Дніпрянин організовує українську версію Burning Man під Львовом Новини

Дніпрянин організовує українську версію Burning Man під Львовом

Ще можна застрибнути в "останній вагон".

Magic Forest – регіональний івент Burning Man в Україні – пройде 1-4 липня на лісовій галявині поблизу Львова. Це подія, яку наповнюють самі учасники й учасниці: будують арт-інсталяції, готують їжу, влаштовують майстер-класи і перформанси. Учасники об’єднуються в тематичні кемпи, і деякі починають готуватися до події ще за рік.

Дніпрянин організовує українську версію Burning Man під Львовом - 1 зображення

Що таке Magic Forest

Magic Forest проходить в Україні з 2019 року. Під час цієї події усі слідують десяти принципам Burning Man. Серед них – дарування і відсутність комерції, свобода вираження і відповідальність, залученість кожного у створення спільної атмосфери. Magic Forest став офіційним регіональним івентом Burning Man у 2020 році.

– Це не фестиваль для туристів, куди можна просто приїхати і подивитись. Треба їхати зі своєю ідеєю: створювати інсталяцію або проводити якісь події. Вся культура "Бьорну" – це включеність у процес, – розповідає Володимир Недогода, дніпровський дизайнер, який уже кілька років організовує в Україні події в дусі Burning Man.

Дніпрянин організовує українську версію Burning Man під Львовом - 2 зображення
Володимир Недогода, співорганізатор Magic Forest

У 2018 році Володимир уперше потрапив на основну подію в Неваді. А пізніше приєднався до організаторів Magic Forest і запропонував розвивати його як регіональний український "Бьорн". 

На Magic Forest свідомо обмежують кількість учасників, бо головна мета – не провести масову подію, а зберегти і розвивати культуру Burning Man. Починали зі 150 учасників, минулого року було вже 250 людей, а на цей рік подали більше 350 заявок. Планують їхати чотири кемпи з Дніпра. 

Як потрапити на Magic Forest?

Кемпи готують свою програму заздалегідь, тому сформувати свій кемп на цей рік ви не встигнете. Але можна спробувати приєднатися до тих, хто вже подав заявку.

Дніпрянин організовує українську версію Burning Man під Львовом - 3 зображення

Про наявні кемпи розповідають на фейсбук-сторінці Magic Forest. А в телеграм-чаті обговорюють подробиці. Подумайте, чим ви могли б бути корисні (наприклад, вмієте малювати, готувати, можете влаштувати розмовний клуб чи давати майстер-класи з йоги). Напишіть про це в чаті. Якщо в кемпах шукають таку людину, вам напишуть. Або ви заявите про себе на наступний рік.

Щоб потрапити на подію, потрібно обов'язково бути учасником кемпу і придбати квиток. Остання хвиля продажу квитків почнеться 7 червня.

Кемп Artmisto

Це кемп, із яким Володимир Недогода їздив на основний "Бьорн" (і потім розповів нам про свою інсталяцію і загалом про філософію Burning Man). Туди входять люди з Дніпра і декілька людей з інших країн.

Дніпрянин організовує українську версію Burning Man під Львовом - 4 зображення
Володимир Недогода на Burning Man у Неваді

На цьогорічний Magic Forest вони везуть невелику інсталяцію. Але їхня основна задача – діяти як art support camp, тобто займатися підтримкою арт-інсталяцій та допомагати митцям.

У 2020 і 2021 роках основний "Бьорн" у Неваді скасували через карантин. 

– З одного боку, ми засмучені, бо вже другий рік готуємо для нього інсталяцію, – каже Володимир Недогода. – Але з іншого – ми встигаємо зробити її кращою. Вона називається Renaissance. Ми спробуємо метафорично перенести людину в утробний стан: дві руки ніжно обіймають кокон, у який лягає людина. Вона не бачить навколишній світ, бачить лише м’яке рожево-фіолетове світло, але чує голос матері, яка говорить слова підтримки ніби до своїє майбутньої дитини. Ми всі народжуємося чистими, відкритими, готовими до звершень, а потім життя оточує нас лабіринтами, крізь які ми прориваємося (або ні). Ми хочемо показати, що ніколи не пізно повірити в себе.

Голос звучатиме різними мовами, і кемп Artmisto запрошує охочих узяти участь у його записі. 

Дніпрянин організовує українську версію Burning Man під Львовом - 5 зображення
Дніпрянин організовує українську версію Burning Man під Львовом - 6 зображення
Дніпрянин організовує українську версію Burning Man під Львовом - 7 зображення
Дніпрянин організовує українську версію Burning Man під Львовом - 8 зображення

Поділитися: