Театральний сезон 2019: чорно-біла прем'єра у "Віримо" Історії

Театральний сезон 2019: чорно-біла прем'єра у "Віримо"

– Вау, яка краса! Це просто вогонь! – жінка схвильовано притискає долоні до обличчя. Великими кроками кілька разів обходить кімнату. – Я ще не бачила, як все виглядає разом.

Кімната наче висить у повітрі. Білі стіни та біла підлога. Білі офісні столи. Білі картини із зображенням карти світу. Чорні лише стільці. І чотири актори – одягнені в офісні костюми.

Театральний сезон 2019: чорно-біла прем'єра у "Віримо" - 1 зображення

Перед входом у наче стерильне приміщення вони міняють зручне взуття на туфлі. У жінки ще й на високій шпильці. Роблять перші, але впевнені кроки по білому. Перевіряють, чи не залишає взуття сліди. Потім тестують крісла – чи зручно сидіти. По деталях роздивляються приміщення, де вже за кілька днів розвернеться трилер "Метод Грёнхольма". П'єса Жорді Галсерана оживе на малій сцені театру "Віримо!".

Театральний сезон 2019: чорно-біла прем'єра у "Віримо" - 2 зображення

– У когось приходить час Шекспіра, у когось час Чехова. Нам зараз цікаво працювати з цією п'єсою. Є п'єси, написані для малої сцени. Це коли ти створюєш тотальний театр, коли оточуєш глядача дією і навіть робиш учасником події, – так вибір п'єси пояснює режисер-постановник та керівник театру Володимир Петренко.

Театральний сезон 2019: чорно-біла прем'єра у "Віримо" - 3 зображення

Прем'єру готували кілька місяців. Головним завданням було створити особливу атмосферу у приміщенні.

– Це простір для дослідження людської природи, без домішок, без сміття. Тому зупинились лише на двох кольорах – білому та чорному.

Декораціями стали офісні меблі, які робили на замовлення, та голова. Велика біла голова, яка стоїть у центрі сцени.

Театральний сезон 2019: чорно-біла прем'єра у "Віримо" - 4 зображення

– Познайомилася з полігональною скульптурою. І зрозуміла, що хочу у спектакль цю голову. Тут усе навколо неї. Що вона символізує? Конкретну людину, Бога або кого? Вона жива чи штучна? Яка вона? – про незвичну ідею розповідає сценограф та акторка Марія Пашкурова-Петренко. Вона грає одну з чотирьох ролей.

Щоб втілити ідею у життя, довго шукали фахівців.

– Одні пропонували голову жінки. Але мені була потрібна універсальна голова-символ, і щоб зроблена була за нашими ескізами. Таких майстрів знайшли у Харкові. Ті виліпили голову з картону та смоли. І хоч вона досить велика, але важить небагато, – розповідає Марія. Спочатку харківські митці пропонували доставити виріб потягом через провідника. Але цей варіант одразу відкинули. Тому голова їхала до Дніпра поштою. Запакована у величезну коробку, дісталася міста неушкодженою.

Театральний сезон 2019: чорно-біла прем'єра у "Віримо" - 5 зображення

Голова слідкує за чотирма акторами, поки тільки на репетиції. Глядачів у залі немає, актори відточують майстерність між собою. У центрі сюжету жінка та три чоловіки, які прийшли на співбесіду у впливову фірму. Там для них влаштовують випробування – справжній трилер. Вони не можуть покинути офіс. Але залишитися має тільки один. На що готові герої, щоб отримати бажане?

– Ця історія більше для молоді. І для нас самих. Ми самі собі у ній відповіді знаходимо. Де та межа, яку ти готовий переступити заради успіху. – ділиться Марія Пашкурова-Петренко.

Театральний сезон 2019: чорно-біла прем'єра у "Віримо" - 6 зображення

Світ експериментів вистави "Метод Грёнхольма" відкриється для глядачів 19 вересня. Так у театрі "Віримо!" стартує новий сезон. І всі квитки на прем'єру вже розкупили. Як і на всі спектаклі, що показуватимуть у вересні.

Крім "Методу Грёнхольма", цього сезону гратимуть спектаклі минулих років – як на малій, так і на великій сцені. За анонсами нових спектаклів можна слідкувати на сторінці театру.

Поділитися: