Музей "Машини часу" запрошує художників у проєкт "Арт-стіна" — КУСТ
Музей "Машини часу" запрошує художників у проєкт "Арт-стіна" Новини

Музей "Машини часу" запрошує художників у проєкт "Арт-стіна"

Це частина виставки "СХІД-ЗАХІД", присвяченої ювілею падіння Берлінської стіни. Організатори хочуть зробити з неї арт-об'єкт, як це зробили у Німеччині.

Полотном для художників буде Берлінська стіна в музеї. Її звели два місяці назад, під час попередніх заходів зруйнували, і тепер стіна перебуває наче у 1991 році, коли за справу взялися художники. 

Акрилові фарби та пензлі видадуть безкоштовно.

– Ми і раніше дозволяли відвідувачам музею розмальовувати об'єкти, наприклад, машину. Перші 30 хвилин вона виглядає прекрасно, але потім приходить хтось і псує всю роботу, зафарбовує все чорним. Надто багато серед нас Малевичів. Тому на цей раз ми зробили реєстрацію для художників. Малювати може будь-хто бажаючий, але за попередньою реєстрацією, – каже ініціатор проєкту Михайло Прудніков.

– Для оформления стіни ми обрали творчість мюнхенських авангардистів, що творили на початку ХХ ст.. Їхня дружба та спілка "Синій вершник" відображає німецько-українську співпрацю, в рамках якої відбувається наш проєкт. Василь Кандинський, Габріела Мюнтер, Франц Марк, Август Маке, Олексій Явленський – художники, яких об'єднала школа живопису Антона Ажбе. Багато хто з них відомий як художник одночасно кількох країн: Німеччини, України, Росії, Польщі. Той, хто буде розмальовувати стіну, обере картину одного з цих художників і створить на стіні вільну авторську копію, – розповіла директорка художньої школи та арт-кураторка проєкту Галина Шевцова.

Сама Галина вже рік робить проєкт "Арт-злука" – возить виставки дніпровських художників на Захід, проводить спільні пленери для митців Дніпра та Коломиї. Проєкт присвячений Акту Злуки УНР та ЗУНР, тому тема об'єднання їй як арт-кураторці особливо близька.

На розпис стіни площею 12 м² уже зареєструвалося 13 художників. Подати свою кандидатуру можна до 14 лютого. Подробиці тут.

Малювати будуть протягом кількох днів. Усіх учасників нагородять дипломами та подяками за участь.

Початок проєкту: 15 лютого о 10:00.

Місце: Мандриківська, 44 (Технічний музей "Машини часу").

Поділитися: