх обмежень в роботі ресторанів. Крім Дніпра, до протесту приєдналися Київ, Львів, Харків, Запоріжжя, Одеса, Полтава, Мелітополь та ще 15 міст.

(Upd. Карантин вихідного дня таки ввели на три тижні. Про обмеження та пільги для бізнесу читайте тут)

"Не закривайте, ми працюємо": Ресторатори мітингують проти карантину вихідного дня - 1 зображення

Що кажуть мітингувальники?

"Карантин вихідного дня – напівзахід, який може призвести до краху всієї ресторанної галузі за кілька місяців. На вихідних ми заробляємо 50% каси. Втративши половину обороту, ми не зможемо тримати співробітників і оплачувати оренду. Бізнес підло ставлять у збиткове становище, але нас повністю не закривають, тому ніхто не дає ніяких пільг", – Олександр Купрієнко, власник арт-кафе "Невідомий Петровський ".

"Сьогодні очевидно, що влада не справляється з подоланням вірусу. Ми проти вибіркових півзаходів для вибіркових галузей! Ми живемо в Україні. І ми маємо право працювати", – Сергій Трахачев, президент Української ресторанної асоціації.

"Не закривайте, ми працюємо": Ресторатори мітингують проти карантину вихідного дня - 2 зображення

"Сьогодні очевидно, що влада не справляється з подоланням вірусу. Ми проти вибіркових півзаходів для вибіркових галузей! Ми живемо в Україні. І ми маємо право працювати", – Сергій Трахачев, президент Української ресторанної асоціації.

Одеський ресторатор Савва Лібкін пояснив у своєму пості у фейсбуці, чому такі заходи ускладнять роботу закладів. Цитуємо його:

"Ми вийшли на якісно новий рівень війни з вірусом – це "карантин вихідного дня". Мабуть, нові дослідження довели, що за графіком вірус відпочиває в будні, щоб активізуватися у вихідні.

Більшість ресторанів, кафе і кондитерських працюють із заготовками, які швидко псуються і тому готуються на 36-48 годин. Продукти закуповують на кілька днів. Процес підготовування кухні до роботи займає 12-16 годин. Виходить, що у п'ятницю ми повинні якимось дивом закритися без залишків і заготовок, а в понеділок відкритися без продуктів.

З новими "правилами" дохід ресторанів перетвориться на збитки. Ми з останніх сил продовжуємо існувати, забезпечувати співробітників робочими місцями, зарплатами".

"Не закривайте, ми працюємо": Ресторатори мітингують проти карантину вихідного дня - 3 зображення

Що говорить влада?

До протестувальників вийшов голова ДніпрОДА Олександр Бондаренко. Він пояснив, що перед країною стоїть складний вибір:

"Рішення про введення карантину вихідного дня ще не прийнято. Подивіться, у Польщі, Австрії, Чехії, Франції зараз повний локдаун. І це теж вибір – або вмикати повний локдаун на місяць-півтора, або кілька разів увімкнути "локдаун вихідного дня". Це складний вибір, якщо хвороба буде поширюватися, то в наступному місяці у нас можуть бути не сотні, а тисячі смертей.

Ми стикнулися з чутливим питанням: з одного боку, як допомогти вам як бізнесменам не закриватися, з іншого боку, як зберегти життя людей, щоб менше вмирало. Ідея карантину "вихідного дня" в тому, що він допоможе перервати ланцюжок поширення коронавірусу і зменшити кількість хворих".

Насамкінець Олександр Бондаренко взяв у протестувальників петицію і пообіцяв передати її в кабінет міністрів, де сьогодні повинні вирішити, чи вводити "карантин вихідного дня".

"Не закривайте, ми працюємо": Ресторатори мітингують проти карантину вихідного дня - 4 зображення
"Не закривайте, ми працюємо": Ресторатори мітингують проти карантину вихідного дня - 5 зображення
"Не закривайте, ми працюємо": Ресторатори мітингують проти карантину вихідного дня - 6 зображення
"Не закривайте, ми працюємо": Ресторатори мітингують проти карантину вихідного дня - 7 зображення
"Не закривайте, ми працюємо": Ресторатори мітингують проти карантину вихідного дня - 8 зображення
"Не закривайте, ми працюємо": Ресторатори мітингують проти карантину вихідного дня - 9 зображення

Поділитися: