Театральний сезон 2019: Театр опери та балету Історії

Театральний сезон 2019: Театр опери та балету

Сотні метрів тканини для декорацій, оригінальні костюми немов з 20-го століття та кількамісячна підготовка. Цього сезону в Театрі опери та балету буде більше нових спектаклів – як для дітей, так і для дорослих. Репертуар театру збільшився одразу на кілька прем'єр.

Легкість та драматизм "Містера Ікс"

Флакончики, балончики та відра з фарбою, пензлики найрізноманітніших розмірів, тканина. Вона на підлозі, розфарбована та звалена у купи – ще тільки готується до обробки. Картини, букети квітів, стоси журналів, батіг та великі зірки під стелею. Тут можна знайти речі, які вже були частиною спектаклів або тільки стануть. У просторому та світлому приміщенні під дахом народжуються декорації для балетів, опер та оперет. 

Театральний сезон 2019: Театр опери та балету - 1 зображення

Заправляє майстернею Вікторія Алхімова-Котова. Працює у Дніпровському театрі опери та балету 20 років. Зараз разом із творчою командою створює декорації для майбутньої прем'єри – оперети "Містер Ікс". 

– Все відбувається у 20-ті роки, тому ми зробили акцент на цьому. Вивчали, як усе виглядало, щоб було достовірно. Це класика: цирк – перше відділення, друге – бал, третє – розв'язка на морі. На три акти абсолютно різні костюми. Є і з пір'ям, і без пір'я. І дуже вишукані.  

Театральний сезон 2019: Театр опери та балету - 2 зображення

Над декораціями та костюмами для "Містера Ікс" працюють з серпня, як вийшли із відпустки. Репетиції почалися раніше – перед закінченням минулого сезону, тому що оперета – складний жанр. На сцені потрібно одразу і співати, і танцювати, і відігравати. 

– Якщо опера складна вокальними партіями, то в опереті ще максимальний акцент на акторську гру. Також співати треба академічним голосом. А після розмови це дуже складно. Тому що розмова не проста, а акторська, щоб нас у залі почули, має бути спеціальна подача, – розповідає заслужена артистка України Олена Бокач. Вона грає Теодору – одну з головних героїнь. Описує оперету, поки очікує на свою чергу репетирувати. 

Театральний сезон 2019: Театр опери та балету - 3 зображення

– Цей твір поєднує в собі і драматизм, і легкість. Також багато гумору. І сцена змінюється за сценою – глядачеві ніколи сумувати. А розповідаємо ми про почуття, зрозумілі кожному. Це любовні муки, обман, підлість – всього вистачає. 

Новинки сезону

До створення "Містера Ікс" у репертуарі Театру опери та балету була лише одна оперета – "Летюча миша". 

– Звернув увагу, що вона йде щомісяця і добре збирає глядачів. Попит на такий жанр є. Тому "Містер Ікс" – це більше крок менеджменту. Ми розуміємо, що область велика і немає ані театру музкомедії, ані театру оперети. Тому ми просто скористались цією можливістю, – розповідає директор-художній керівник театру Костянтин Пінчук. 

Театральний сезон 2019: Театр опери та балету - 4 зображення

На цій посаді він півроку. Як прийшов, був здивований маленьким репертуаром – усього 39 вистав. Тому зараз активно працюватимуть над  прем'єрами.

– Виявилось, що в репертуарі немає жодної класичної дитячої балетної вистави. А діти – це наш майбутній дорослий глядач. Тому для малечі ставимо казковий балет "Білосніжка та семеро гномів". Покажемо його у листопаді. Декорації для прем'єри зараз готує художник-декоратор Евген Гуренко з Одеси. 

З новинок для дорослих – гранд-опера "Nabucco" у грудні та опера "Мадам Батерфляй" у березні. Після прем'єр ці спектаклі поїдуть на закордонні гастролі. 

Театральний сезон 2019: Театр опери та балету - 5 зображення

– У січні "Nabucco"  плануємо повезти в Голландію та Бельгію. У нас контракт на 17 вистав. Ми показали їм костюми, декорації, і вони підписали з нами договір. "Білосніжка" – це спільний продукт зі Швейцарією. Вони покрили половину витрат на виготовлення костюмів і декорацій. Тому "Білосніжку" покажемо у Швейцарії та ще у Франції. У театрі працює дуже багато молодих людей. Звичайно, вони дуже люблять подорожувати і гастролювати. І це їхній заробіток.

У задумах Костянтина Пінчука створити українську оперу "Богдан Хмельницький", поставити балетні вистави "Шехеразада", "Кармен-сюїта" та "Майстер та Маргарита". 

Театральний сезон 2019: Театр опери та балету - 6 зображення

Готують до нового сезону і сам театр. Вже відремонтували дах, у фойє зробили провітрювання та встановили кондиціонування. З листопада на третьому поверсі запрацює велика балетна зала для репетицій. Розробили проєкт капітального ремонту з повною заміною вікон. 

– Ми розуміємо, що якщо зробимо затишок для глядача, то він буде до нас ходити частіше. Якісний продукт на сцені – це одна історія, репертуарна політика – друга історія, але людині повинно бути комфортно.

Поділитися: