Куди піти на ГогольFESTі: вибір редакції Гіди

Куди піти на ГогольFESTі: вибір редакції

З десятків подій DniPro ГогольFEST, запланованих на 2-4 жовтня, ми обрали (суб'єктивно) найцікавіші. Повна програма і квитки є на сайті фестивалю.

Фестивальний причал

Це однозначно BarGa – концерт-відкриття фестивалю. Кожного року Gogol Fest робить site-specific проект — одну головну подію фестивалю. Минулого року це був перформанс у шахті метро, цього — вистава на баржі.

Чому треба йти: баржа буде рухатися по Дніпру. Ввечері 3 жовтня вона відшвартується з причалу. Раніше на ній перевозили, напевно, пшеницю чи нафтопродукти. Тепер на ній відбудеться вистава режисера Влада Троїцького за участі українського колективу DakhaBrakha.

3 жовтня, 21:00. Ми просимо вас зберігати дистанцію і, не створюючи натовпу, переміщатись за баржею вздовж набережної.

Куди піти на ГогольFESTі: вибір редакції - 1 зображення

Екскурсія "Вилазка в літературу". Її авторка Ірина Пасько каже: "Дніпро – батьківщина українського інтелектуального роману, саме звідси родом двоє його засновників – Валер’ян Підмогильний і Віктор Домонтович". Це буде екскурсія про Дніпро в літературі та літературу в Дніпрі. Де писав Валер’ян Підмогильний, які локації описував Домонтович, і куди піти почитати книжку сьогодні.

3 і 4 жовтня, 16:00. Починається біля входу в Севастопольський парк, завершується біля DCCC.

DCCC (узвіз Крутогірний, 21)

Швейцарська моновистава "The Sensemaker". Головна героїня буде довго чути у слухавці монотонний механічний голос, який повторюватиме, що її запит обробляється. Цю виставу називають дистопічною битвою між жінкою та автовідповідачем, вона ставить під сумнів вплив нових технологій на наше життя і все безглуздя бюрократичної системи.

Чому треба йти: це перша міжнародна вистава, яку покажуть у Дніпрі з початку карантину. Вона отримала приз критиків на Единбургському фестивалі мистецтва Fringe.

2 жовтня, 20:00. Блакитна зала.

Куди піти на ГогольFESTі: вибір редакції - 2 зображення

Fashion-перформанс FINCH х Marianne Hollenstein performance "HUMAN DRAFT". Швейцарська художниця Маріанна Холленштайн, знаходячись у своїй країні, в реальному часі розпише одяг українського бренду FINCH за допомогою діджитал-пера. Її полотном стануть живі моделі. Тут спрацює технологія доповненої реальності: картини можна буде побачити тільки через камеру телефону.

3 жовтня, 15:00. Хол/Цифрова сцена.

"Стус: Перехожий". Це медитавна камерна опера. Актори ЦСМ "ДАХ" розповідають, співають, промовляють вірші Василя Стуса. Це допомагає прожити внутрішній світ поета, відчути масштаб його особистості і трагедії, яку він пройшов як художник. 

4 жовтня, 15:00. Хол/Цифрова сцена.

Річковий вокзал (площа Десантників, 1)

Радимо тепло вдягатись і брати з собою гарячий чай — на річковому вокзалі дуже вітряно.

Фільм "Ордер на арешт" із живим музичним супроводом від гурту "вагоновожатые". Перший український радянський фільм, який піднімає тему традиційного мовчання жінки. Героїню під час обшуків силують говорити, однак вона мовчить, попри шантаж і загрози її сину, чоловіку і навіть глузду. Завдяки навику мовчання вона протистоїть раціональному світові чоловіків і війни.

2 жовтня, 23:00. Другий поверх.

Куди піти на ГогольFESTі: вибір редакції - 3 зображення

Мистецька барахолка. Локація з вином і музикою на даху річкового вокзалу. Тут можна буде купити крафтові вироби і роботи місцевих митців.

3 жовтня, 12:00-20:00. Дах.

FO SHO багато хто знає їх як учасниць нацвідбору на Євробачення. Це український хіп-хоп проєкт, створений трьома сестрами — Бетті, Міріям і Сіон Ендале. Вони демонструють унікальний культурний бекграунд у своїх піснях.

4 жовтня, 20:00. Другий поверх.

Куди піти на ГогольFESTі: вибір редакції - 4 зображення

DиkоGеn. Кілька подій від творчої групи з Дніпра, яка на два дні займе практично весь третій поверх річкового вокзалу. У них точно буде цікаво дітям.

МК "Малюємо швабрами". МК "20-метрові вірші" (творимо інтерактивне мистецтво на шпалерах).

"По той бік Дніпра. Міська міфологія" (створюємо нові легенди і виганяємо міських демонів). Опісля гра "Будинок" (відчуваємо себе архітектурою міста).

Міні-квест "Ніс". (Микола Васильович пропонує вам перевірити, наскільки вправно ви користуєтесь своїм носом!)".

Дикогено-маскарадо-паті (вільний рух, танці під запальну музику з використанням творчого реквізиту (маски, ліхтарики), вільний прояв творчості).

3 і 4 жовтня. Третій поверх.

Лекція "Урбан Скетчерс: життя міст у нарисах" від Анни Ржевської.

4 жовтня, 16:00. Третій поверх.

Мотиваційна лекція "Як ми пережили карантин і навіть сміялися". Письменник Олександр Михед перші три місяці карантину провів у спекотних краях американської Флоридщини, тож виніс із карантину не лише лайфхаки, але й меми. Він розповість, як підготуватися до наступного карантину, як зібратися докупи і почати щось робити, які уроки можна з цього всього винести. 

4 жовтня, 14:00. Нульовий поверх.

Хуліганська лекція "Досліджуй Маріуполь, бро". Цього року не було Гоголь Фесту у Маріуполі, але журналістка Алевтина Швецова під час карантину дослідила рідне місто, відкрила нетуристичні маршрути для прогулянок і топові місця для селфі за 0 грн 0 коп. Буде все: історія зі смітника, закинута художня майстерня, реліквії дворів та артефакти епохи.

4 жовтня о 15:00. Нульовий поверх.

Поділитися: