Січеславна-2021: гран-прі отримали пластична драма і театр ляльок Новини

Січеславна-2021: гран-прі отримали пластична драма і театр ляльок

Публікуємо повний перелік переможців.

Цьогоріч у фестивалі-конкурсі "Січеславна" брали участь 16 вистав, хоча зазвичай їх 30-40. Усе через пандемію. 

Це один з найстаріших театральних фестивалів України, майже ровесник нашої Незалежності. Цей регіональний фестиваль називають театральним "Оскаром" Придніпров’я. "У вашого фестивалю унікальна структура, – сказала голова журі львів’янка Майя Гарбузюк. – Зазвичай театральний фестиваль – це одне місце, де грають усі вистави. Але у вас інший принцип: театри грають на своїх майданчиках, а журі приїздить до них. Ми бачимо вистави саме там, де вони створені, і це дуже важливо".

Іще один важливий принцип "Січеславни" – обговорення після кожної вистави. "З виконавцямии, з постановниками, з дирекцією театру. Це для журі найскладніша частина роботи. Треба мати досвід усного рецензування вистави одразу після перегляду, щоб через 5 хвилин видавати структурований аналіз. Але це найважливіше для колективів. Вони, не маючи можливості виїжджати за межі своєї території, отримують зважену думку експертів".

Гран-прі "Січеславни-2021"

Найкраща вистава для дорослих: "Пейзаж", театр "Академія руху", Кривий Ріг.

Січеславна-2021: гран-прі отримали пластична драма і театр ляльок - 1 зображення
"Пейзаж", театр "Академія руху", Кривий Ріг

Це прем'єра пластичної драми про війну. У виставі було 12 картин з одним головним героєм – солдатом. Його травмовану психіку, переживання, розчарування, радість від зустрічі з дитиною, зустріч із матір'ю показали через пластику. 

"Жодного слова, але так виразно: тема, естетика, музика. Тому вони й перемогли", – сказав член журі Олександр Інюточкін.

Січеславна-2021: гран-прі отримали пластична драма і театр ляльок - 2 зображення
"Пейзаж", театр "Академія руху", Кривий Ріг

"Фестиваль триває кілька днів, і враження від наступних вистав накладаються на попередні. Але хоча "Пейзаж" ми подивилися одним із перших, враження від нього свіжі й досі", – говорить голова журі Майя Гарбузюк.

Найкраща вистава для дітей: "Віслючок, який мріяв стати зіркою", Дніпровський міський театр ляльок.

У пошуках відповідей на важкі запитання про своє важке життя маленький віслючок вирушив у подорож до міста Віфлеєму.

Січеславна-2021: гран-прі отримали пластична драма і театр ляльок - 3 зображення
"Віслючок, який мріяв стати зіркою", Дніпровський міський театр ляльок

"Виставу можна дивитись і дорослим. Вона про прагнення знайти Бога. У кожному віці в ній можна побачити свій сенс. Ми оцінили цікаве режисерське рішення", - розповів Олександр Інюточкін.

"Це вистава для сімейного перегляду. Складна і добре продумана, вона має безсумнівну естетичну й ціннісну вартість", – додала Майя Гарбузюк. 

Січеславна-2021: гран-прі отримали пластична драма і театр ляльок - 4 зображення
"Віслючок, який мріяв стати зіркою", Дніпровський міський театр ляльок

Повний перелік переможців

"Надія Січеславни-2021":

номінація "Краща жіноча роль" АНАСТАСІЯ КАБАНЕНКО, актриса  Запорізького академічного обласного театру ляльок, – за роль Кумединки у виставі "Веселий урок" О.Шило (реж.-пост. О. Лубенець)

номінація "Краща чоловіча роль" НАЗАР БАРАННІКОВ, актор Запорізького академічного обласного театру юного глядача, – за роль Клима у виставі "Сто тисяч" І.Карпенка-Карого (реж.-пост. Г. Широченко)

номінація "Краща режисерська робота" МАРГАРИТА НЕНАШЕВА, режисер Академічного музично-драматичного театру ім. Лесі Українки м. Кам’янського, – за постановку вистави "Цілую. Леся" 

"Січеславна-2021":

номінація "Краща жіноча роль ІІ плану" АЛІНА ВЄРЄТІНА, солістка балету Дніпропетровського академічного театру опери та балету, – за партію Першої сестри у балеті "Попелюшка" С. Прокоф’єва (балетмейстер-постановник, народний артист республіки Молдова А. Литвинов)

номінація "Краща чоловіча роль ІІ плану" ПЕТРО ЖЕЛЄВ, актор Запорізького академічного обласного театру юного глядача, – за роль Савки у виставі "Сто тисяч" І. Карпенка-Карого (реж.-пост. Г. Широченко)

номінація "Краща жіноча роль" МАРИНА ЮРЧЕНКО, заслужена артистка України, актриса Академічного музично-драматичного театру ім. Лесі Українки м. Кам’янського, – за роль Лесі Українки у виставі "Цілую. Леся" М. Ненашевої (реж.-пост. М. Ненашева)

номінація "Краща чоловіча роль" БОГДАН ЮЗЕПЧУК, артист Криворізького академічного театру драми та музичної комедії ім. Т. Шевченка, – за роль Свирида Голохвастого у виставі "За двома зайцями" М. Старицького (реж.-пост. засл. арт. Укр. Т. Брисіна)

номінація "Кращий акторський дует" СЕРГІЙ КЛИМЕНКО та ВОЛОДИМИР ВЛАДІМІРОВ, актори Дніпровського драматичного молодіжного  театру "Віримо!", – за ролі Черткова та Чорта у виставі "Портрет" М. Гоголя (реж.-пост. Т. Шевченко)

номінація "Краща сценографія" ВІКТОР НІКІТІН, заслужений діяч мистецтв України, головний художник Дніпровського міського театру ляльок, – за сценографію та ляльки до вистави "Віслючок, який мріяв стати зіркою" С. Ковальова (реж.-пост. Р. Гребенюк)

номінація "Краща режисерська робота" ВІТАЛІЙ ДЕНИСЕНКО, заслужений діяч мистецтв України, директор-художній керівник Дніпропетровського академічного обласного українського молодіжного театру, за постановку вистави «Езоп» Г. Фігеерєдо

Володар ГРАН-ПРІ "Січеславни-2021"  за кращу виставу для дітей – вистава "ВІСЛЮЧОК, ЯКИЙ МРІЯВ СТАТИ ЗІРКОЮ" С.Ковальова Дніпровського міського театру ляльок (реж.-пост. Р. Гребенюк, сценографія та ляльки – засл. діяча мист. Укр. В. Нікітіна, композитор О. Григор’єв)

Володар ГРАН-ПРІ "Січеславни-2021"  за кращу виставу для дорослих – пластична вистава "ПЕЙЗАЖ" Криворізького академічного театру музично-пластичних мистецтв "Академія Руху" (реж.-пост. засл. діяч мист. Укр. С. Бєльський, автор сценарію засл. діяч мист. Укр. О. Бєльський, балетмейстер Н. Бєльська)

Поділитися: