"Квантовий стрибок Шевченка" відкриється в історичному музеї Новини

"Квантовий стрибок Шевченка" відкриється в історичному музеї

Це скандальна виставка плакатів із зображеннями "переосмисленого" Шевченка – в образах Джека Горобця, Фантомаса, Людини-павука та інших персонажів масової культури, – яка відкрилась у київському метро рік тому. 7 березня вона відкриється у Дніпрі.

Що за виставка?

На початку лютого 2019-го на станції київського метро Тараса Шевченка відкрилася виставка плакатів Олександра Грехова "Квантовий стрибок Шевченка". Виставку організував Національний музей Шевченка спільно з метрополітеном, щоб змінити уявлення про Кобзаря у молоді.

«Квантова стрибок Шевченка. Метро»: https://fex.net/s/a9xssm1+ Національний музей Тараса Шевченка офіційно отримує від...

Опубліковано Oleksandr Grekhov Неділя, 24 лютого 2019 р.

Що за скандал?

17 лютого ультраправий активіст Юрій Павленко демонстративно порізав роботи в метро і почав публічне цькування художника. На нього вже заводили кримінальні справи як мінімум двічі: перший раз у 2012 році за нацистські гасла на адресу іноземних студентів Вінницького медуніверситету, у 2014-му – за провокацію на акції протесту проти президента Петра Порошенка у Вінниці.

Після цього заплановані виставки "Квантового стрибка" у Львові, Вінниці та Житомирі скасували через страх організаторів та погрози. Детально про перебіг подій навколо виставки розповіла Заборона.

Що було далі?

Переосмислені образи Шевченка викликали бурхливу реакцію в українському суспільстві. Викладачі української літератури стали використовувати їх на уроках. Nevpynno зробили серію значків. Стали продаватися наклейки, постери, футболки, листівки із зображеннями з виставки. Ілюстраторка видання The Devochki на підтримку художника створила зображення Лесі Українки в образах Фріди Кало, Мерілін Монро, Одрі Хепберн, Нефертіті та навіть самого Шевченка. За нею й інші художники почали малювати письменників – Івана Франка та Панаса Мирного.

Тепер виставка ілюстрацій Грехова буде у Дніпрі

Вона проходитиме з 7 по 22 березня в історичному музеї ім. Яворницького у залі №12. Виставку доповнять матеріалами з фондів музею: виданнями "Кобзаря" з трагічною та захопливою історією, нестандартними зображеннями Тараса Григоровича у виданнях минулого, біографічними дослідженнями Яворницького, присвяченими постаті Великого Кобзаря.

Відкриття 7 березня о 13:00. Вхід на відкриття вільний.

Поділитися: