Художній музей відкрив нову залу — КУСТ
Художній музей відкрив нову залу Новини

Художній музей відкрив нову залу

У ній виставлено вісім зразків українського народного живопису ХVIII-ХIХ століття.

Залу підготували до міжнародного Дня музеїв, який святкують 18 травня. Її розмістили поруч зі створеним минулого року блоком західноєвропейського мистецтва.

"Донині в музейній експозиції не було окремої зали, яка мала би репрезентувати своєрідний і надзвичайно важливий розділ вітчизняного мистецького процесу – українське народне малярство. Ми спробували відновити «культурну справедливість», об'єднавши в оновленому просторі кращі зразки народної анонімної картини та першого світського жанру в українському мистецтві – портрета", – написали на сторінці музею. 

Українська народна картина в експозиції представлена творами малярів Подніпров'я – "Гапка у батька просить благословення", "Біля корчми", інтерпретація картини "Козак Мамай" тощо. 

Світлина від Дніпропетровський Художній Музей.
Світлина від Дніпропетровський Художній Музей.

У залі представлено вісім портретів XVIII – початку ХІХ століть, написаних безіменними українськими майстрами. Деякі відносяться до ктиторських та епітафіальних – "Портрет гетьмана Івана Мазепи", "Портрет сотника Василя Родзянка" та "Портрет єпископа Білгородського і Обоянського Йоасафа". Інші – світські – невеликі погрудні портрети гетьманів.

Більшість із них з'явилась у музеї завдяки Дмитру Яворницькому. Він доклав багато зусиль, щоб музей отримав портрети із зібрань місцевих колекціонерів – П. М. Сочинського, Я. П. Новицького, козацько-старшинських сімей Родзянків, Магденок, Миклашевських та інших.

Світлина від Дніпропетровський Художній Музей.
Світлина від Дніпропетровський Художній Музей.

Поділитися: