Стати актором, режисером чи культурним менеджером: КУСТ запускає свою академію

Стати актором, режисером чи культурним менеджером: КУСТ запускає свою академію

Кураторами курсів будуть Влад Троїцький, Володимир Петренко та Ілля Свідлер.

Незабаром стартує творча "Академія КУСТ" від програми "Культурна столиця". Це неформальний виш, менторами студентів будуть не викладачі-теоретики, а практики, яких знають тисячі. Ми розповімо, як стати їхніми учнями, що для цього необхідно та навіщо нашому місту ще один освітній проєкт.

Навіщо Дніпру "Академія КУСТ"?

"Це величезне місто, в якому останнім часом бурхливо розвивається культурне життя. Але є відчуття дефіциту професіоналів", – каже Григорій Гельфер, головний ініціатор проєкту та голова БФ "Культурна столиця".

Для нього проєкт "культурного" навчального закладу став мрією. Останні три роки він думав, як його створити – у вигляді окремого вишу чи факультету при іншому університеті. Але це виявилося довгим і непростим процесом, тож у співпраці з коледжем культури та мистецтв Григорій Гельфер вирішив діяти вже зараз.

Григорій Гельфер

"Це дуже складно, адже потребує вирішення юридичних моментів та ліцензування, що нас гальмує. Тому взялися за створення платформи, де люди вже зможуть набиратися знань та готувати проєкти".

"Академію КУСТ" представлять у вигляді творчих майстерень. Їх організують на базі Дніпропетровського коледжу культури та мистецтв, а також у концерт-холі "Bubamara". Студенти зможуть безпосередньо спілкуватися із заслуженими митцями, під їхнім кураторством створювати проєкти та одразу отримувати фідбеки. Більшість занять будуть практичними, що дозволить учням швидше орієнтуватися у предметі.

Чому можна навчитися в "Академії КУСТ"?

Для першого набору створять три напрямки. Перший – сценічне мистецтво. Його куратором буде Володимир Петренко, заслужений діяч мистецтв, творець та керівник театру "Віримо!". На його рахунку понад 50 постановок не лише у Дніпрі, а й у театрах інших міст України. Володимир навчатиме студентів акторській майстерності, а також розкриє кілька професійних фішок. Інші викладачі на курсі розкажуть про аспекти сценічного мистецтва – хореографію, роботу з освітленням та декораціями.

Володимир Петренко. Фото: Влад Гончаров

Другий курс – створення аудіовізуального мистецтва. Завдяки йому студенти навчаться правильно знімати та режисувати повнометражне та короткометражне кіно. Також в "Академії" готуватимуть монтажерів – раніше цьому навчали лише у Києві. Практичні заняття з анімації бере на себе артист Микита Лиськов. Його остання робота "Кохання" здобула 15 світових кінонагород, у тому числі і на фестивалі в Ансі, який вважають "Каннами" для мультиплікації.

"Кохання" Микити Лиськова

Наставниками студентів будуть інші українські кінодіячі. Серед них – режисер та засновник кіностудії "Kooksa Film" Михайло Кукса, творці перших у світі панорамних документальних фільмів про війну на сході України – продюсерка Наталія Хазан та режисер Євген Титаренко. Керуватиме напрямком Ілля Свідлер, президент міжнародної організації "CinemaHall" та організатор фестивалю кіно "KINNOVATION".

"Для студентів нашої кіношколи ми розробили інтенсиви та майстер-класи", – розповідає Ілля. – "У майстернях розберемо, який підхід потрібен для будь-якого виду фільмів, чи то ігрове, документальне кіно, чи то реклама або кліпи. Учні зможуть працювати з усією необхідною апаратурою та літературою. По закінченню курсу найкращі студенти спробують себе у міжнародних майстернях або стажуватимуться в одній із європейських кіношкіл".

Ілля Свідлер. Фото: зі сторінки у фейсбуці

Третя тема – артменеджмент. У кожному культурному проєкті насамперед необхідно придумати та опрацювати його концепцію. Отже, на цьому напрямі студенти дізнаються про те, як організовувати та втілювати мистецтво у сучасному світі. Очолить курс Влад Троїцький, художній керівник "ДахаБраха", "Dakh Daughters", а також фестивалю GogolFest. Окремо організатори хочуть залучити маріупольську артплатформу "ТЮ", учасники якої розкажуть про роботу з грантовими проєктами.

"Наша концепція – навчатись у найкращих. Троїцький готуватиме універсальних менеджерів, він торкнеться і фінансів, і цифрової музики, і проєктного управління", – говорить про проєкт Інна Рудкевич, директорка Дніпропетровського коледжу культури та мистецтв – партнера "Академії КУСТ". – "Можна читати статті про те, як Лиськов робить мультфільми, про те, як Петренко ставить спектаклі, але краще запитати у них самих і спробувати щось зробити під їхнім кураторством та отримати відгук".

Як проходитиме навчання в "Академії"?

10, 11 та 12 грудня "Академія КУСТ" проведе у концерт-холі ресторану "Bubamara" дні відкритих дверей. Це можливість ближче познайомитися з напрямками та його майстрами. Абітурієнти зможуть обрати свій курс та отримати завдання для творчого конкурсу.

Наприкінці грудня куратори напрямків оберуть студентів, які з ними впораються найкраще. Загалом планують набрати від 60 до 100 людей. Скільки коштуватиме навчання – поки що невідомо, це теж вирішать до нового року. Декілька найталановитіших студентів навчатимуться в "Академії КУСТ" безкоштовно.

Перші заняття розпочнуться у січні та відбуватимуться у вечірній час кілька разів на тиждень протягом року. Окрім практичних уроків, для вільних слухачів проведуть лекції з історії мистецтва, театру та кіно.

Які можливості студенти отримають після закінчення навчального курсу?

"Ми плануємо, що за підсумками формуватимуться нові ідеї", – каже Григорій Гельфер. – "Хтось зніматиме, хтось візьме участь у наших проєктах, хтось придумає щось своє. Найцікавіші проєкти ми підтримаємо грантами в межах «Культурної Столиці»".

Кожен випускник "Академії" отримає документ про закінчення навчання.

"Ми хочемо створити магніт, щоб люди розуміли, що вони важливі та можуть поділитися своїми знаннями. Цей проєкт потрібен вже сьогодні. Нам потрібні ті, з якими ми продовжуватимемо будувати нашу культурну столицю".

Докладніше про проєкт "Академія КУСТ" ви можете дізнатися тут.

Поділитися: