У Дніпрі з'явилися ще два історичні ареали — КУСТ
У Дніпрі з'явилися ще два історичні ареали Новини

У Дніпрі з'явилися ще два історичні ареали

До Центрального історичного ареалу Дніпра додалися ареал "Західний" (район Чечелівки та "Колонії Брянського заводу") та ареал "Південний" (район житлової забудови заводу "Південмаш"). На роботи на цих територіях тепер теж розповсюджується дія ЗУ "Про охорону культурної спадщини". Такий наказ оприлюднило Міністерство культури, молоді та спорту.

Перший історичний ареал Дніпра – Центральний – було затверджено у 2009 році. Тепер їх три. На мапі показано межі ареалів та наявні пам'ятки. Серед них – пам'ятки архітектури національного значення, місцевого значення, охоронні зони пам'яток, рядові та малоцінні історичні будівлі. 

"Західний", "Південний" та " Центральний" ареали

Ареал "Центральний" – історична частина міста, яка значною мірою співпадає з генпланом В. Гесте, затвердженим у 1817 р., з урахуванням подальшого розвитку та деяких планувальних трансформацій. Тобто це територіально центральна частина міста, яка вміщує загальноміський громадський центр з прилеглими кварталами, історичне ядро і історичний центр.

Ареал "Західний" – історична частина міста, що сформувалась наприкінці ХІХ – початку ХХ ст. поблизу промзони на західній периферії міста та включає в себе райони, пов’язані, в першу чергу, з розвитком одного з найбільших металургійних підприємств. Так звана Чечелівка – житловий робітничий район, "Колонія Брянського заводу" – група кварталів, які сформувалися як район мешкання інженерно-технічного персоналу заводу.

Ареал "Південний" – історична частина міста, яка охоплює територію по сторонах верхнього (за рельєфом) відрізка вулиці Робочої. Вона сформувалася на півдні міста наприкінці 1940-х – 1950-х рр. за проєктами відомих архітекторів поблизу заводу "Південмаш" для мешкання працівників цього величезного підприємства. 

Науково-проєктну документацію, де визначено межі історичних ареалів Дніпра, затвердили на останній сесії міської ради.

У зв'язку з розширенням історичного ареалу міста ще більш актуальним стало впровадження другого документу дизайн-коду Дніпра. Цей документ стосується саме історичної частини міста. Він регулює паспортизацію, перефарбування фасадів, розміщення кондиціонерів, "розкішних" балконів та інші правила догляду за фасадами будівель. Пропозиції можна вносити прямо в документі.

Поділитися: