На Гусенка художники на знак протесту розфарбували будинок Новини

На Гусенка художники на знак протесту розфарбували будинок

Так вони виступили проти регулювання вуличного мистецтва.

Художники пофарбували дім №25 на вулиці Гусенка та паркан біля нього, повідомляє Інформатор. 

На Гусенка художники на знак протесту розфарбували будинок - 1 зображення

Стрітартери вважають, що чиновникам варто звернути увагу на проблему покинутих будівель, а не на боротьбу з вуличним мистецтвом.

На Гусенка художники на знак протесту розфарбували будинок - 2 зображення

"Влада не бачить убиті будинки в центрі міста. Які збирають алкашів, наркоманів і людей без місця проживання. Руйнуються стіни, розбиті вікна, валяється сміття. Наша робота це місце прикрасила і моментально привернула увагу. Наша команда йде в розріз з правилами міста для того, щоб показати, що боротися слід не з вуличним мистецтвом і графіті, а з проблемами, на які закривають очі. І ще раз нагадати, що вуличне мистецтво не підвладне регулюванню. Ми вільні художники! І висловлюємо думки світу, що нас оточує. Якщо він зіпсований, значить, художник вам це покаже. Залишається або вирішувати проблеми, на які вказує вуличний художник, або не заважати йому", пояснив Валерій Колор, більш відомий у Дніпрі як Zdesroy.

За його словами, у планах ще кілька таких акцій.

Нагадаємо, що у Дніпрі існують правила благоустрою, які забороняють змінювати зовнішній вигляд фасадів будинків. А в березні цього року Головний художник Дніпра опублікував Меморандум про вуличне мистецтво, де визначено, на яких стінах Дніпра можна малювати, а на яких – ні. У документі йдеться про важливе правило: перед нанесенням малюнка чи напису потрібно отримати дозвіл власника споруди.

Його автори кажуть, що Меморандум дає художникам більше свободи, ніж було раніше. З повним текстом Меморандуму про вуличне мистецтво можна ознайомитися тут

Поділитися: