EUROSONIC - день другий. alyona alyona — КУСТ
EUROSONIC - день другий. alyona alyona Репортаж

EUROSONIC - день другий. alyona alyona

Ми вже публікували репортаж з виступу DZ'OB на масштабному фестивалі ESNS у Нідерландах. Тепер публікуємо враження нашої кореспондентки та іноземних музичних менеджерів від реперки, що теж предсталяла на фестивалі Україну alyona alyona. 

Ексклюзивно для журналу КУСТ – Анна Архипова з Гронінгена, Нідерланди.

Якби alyona alyona схотіла колись написати перчено-солону пісеньку про те, як не варто палити з пушки по горобцях, ця пісня була б точно не про  вчорашній дебют нашої "Пушки" на Eurosonic 2020 з однойменним альбомом "Пушка". Сказати, що створену ще у 1925 році гронінським архітектором величеньку танцювальну залу качало, мов на хвилях від штормового свеллу – все одно що промовчати.

Танцювальну залу Huize Maas, Main, у якій виступила реперка, створив ще у 1925 році гронінський архітектор Evert van Linge. PHOTO: SIESE VEENSTRA

Людей було набито, як у Ноєвому ковчегу, і всі рятувалися від буденності, проблем і криз шаленою сонячною енергетикою української дівчини Альони. Їй кричали, аплодували, разом з нею танцювали, із захопленням дивились на сцену – і шаленіли від почуттів! Слухачі були вражені її  дотепністю, українською говіркою, непересічною харизмою і великим і талановитим серцем, яке неможливо сховати ні під якими шатами, реп-батлами, мейкапами (якого, до речі, взагалі не було) та іншими принадами винахідливого шоу-бізу.

PHOTO: SIESE VEENSTRA

За смішним одягом – замість червоних шароварів червоні шовкові "сімейки" по коліна, тигровий халат, золотий ланцюжок на шиї і закручене на маківці волосся, яке час від часу прагнуло свободи висловлювання і самостійно розкручувалось просто на сцені, – от саме за цією суцільною соціальною іронією виявлялася сильна душа, міцний горішок, чесний характер, здатний розбити вщент багато стереотипів і страхів у суспільстві і у власному серці. 

Історія успіху Альони – це не про чарівну Попелюшку, бо ж, знаєте, не гуляють по Баришивці у кришталевих черевичках… Ця історія, якщо хочете, про велику  українську мрію сучасного формату. Велику в усіх сенсах – як уява про красу, людську і жіночу гідність, кохання і культуру стосунків, ставлення до свого дому,  прагнення гідної роботи і доброї долі, власної ідентичності у світі, і, звичайно, про те, як любити маму. Якщо про вічні цінності без гламурного пафосу, то ось так: "Хто там сказав на мамку падло?.. Крашу писанки я, як Пікассо Пабло!"

PHOTO: SIESE VEENSTRA

16 січня я вперше почула Альону наживо – саме тут, у Нідерландах, на Євросоніку; і побачила – на відстані простягнутої руки. До того мала певний скепсис, бо історія її злету видавалася нереальною і в чомусь вигаданою. Та не до вчорашнього дня. Не до її сольного виступу. Учора люди з різних країн Європи і світу, так само, як і я, отримали через доти незнайому комусь українську мову переконливий діалог про щось вкрай важливе в житті кожної людини: велике право боротися з будь-якими перешкодами, аби бути справжнім – і бути собою.  

І просто зараз – почуйте ці небайдужі голоси!

 Menno Hazenoot, all-round event manager, Нідерланди

Я не розумів, що вона говорить, але відчув енергію. Я збожеволів! Це правда круто! Але, на жаль, я не почув свою улюблену пісню – "Пушка". І я не знаю, чи це через міркування безпеки, але у мене не вийшло поспілкуватися з нею. Я хотів отримати сюрприз від неї у вигляді автографа і підпису, але не зміг. І я засмутився. Але нічого страшного, я все одно великий фанат alyona alyona.

Дівчина з Німеччини (на жаль, через збуджений галас не чути її імені).

Я тут, щоб відвідати Євросонік і послухати alyona alyona. Це було так енергійно! Я не говорю українською, але розуміла її повністю – за емоціями, бо її вступ був так міцно заряджений! Це така потужна дівчача сила, феміністична, і це справді круто! Вона була б цікава в Німеччині. У нас так мало реперів, і так мало жінок-реперок. Нам потрібно більше! А вона справді класна, я переконана.

PHOTO: SIESE VEENSTRA

Sagor Meskovich, marketing manager, Сербія

Ми приїхали спеціально, щоб послухати alyona alyona. Нам було цікаво побачити її вживу, бо те, що українка Альона робить на сцені – справді круто! Думаю, на неї чекає хороше майбутнє. Ми завжди спостерігаємо за тим, що відбувається в Україні. Це братська слов'янська країна – ми   хотіли б бачити більше зірок з України! Сподіваємося, Альона буде однією з них. Не хочемо говорити наперед, але ми б дуже хотіли бачити її в Сербії. І взагалі вона викликає неймовірні почуття. Хоч ми, серби, і говоримо слов'янською мовою, але не розуміємо всіх слів її пісень. Однак вона відмінно читає, зв'язок з аудиторією хороший, і в музиці – відмінні біти! Можна багато компліментів їй сказати. Альона робить гарний хіп-хоп, контемпорарі, поп-шоу. Україна цієї ночі була неперевершено представлена ​​тут, у Нідерландах!

Поділитися: