У межах резиденції в галереї "Артсвіт" провели конкурс "Мій улюблений олігарх" Новини

У межах резиденції в галереї "Артсвіт" провели конкурс "Мій улюблений олігарх"

Пояснюємо, для чого.

У конкурсі перемогли дев'ятеро дітей, які намалювали Ігоря Коломойського у стилі Пікассо, Ріната Ахметова, Юлію Тимошенко, Петра Порошенка, Вадима Новинського, Віктора Пінчука. Двоє – свою маму та вчительку.

Це був конкурс, який придумав київський художник Максим Ходак у межах свого персонального проєкту на резиденції для художників, що проходила в галереї "Артсвіт". Малюнки надсилали діти від 6 до 14 років. 1 листопада оголосили переможців.

Як пояснили мету конкурсу

"Метою конкурсу є показати вдячність олігархам. Багато років ми завдячуємо їм розвитком нашої економіки, підняттям іміджу України та збереженням природних багатств! А, як відомо, дитячі очі бачать цей світ більш відкрито, їхні погляди сповнені любові та щирості, тому цікаво поглянути на малюнки дітей, які зображатимуть улюбленого олігарха, якого вони оберуть самостійно".

У чому сенс?

– Це була усвідомлена провокація, яка мала підняти ще раз питання про проблему олігархату в Україні, – написав нам художник.

Раніше, у серпні, оголосили конкурс малюнків від фонду Ріната Ахметова "Сила допомоги однієї людини".

У межах резиденції в галереї "Артсвіт" провели конкурс "Мій улюблений олігарх" - 3 зображення
Малюнок 11-річного Саші. Усі малюнки - в коментарях до цього посту.

Журналіст видання Your Art написав, що тут "виникає етичний аспект: подібні конкурси частіше за все експлуатують дітей. Зазвичай дорослі не питають у дітей, чи хочуть вони брати участь у тому чи іншому конкурсі. Так само не питають дітей і у школах, але це відповідальність батьків та шкіл, а не митця. Власне, проєкт викриває в тому числі таке ставлення до дітей". Максим Ходак розповів, що й сам у дитинстві стикався зі шкільним примусом до участі в подібних конкурсах.

Як сприйняли конкурс в Україні

Сотнями (без перебільшення) коментарів та поширень.

Хтось радив організаторам відвідати психіатра, погрожував поліцією і шукав спонсорів, які це профінансували, пропонував провести конкурс на найкращий малюнок "Ходака в труні". Хтось оцінив іронію, хтось сумував, що йому вже більше 14-ти.

На конкурс надіслали 26 робіт.

Учасниці й учасники записали відеозвернення, щоб пояснити свій вибір.

Поділитися: