У балки Довгої з’явився акаунт в інстаграмі Новини

У балки Довгої з’явився акаунт в інстаграмі

Так дніпряни хочуть привернути увагу до захаращеної зеленої зони, яку можна відновити і зробити місцем відпочинку або зручною транзитною зоною. 

Сторінка називається "Довга стежка". На ній активісти розповідатимуть про проблеми і потенціал Довгої балки. А навесні презентують детальну концепцію розвитку території. 

Це все – частина проєкту з ревіталізації балки, тобто її відновлення та оживлення. У планах – створити місце для відпочинку, зробити мапу маршрутів та промаркувати їх, ліквідувати підтоплення, розчистити річку Жабокряч. 

Цим займаються мешканці Дніпра, учасники програми з громадської активності та творчості "Youth – Active – City". Вони і раніше привертали увагу до міських балок. Наприклад, проводили суботники "Фалафель проти сміття", на яких пригощали людей, що прийшли прибрати балку, власноруч приготованим фалафелем.

Один із авторів проєкту, Олексій Орлов, пояснює:

– Ми обрали Довгу балку, тому що нам цікаві ті складні проблеми, які в ній є зараз. Та сама Тонельна балка порівняно з Довгою – царство чистоти і доглянутості. До того ж, Довга розташована в центрі міста і може стати основою зеленого коридору правобережного Дніпра. А це дуже важливо в контексті сталого розвитку міста. 

Загальна площа території балки – близько 79 гектарів. 

Нагадаємо, що у Дніпрі прийняли програму з екологічної безпеки, яка, між іншим, передбачає захист міських балок від підтоплень та забруднених стічних вод.

Поділитися: