Нові вимоги "Оскару" до фільмів Новини

Нові вимоги "Оскару" до фільмів

Американська кіноакадемія змінює вимоги до фільмів, які претендуватимуть на премію. Вони стосуються статі, гендеру та раси.

Про це йдеться на сайті премії, передає Громадське Телебачення.

Пропонують чотири нові стандарти: екранне представлення, проєктна команда, доступ до можливостей та розвиток аудиторії. З 2024 року фільм, який хоче претендувати на номінацію «Найкращий фільм», має відповідати щонайменше двом новим критеріям. Для інших номінацій правила не змінюють.

Екранне представлення (фільм має відповідати одному з підкритеріїв):

1. Принаймні одну головну чи основну другорядну роль має грати представник расової меншини: азієць, афроамериканець, латиноамериканець, корінний американець, житель Аляски або інші недостатньо представлені етнічні меншини.

2. Щонайменше 30% акторів другого плану мають бути жінками, представниками расової чи етнічної меншини, ЛГБТК+, людьми з інвалідністю.

3. Сюжет має бути направлений на висвітлення групи, яка мало представлена: жінки, расові чи етнічні меншини, ЛГБТК+, люди з інвалідністю.

Проєктна робота (має відповідати обом підкритеріям):

1. Принаймні дві позиції творчого колективу (кастинг-директор, оператор, композитор, режисер, дизайнер костюмів, декоратор тощо) мають займати жінки, представники расової чи етнічної меншини, ЛГБТК+, люди з інвалідністю;

2. Принаймні шість працівників технічної команди мають бути з недостатньо представленої расової чи етнічної групи,

3. Щонайменше 30% знімальної групи мають бути жінками, представниками расової чи етнічної меншини, ЛГБТК+, людьми з інвалідністю.

Доступ до можливостей: творці стрічки мають пріоритетно брати на платне стажування та на підвищення кваліфікації жінок, представників расових та етнічних меншин, ЛГБТК+ та людей з інвалідністю.

Критерій розвитку аудиторії стосується відділу PR та маркетингу, там мають працювати жінки, представники расових чи етнічних груп, ЛГБТК+ та люди з інвалідністю.

Фільми, які зніматимуть до 2024, не зобов'язані відповідати цим критеріям.

Поділитися: