Дніпровська перформерка поставила питання про роль жінки у мистецтві Новини

Дніпровська перформерка поставила питання про роль жінки у мистецтві

На Катеринославському бульварі пройшов перформанс Альони Загребельної "Троянда".

– Це не протест, – сказала художниця перед початком. – Я не протестую, я ставлю питання. Як бути жінкою у світі, що об’єктивізує саме жінок? Жінка – ніби троянда, яку кинули у ванну, аби вона там відлежалася і стала ще свіжішою. Троянді відрізали шипи, у троянди немає коріння. Так почуваюся і я – коли беруся за серйозні теми, показую свої "шипи", мені кажуть: займися чимось простим. Коли спрощую, закидають посередність.

Дніпровська перформерка поставила питання про роль жінки у мистецтві - 1 зображення

Щоб показати, як почувається жінка-художниця в тенетах формул "мистецтво існує для краси" та "жінка створена для краси", Альона лягла у фонтан на Катеринославському бульварі. Домовитись із його власниками допомогла команда DniPRO GogolFEST.

Глядачі реагували по-різному.

– Мені шкода, що молодість минула без спроб самовираження, – поділилася глядачка Надія. – В свій час ми навіть уявити не могли, що можемо отак просто купатися у фонтані та ще й давати інтерв’ю.

Дніпровська перформерка поставила питання про роль жінки у мистецтві - 2 зображення

У декого перформанс викликав сміх. Це були, ймовірно, співробітники бутіків, що, на думку Альони Загребельної, як раз популяризують об’єктивацію жінок,

– Просто дівчина вирішила скупатися у фонтані, бо спекотно, – сказав глядач, – видно, в неї є "криша", бо тут приватна територія і валятися у фонтані заборонено.

Сама перформерка після закінчення дійства зрозуміла, що її реальні відчуття кардинально відрізнялися від очікувань.

– Я планувала, що буду спокійно перекочуватись у воді, – поділилася Альона, – натомість, мусила вся зіщулитись, бо вода холодна. Я не могла робити жодних активних дій, навіть перевертатись було важко. Тож я просто собі лежала, як і мусить троянда у ванні з холодною водою.

Дніпровська перформерка поставила питання про роль жінки у мистецтві - 3 зображення

Це була перша дія перформансу "Троянда". Вона стала символічним початком фестивалю DniPro ГогольFest, який відбудеться 27-29 вересня за підтримки програми "Культурна столиця". Другу дію буде показано вже на фестивалі.

Дніпровська перформерка поставила питання про роль жінки у мистецтві - 4 зображення
Дніпровська перформерка поставила питання про роль жінки у мистецтві - 5 зображення
Дніпровська перформерка поставила питання про роль жінки у мистецтві - 6 зображення
Дніпровська перформерка поставила питання про роль жінки у мистецтві - 7 зображення

Поділитися: