У Дніпрі дослідниця стріт-арту проводить екскурсії Новини

У Дніпрі дослідниця стріт-арту проводить екскурсії

Зараз працює три маршрути: перший охоплює околиці готелю "Парус", Квартал мистецтв та центральні вулиці, другий – вулицю Січових стрільців, парк Шевченка та стадіон "Славутич", третій – Гагаріна-Високовольтну (включаючи територію ДНУ, ДНУЗТ та графіті-фестивалю Dope Dnipro 2020).

Проводить екскурсії скетчерка і дослідниця стріт-арту Марія Учитель (Tenar). На екскурсіях вона розповідає про історію настінних написів, про графіті як субкультуру, показує теги і пояснює термінологію. Маша веде тематичний інстаграм, у якому за хештегом #мойгородвневремени викладає фото стріт-арту Дніпра та інших міст.

Графіті на стінах Дніпра

– Для мене важливіші не мурали, які знаходяться на видимих місцях у центрі міста, а стріт-арт, розкиданий у кварталах і двориках. Мої улюблені мурали – на лівому березі та на Сонячному, туди складно дістатися, тому я не включаю їх у свої маршрути. Але по факту, мурали більше потрібні спальним районам. Зате графіті-споти на правому березі дуже цікаві.

Місця у Дніпрі, багаті на стріт-арт:

– Стадіон "Славутич" – це просто одна велика фотозона на моєму другому маршруті. Там практично Hall of Fame, скупчення якісних робіт. Хоча це нелегальне місце для малювання. Але легальних у нас і немає. Споти на залізничних шляхах теж дуже цікаві в плані графіті, але специфічні для масового глядача. Цікаво, як буде розвиватися простір @globus_park і @project_fresh_vision (парк біля готелю "Парус", про який ми писали). Мрію додати у свій маршрут територію ГогольФесту, без неї – як без вишеньки на торті.

Мурахоїд і напис "Згідно з інтелектуальною власністю, ви не можете мене зафарбувати"

Щоб потрапити на екскурсію, потрібно написати Маші в інстаграм або телеграм (@tenar_of_atuan), і вона підбере зручний для вас час та сформує групу. Одна прогулянка триває 2-2,5 години і коштує 100 гривень плюс донат за бажанням.

А 29 липня Маша прочитає лекцію про стріт-арт у відкритому лекторії історичного музею.

Поділитися: