Перформанс "Голуби": реакція глядачів Новини

Перформанс "Голуби": реакція глядачів

Перформерка, яка кілька тижнів тому робила перформанс "Троянда", купаючись у фонтані, нещодавно оголосила на своєму Фейсбуці, що їй потрібні гроші для нового проєкту. Сьогодні Альона Загребельна його реалізувала.

Дія

Біля "Єви" на Європейській площі вона розкидала навколо себе більше трьох тисяч гривень гривневими монетами. Спочатку на них зліталися голуби і це пояснювало назву, але потім гроші почали збирати люди.

Перформанс "Голуби": реакція глядачів - 1 зображення

Монети

Ці три тисячі зібрали люди, які до останнього не знали, на що вони віддають гроші. Альона анонсувала на Фейсбуці тільки назву і те, що цю акцію повинні зрозуміти всі.

Голуби

Це міські птахи. На думку Альони, їх та горобців у Дніпрі найбільше. І вони схожі на людей. Звідси назва "Голуби".

Перформанс "Голуби": реакція глядачів - 2 зображення
Перформанс "Голуби": реакція глядачів - 3 зображення

Реакція

Під час перформансу, або навіть гепенінгу, багато людей підіймали з асфальту гроші, які Альона спочатку зібрала на Фейсбуці, а сьогодні запропонувала всім перехожим. "Навіщо ви знімаєте? Приберіть камеру, звідки у вас дозвіл, навіщо ви показуєте нещасну Україну? Ви надішлете цей сюжет на "Росію-1", – кричала літня жінка, але ніхто її не чув. – Ви знущаєтесь над моєю країною, над всіма нами. Ви знущаєтесь"... Велосипедист з Glovo був стриманішим: "Діти та підлітки збирають ці монети, щоб купити собі "лопату" (телефон – КУСТ) і аксесуари до неї. А ми собі самі заробимо. Треба, щоб після таких перформансів інформація про стан людей йшла в міську раду. Якщо робити такі задуми по всіх містах, можна зібрати картину по всій Україні". Жінка з дитиною, які до останнього збирали всі монети подякували Альоні і богу, який "почув і надіслав гроші тоді, коли вони потрібні. Коли захворіла дитина".

В чому сенс?

Показати тим, хто розуміє тільки мову мистецтва і тим, хто розуміє тільки мову грошей, що треба в усьому шукати золоту середину. Тому що художники дуже сильно себе принижують тим, що відносяться до свого заняття як до хобі і не намагаються заробити на ньому. Так само люди, які не цікавляться мистецтвом і розуміють тільки мову грошей, обмежують себе цим.

Якщо не впадати у критерії визначення якості перформансу і не говорити про те, чи ображаємо ми когось ним, чи це є міжкласовий расизм, цікаво спостерігати, як це спрацює.

Гроші збирали нужденні люди, але акція показала, що монетки потрібні не тільки їм. Гроші підіймали і студенти, і бізнесмени, і батько авторки, Альони. "Він розуміє мову грошей. Якщо він їх бачить, його перша реакція – хапати. Це дуже схоже на реакцію голубів" – говорить Альона. Вона акцією задоволена.

Фото: Сергій Бараненко, Наше Місто

Поділитися: