Що таке P.os.pelov Fest Розмови

Що таке P.os.pelov Fest

Він шість років проходить в саду Світлани Кульбашної.

Вірші Андрія Поспєлова публікували в місцевій пресі й у дніпропетровському альманасі своєчасної літератури "СТЫХ". Пісні звучали спочатку на квартирниках і на кухнях, потім – на виступах його гурту "Прощай, Декаданс!". Останні сім років музиканти з Дніпра і Запоріжжя співають кавери на його пісні на благодійному фестивалі P.os.pelov-fest. Усі гроші, зібрані на фестивалі, йдуть на допомогу дітям, хворим на рак. Тому що на рак хворів сам Андрій Поспєлов.

Останній виступ за участю Андрія відбувся в березні 2012 року в арт-центрі "Квартира".

У цьому ж арт-центрі вже у травні провели вечір пам'яті.

Що таке P.os.pelov Fest - 1 зображення
Афіша першої вечірки в пам'ять про Андрія Поспєлова. 2015 рік

Фестиваль у Військовому

А в липні 2015-го провели перший P.os.pelov-fest. Музичний фестиваль імені Андрія Поспєлова придумала його сестра Світлана Кульбашна. Запропонувала зробити місцем проведення свій авторський сад у селищі Військове – музикант дуже любив це місце. Організувала фестиваль його дружина Людмила Поспєлова.

Людмила і Світлана кличуть музикантів з Дніпра та інших міст. Є й відомі, і ті, хто тільки нещодавно дебютував. Так вони продовжують справу Андрія: він теж організовував заходи, на яких маловідомі колективи могли показати свою творчість.

Що таке P.os.pelov Fest - 2 зображення

Глядачі платять за вхід – і ці гроші йдуть на біржу благодійності "Добродій" на лікування дитини. У 2016 році фестиваль зібрав 12 тисяч гривень для хлопчика з Кривого Рогу. У 2020-му зібрали вже 41,5 тисячі гривень. Цією сумою закрили збір на лікування однієї дитини, а залишку вистачило ще для іншої.

При цьому для глядачів організовують безкоштовний трансфер з центру Дніпра у Військове. У 2020 році ці та інші витрати фестивалю взяла на себе програма "Культурна столиця".

Музиканти

Охочих дуже багато для фестивалю на один вечір: вже три роки поспіль утворюється "черга" на наступний рік.

Ось хто виступив на фестивалі в 2020-му:

Що таке P.os.pelov Fest - 3 зображення
Афіша P.os.pelov-fest 2020 року

Музиканти гурту Port Royal у 2020-му виступили вперше, оскільки формат розширили, і тепер вони "проходять" за стилем (раніше металістів на P.os.pelov Fest не запрошували).

Що таке P.os.pelov Fest - 4 зображення

"Андрій Поспєлов був нашим товаришем, ми були знайомі з 90-х, з відчайдушних квартирно-кухонних посиденьок. Тому наш сет буде даниною пам'яті Андрія. І спеціально для фестивалю ми приготували йому номер-присвяту", – говорять музиканты. 

Учасники гурту "МэриЛинор" особисто з Андрієм не були знайомі, але добре знають його вірші та пісні.

TJ Hinako розповідає: 

"Коли команда вперше їхала на фестиваль, я вже там був як запрошений фотограф і перейнявся посилом: збір грошей кожен раз для різної дитини, щоб врятувати її від раку. 

Це один з найбільш чистих і чесних фестивалів міста та області. Майже сімейний за духом, незважаючи на те, що на фест приїжджають дуже різні люди. Красиве місце проведення і трепетний підхід до гостей і учасників залишає нас усіх в очікуванні наступного фестивалю. Це відчувається з моменту зустрічі: там щиро нам раді.

З непомітних бонусів – домашня смачна кухня, купа дітей, позитивний настрій організаторів і ведучих. Все це екзистенція, там просто відчуваєш себе як вдома.

І можна всюди лазити. Взагалі немає закритих місць.

Я думаю, Поспєлов – класний поет з віршами поза часом. Ми на його пісню навіть робили кавер. Долоні".

У колективі NoName Orchestra кажуть, що участь у цьому фестивалі – поєднання приємного з корисним. Приємне – це атмосфера фестивалю, що проходить у мальовничому місці, зустріч з аудиторією і дружніми колективами. Корисне – це та користь, яку творчість може принести. "Ми беремо участь у зборі грошей на порятунок дитини. Наш колектив взагалі активно бере участь в благодійних заходах, ми і дебютували кілька років тому на благодійному фесті, тільки на іншому," – говорять музиканти.

Що таке P.os.pelov Fest - 5 зображення

У 2021-му році фестиваль уперше пройде в іншому місці – на козацькому хуторі "Галушківка". Для відвідувачів виступатимуть "Кімната Гретхен", "МэриЛинор", Port Royal, Max Paragraph, AMиD, STEN, "Прощай, Декаданс", "Воскресный соул".

Також на фестивалі можна буде відвідати історичну екскурсію про козацтво, малювати Петриківським розписом, створювати гончарні витвори або ляльку-мотанку, покататися верхи, постріляти з лука, викарбувати монету та скуштувати українську кухню. 

Вхідний квиток коштує 300 гривень, дітям до 12 років  безкоштовно. Зареєструватися можна за посиланням.

Поділитися: