Стали відомі проєкти, з якими Дніпро боротиметься за звання "Великої культурної столиці України" Новини

Стали відомі проєкти, з якими Дніпро боротиметься за звання "Великої культурної столиці України"

Торік Дніпро посів друге місце після Маріуполя. Вже є перелік ініціатив, які відправлять на конкурс цьогоріч. 

Публікуємо повний список. Докладно про конкурс від УКФ ми розповідали тут

"Кіносфера": Нова кінокосмічна індустрія. Просвітницько-культурна програма, розроблена командою громадської організації "Асоціація Ноосфера". На меті започаткувати в Україні індустрію виробництва повнокупольних наукових фільмів.

"Кохання: Ракети + Роботи": STEM-освіта для молоді. Це два майстер-класи для дітей із конструювання та запуску моделей ракет на аеродромі Кам’янка, а також робототехнічні змагання Space NooVeX. 

"Джаз: невагомість": Конкурс на міжнародному фестивалі "Джаз на Дніпрі", на меті якого – виявити найбільш талановитих та проактивних музикантів міста, щоб вони могли представляти його на міжнародній сцені.

"BookSpaceX": Міжнародний книжковий фестиваль. Вп’яте у місті проведуть традиційний видавничий захід. Особливість фестивалю – акцент на технологіях, сучасних тенденціях у книжковій сфері та суспільстві загалом. 

Стали відомі проєкти, з якими Дніпро боротиметься за звання "Великої культурної столиці України" - 1 зображення

"Безвіз на Марс": Нульовий день на фестивалі BezViz. Організація безкоштовного дня для відвідування, а також облаштування екстрім-зони (скейтбордні рампи, парусні регати, чемпіонат з греблі, волейбольні, футбольні та баскетбольні змагання для людей з інвалідністю).

"Пульсар": Смарт-резиденція на фестивалі блогерів. Програма для обміну досвідом між відомими блогерами та початківцями, проведення 10 публічних майстер-класів, 5 навчальних семінарів з медіаграмотності. 

"Спектр": Медіа-інтервенції у місто. Фестиваль триватиме 8 місяців, включатиме в себе створення відеоінсталяцій, а також лекцій та майстер-класів, воркшопів з відеоарту.

"Gravity Guide": Партисипативний мобільний путівник Дніпром. Створення мобільного додатку для користувачів IOS та Android, який стане довідником Дніпра. Туди внесуть міські культурні, історичні та інфраструктурні об’єкти.  

"Конструкція": Фестиваль сучасної культури. Великий 5-денний захід, на якому виступить 20 митців та музикантів з України та європейських країн. Також організатори обіцяють інтерактивні медіа-інсталяції, аудіо-візуальні перформанси, віртуальні простори, концерти експериментальної музики. 

Стали відомі проєкти, з якими Дніпро боротиметься за звання "Великої культурної столиці України" - 2 зображення

"Горизонталь": Інклюзивний віртуальний простір. Фестиваль створить платформу, що дозволить глядачам і учасникам брати активну участь у діалозі про ментальне здоров'я та культуру.

"Dnipropop on Air": Онлайн-фестиваль електронної музики. Дводенний захід, на якому виступить 16 виконавців, серед них молоді музиканти та команди. Наприклад, "Курс Валют", МС Брехунець, Ship Her Son, Postfactum, DZ'OB та інші. 

"Наднова освіта": Концепція сучасної академії мистецтва. Колаборація Дніпропетровського мистецько-художнього коледжу культури та галереї "Артсвіт". Це програма для дітей і дорослих, у складі якої – лекції, презентації, дискусії, artist talks тощо.

Результати конкурсу на звання Культурної столиці оголосять до кінця року. Місто, яке виграє, отримає 20 мільйонів гривень на реалізацію культурних проєктів у 2022 році на додачу до грошей з міського бюджету.

Поділитися: