Урбаністичний фестиваль у Дніпрі: програма Гіди

Урбаністичний фестиваль у Дніпрі: програма

Як досліджувати місто і своїми руками зробити його комфортнішим.

Перший у Дніпрі фестиваль з плейсмейкінгу пройде з 25 липня по 6 серпня. Його проводить платформа Terrain Vague [теран ваґ, невизначений простір], яка з 2017 року досліджує Дніпро і проводить освітні події з урбаністики.

Цей фестиваль – не лише для спеціалістів з архітектури чи урбаністики. Вам буде цікаво, якщо ви хочете, наприклад, об'єднатися з сусідами й покращити свій двір. Або зробити щось схоже на проєкти, які вже втілили прості мешканці Дніпра: парк біля "Паруса" чи громадський простір у Довгій балці.

На фестивалі будуть дискусії з українськими та європейськими акторами змін, воркшопи, презентації проєктів, кінозали. Серед запрошених спікерів – засновники Save Eco Bot та "ЛУН Місто", учасниця вінницького "Інституту розвитку міст", французький соціоантрополог, команда Work.ua і засновники майстерні Precious Plastic Dnepr.

Протягом усього фестивалю триватиме воркшоп для десяти студентів – вони розроблятимуть реальні проєкти для місць, які оберуть самі. Реєстрація вже завершилася, але для вільних слухачів ще буде кілька воркшопів та екскурсій за лаштунки організацій.

Публікуємо тут детальну програму фестивалю (нові події додаватимуться постійно).

Якщо не потрапляєте на офлайн-події, заходьте в інстаграм @terrainvagueplatform – там зберігатимуться всі трансляції.

3 серпня

18:00-21:00 – sustainable design atelier: plastique fantastique avoska. Плетіння авоськи з переробленого пластику під керівництвом майстрині sustainable design lab в Terrain Vague. Команда Precious Plastic Dnipro вже готує матеріали, а на зустрічі розкаже про те, чому перероблений пластик – це новий чорний. Кожен піде додому з новою сумкою. Місце: Школа ім. Вадима Сідура (площа Троїцька, 5а, 7 поверх). Donation від 250 гривень – ці гроші покриють вартість обладнання, а залишок піде на розвиток майстерні Precious Plastic у Дніпрі. Реєстрація обов'язкова.

4 серпня

18:00 – Сад у великому місті: неформальні та формальні жіночі практики плейсмейкінгу. Поговоримо про те, як наснажити жінок та використати величезний потенціал їхніх практик для покращення міста з Юлею Поповою, директоркою з розвитку CANactions School, та Софією Олійник, програмною координаторкою Democracy Support Program Heinrich-Böll-Stiftung Ukraine. Місце: DCCC, Крутогірний узвіз, 21, 2 поверх. Вхід вільний за реєстрацією.

5 серпня

17:00 – Як говорити з дітьми про екологію? Гра "Еко Мемо" для дітей та батьків. Місце: Ясельна, 1, Асоціація "ХіД". Вхід вільний за реєстрацією.

20:30 – кінозал з ArtHouse Traffic : показ фільму "Demain" ("Завтра"). Знімальна група зустрічається з фахівцями у сфері сільського господарства, енергетики, економіки, демократії, освіти і намагається уявити, яким може бути суспільство майбутнього. Місце: дах Музею українського живопису, Троїцька площа, 5-А. Вхід вільний за реєстрацією.

6 серпня

18:30-19:30 – Відкриття відділу урбаністичної літератури в бібліотеці у Школі ім. Вадима Сідура.

19:30-20:30 – Вечірка на даху Музею українського живопису з нагоди закриття фестивалю. Місце: Троїцька площа, 5-А. Вхід вільний за реєстрацією.

20:30 – кінозал з ArtHouse Traffic: показ фільму "Le vent tourne" ("За вітром"). "Молода пара тікає від суєти у віддалений альпійський куточок. Але в їхнє щасливе та розмірене життя вдирається інженер, який приїхав для установки вітряної турбіни". Місце: дах Музею українського живопису, Троїцька площа, 5-А. Вхід вільний за реєстрацією.

Поділитися: