Ще один документ Дизайн-коду: дніпряни можуть вносити зміни Новини

Ще один документ Дизайн-коду: дніпряни можуть вносити зміни

У Дніпрі розробили ще один документ, покликаний покращити зовнішній вигляд міської архітектури.

Більше року тому у місті почав працювати дизайн-код. Його розробили, щоб очистити фасади будинків від реклами та інших конструкцій, які створюють візуальний шум і погіршують стан будівель. Першим документом став так званий "Дизайн-код №1250". А кілька днів тому на загальне обговорення винесли ще один документ, який стосується лише будівель в історичних ареалах і об’єктів культурної спадщини.

Повна назва регуляторного акту – "Умови опорядження та утримання фасадів будівель і споруд на території м. Дніпра в межах історичних ареалів і на об'єктах культурної спадщини, поза межами історичних ареалів".

Цей документ регулює паспортизацію, перефарбування фасадів, розміщення кондиціонерів, "розкішних" балконів та інші правила догляду за фасадами будівель. 

"Сотні об'єктів по місту руйнуються "простими людьми" – вибивається ліпнина, на фасадах встановлюють комунікації, кондиціонери, царь-балкони. При цьому втрачається більше спадщини, ніж при знесенні конкретних будинків", – написала у коментарі начальниця управління з питань охорони культурної спадщини міськради Надія Лиштва.  

Зараз потрібна думка небайдужих містян, щоб вдосконалити документ. Коментувати можна тут.

За результатами інтернет-обговорення після карантину проведуть громадські слухання.

Ще один документ Дизайн-коду: дніпряни можуть вносити зміни - 1 зображення
На вулиці Барикадній будівлю пофарбували в блакитний колір

Поділитися: