Пошук "нової близькості": найцікавіше з програми Book Space Гіди

Пошук "нової близькості": найцікавіше з програми Book Space

Міжнародний книжковий фестиваль Book Space у минулому році через карантинні обмеження проходив у онлайн-форматі. Цьогоріч четвертий фестиваль відбудеться офлайн з 3 по 5 вересня вже на традиційному місці — Фестивальному причалі.

May be an image of text that says 'BOOK SPACE 2021 BOOK LSPACE 3-5 вересня днпро фестивальний причал льтурна олиця нова близьксть'

Центральною темою Book Space у 2021 році стала "Нова близькість". "Що думають автори про новий світ та про одну з найважливіших потреб людини – близькість? Чи доведеться нам наново привчати себе бути з іншими? Кохання на відстані, близькість через споживання їжі та мандри своєю країною, відверті розмови про незручні речі, нові формати присутності, розвиток технологій та інше. Про все це говоритимемо під час лекцій та дискусій в межах фокусної теми цьогорічного фестивалю, що, безумовно, допоможе нам в пошуках нової близькості – із собою, іншими, світом," – пояснює креативна директорка фестивалю Юлія Лактіонова

Усі заходи фестивалю, а це понад 150 подій, будуть відбуватися в рамках 9 спецпрограм. Про найцікавіші (дуууже суб'єктивно) події ми розповімо далі. А повну програму шукайте за посиланням.

Спецпрограма "Нова близькість"

Говорити відверто про незручні речі

3 вересня, 17:00, павільйон фокусної теми "Нова близькість"

Призупинення активного соціального життя призвело до того, що ми все частіше почали виносити на публіку приватне. Всі пам’ятають відео Ентоні Хопкінса з його котом, Наталі Портман у ліжку з рушником на голові або ж Шерон Стоун без макіяжу під час карантину.

Чи варто таким ділитися? Про що можна говорити, а про що – ні? Вибір сексуальних партнерів, критика або ж схвалення інституту сім’ї, фізичні особливості жінок та чоловіків, токсичність щодо себе та інших – про ці та інші незручні теми, а також тенденцію їх зачіпати, послухаємо на дискусії з Іреною Карпою, Анжелою Єременко та Еммою Антонюк під пильним супроводом Ярослави Кравченко.

VR-проєкт "Рідний Крим": нова близькість в умовах тимчасової окупації

4 вересня, 12:00, Павільйон інновацій "Бібліотека ХХІ"

Організатор: проєкт Ukraїner

У серії відео "Рідний Крим" герої за допомогою віртуальної реальності спостерігають за знаковими для них місцями в Криму, діляться думками та історіями про рідний півострів. Серед них – режисери Ахтем Сеітаблаєв та Олег Сенцов, співачка Джамала, один із лідерів кримськотатарського національного руху Мустафа Джемілєв. Команда проєкту відшукала їхні рідні місця у Криму та показала у форматі VR.

Презентація проєкту "30 років. Культура"

4 вересня, 18:00, Павільйон фокусної теми "Нова близькість"

Організатори: Український ПЕН, журнал літературного репортажу Reporters

Як змінилася українська культура за роки незалежності? Створено список 30 найбільш знакових і впливових культурних подій за останні 30 років. Він у жодному разі не є каноном, радше запрошенням до дискусії, яку продовжує фестиваль Book Space.

"не/знане" – про маловідомі українцям літератури

В рамках цієї спецпрограми відбудуться зустрічі з авторами та авторками з Греції, Фінляндії, Туреччини, Гани та Філіпін, модерувати які буде культурна менеджерка та журналістка Богдана Неборак.  

5 вересня о 17:00 у павільйоні фокусної теми "Нова близькість" буде заключна подія про українську літературу як маловідому у світі. У ній візьмуть участь Андрій Курков, Богдана Неборак, Тамара Гундорова. Модераторка – Вікторія Наріжна.  

"Бібліотека XXI" – про читання майбутнього та інноваційні формати

Концепція бібліотеки майбутнього та найцікавіші проєкти сучасних бібліотек

3 вересня, 16:00, павільйон інновацій "Бібліотека ХХІ"

В цій лекції дослідник, дизайнер брендів та медіа Сергій Родіонов разом із архітекторкою Яною Бучацькою проаналізують найцікавіші кейси сучасних бібліотек світу з точки зору контенту, дизайну та архітектури, а також запропонують власне бачення публічної бібліотеки майбутнього. Лекція буде цікавою всім, хто має стосунок до сучасного дизайну та архітектури. 

Зараз вулицями Дніпра їздить BIBLIOBUS – бібліотечно-музейний проєкт. Це оригінальний спосіб повернути читачів бібліотекам.

"Тандеми" – про співіснування та комунікацію між собою творчих людей

В рамках цієї програми на одній сцені зустрінуться й поговорять про співтворчість та створення спільних проєктів такі тандеми: Ірина Славінська/Ірена Карпа, Остап Українець/Євген Лір, Вікторія Наріжна/Алла Рибіцька, Юлія Аврора Огородник/Маріанна Душар та Оксана Павленко/Леся Мазанік.

Видавнича програма – презентації книжок та ідей від видавців

На Book Space презентують більше десятка книжок, серед яких:

‣ "Книга неістот" Євгена Ліра (видавництво "Дім Химер").
‣ Як відрізнити колегу від рептилоїда? Книжка Леоніда Горобця "Слідуй за розбитим черепом. Історія еволюції скелета" (видавництво "Віхола").
‣ Серія перекладів "Кримськотатарська проза українською" (видавництво "Майстер книг").
‣ "Планета Полин" та "Як рубали вишневий сад, або Довга дорога з Бад-Емса" (видавництво "Комора").
‣ "Смерть лева Сесіла мала сенс, чи не так?" (Видавництво Старого Лева).
‣ Як стати професійним мандрівником. Презентація книжки Максима Беспалова "Усе, що ви знаєте про Ірландію, — правда, але..." (видавництво "Віхола").

Максим Беспалов — дніпровський письменник та мандрівник. Ми розповідали про один із найпопулярніших туристичних маршрутів у світі — Каміно де Сантьяго — до якого Максим допомагає приєднати й Україну.

А ще будуть лекції, наприклад, лекція Євгена Ліра з ютуб-каналу "Твоя підпільна гуманітарка" про українську демонологію.

Дитяча та підліткова програма

Як відповісти на незручні питання дітей про те, звідки беруться діти

3 вересня, 19:00-19:45, павільйон "Майстерки"

Організатор: видавництво АССА

Зустріч для батьків дітей дошкільного віку. Як відповідати на незручні питання, розповість письменниця Наталія Бушковська та спеціалісти-психологи.

Пошук "нової близькості": найцікавіше з програми Book Space - 2 зображення

Ще почуємося: як і навіщо підліткам створювати власні подкасти?

3 вересня, 19:00-19:45, Дитячий павільйон

Організатор: простір української дитячої книги "Букмоль"

Разом із авторками подкасту "Дефіляда" поговоримо про види та нюанси подкастів як медіа та місце підлітків в аудіопросторі. Розберемося, як створити власний подкаст, коли все, що в тебе є – це ентузіазм, дрібка часу та історія, яка має бути почутою.

Як пакет із України може вбити кита в далекій Норвегії?

4 вересня, 12:00-12:45, Дитячий павільйон

Організатор: видавництво "Чорні вівці"

Темі забруднення довкілля присвячена книжка письменниці Євгенії Завалій "Це всі ми". Буде дискусія про дельфінів і забруднення морів, про волонтерів і сортування відходів, як збирати підписи під петиціями і формувати громадську думку.

Як зробити свій внесок у порятунок планети і як сортувати відходи у Дніпрі, почитайте тут.

Інтерактивна презентація серії дитячих книжок про спорт "Непосидючка, який любив бігати" та "Швидконіжка і дуже велосипедна пригода"

5 вересня, 11:00-11:45, Дитячий павільйон  

Організатор: видавництво Yakaboo Publishing

Під час презентації діти навчаться вимірювати пульс, дізнаються, що входить до сніданку справжнього чемпіона, зроблять невелику руханку, щоби розім’яти м’язи, побачать справжні медалі з бігових марафонів та виготовлять свою власну.

Професійна програма – події для фахівців книжкової сфери

Будуть лекції та дискусії про те, як видавцям співпрацювати з букблогерами, про книжковий ринок під час кризи, про книжковий переклад в Україні та багато інших тем.

Освітня програма "Книжки майбутнього" – дводенний воркшоп для тих, хто цікавиться текстовими проєктами в мережі

Воркшоп триватиме два дні (4 і 5 вересня) і складатиметься з теоретичної та практичної частини. 

Локація: Центр сучасної культури у Дніпрі (DCCC), що на Крутогірному узвозі, 21А.

Подія буде цікава усім, хто пише художню та нонфікшн-літературу, блоги, колонки, працює в журналістиці тощо, і хоче навчитися ефектно популяризувати свої тексти у мережі, а також дизайнерам та дизайнеркам, ілюстраторам та ілюстраторкам та іншим митцям і мисткиням, які працюють із текстовими проєктами.

Лекторами та лекторками воркшопу стануть: Макс Кідрук, Володимир Арєнєв, Олександр Михед, Євгенія Дроздова та інші.

Участь у воркшопі – за попередньою реєстрацією, що триває до 30 вересня. 

Музично-поетична програма

Музично-поетичний перформанс "Приватний портрет"

3 вересня, 20:00-21:30, Музично-поетична сцена

Через звуки музики та звуки слів, через ритми і паузи, відмінне і не артикульоване складемо пазли приватних портретів. Музично-поетичний перформанс «Приватний портрет» представлять: Віталій Кияниця (фортепіано, імпровізація; Україна – Німеччина), Thuyone (електронний проєкт Елли Євтушенко; Україна) та сучасні українські поети та поетки.

Zavoloka (Україна-Німеччина)

4 вересня, 20:00-21:00, Музично-поетична сцена

Катерина Заволока – українська композиторка й саунд-артистка, яка працює з електронною музикою на перетині стилів, жанрів та видів мистецтва. 2005 року її альбом Plavyna був нагороджений почесною відзнакою премії Prix Ars Electronica, однієї з найпрестижніших нагород у сфері медіамистецтва. На Book Space Zavoloka представить композиції зі свого альбому "Орнамент", для якого музикантка робила дослідження з вишивки, текстилю та екзотичних текстів, а також кілька нових музичних композицій та відео.

Sed Contra Ensemble (Україна)

5 вересня, 19:00-20:30, Музично-поетична сцена

Ансамбль популяризує камерну музику від початку ХХ століття до наших днів на провідних українських та зарубіжних фестивалях. Спеціально для Book Space Sed Contra розробили проєкт Transmissio. Програма включатиме твори знакових композиторів нашого часу, серед яких: Том Джонсон, одна з найважливіших постатей музичного мінімалізму, Девід Ланг, володар Пулітцерівської премії та премії Греммі й автор саундтреків до "Великої краси" та "Юності" Паоло Соррентіно та інші.

Sed Contra Ensemble виконують музичний супровід до німого фільму "Вежа мовчання"

Поділитися: