У Дніпрі стартує "Французька весна" Новини

У Дніпрі стартує "Французька весна"

Триватиме вона з 6 по 29 квітня. 

На кілька тижнів у місті заплановані концерти, кінопокази, виставки, квести, читання поезії, зустрічі з письменниками. Все пов’язано з Францією та культурою цієї країни. 

Сьогодні о 19:00 фестиваль відкриється концертом французької піаністки Кім Барб’є. У філармонії вона гратиме твори Моцарта, Скарлатті, Дебюссі, Рахманінова, Баха-Зілоті та Шопена. 

Публікуємо програму на наступні дні:

16.04, 20:00, Центр сучасної культури (зовні), Кіноконцерт: французький аванґард. Музика Антона Байбакова

У листопаді 2020 року Французький інститут в Україні запропонував відомому композитору Антону Байбакову написати музику до стрічок німого кіно французького авангарду: "Механічний балет" (1924 р.) Фернана Леже та Дадлі Мьорфі, "Опера-Муфф" (1958 р.) Аньєс Варда та "Кров поета" (1932 р.) Жана Кокто. Мешканці 6-ти українських міст зможуть побачити ці фільми у музичному супроводі від Антона Байбакова у виконанні Олександри Морозової, Сергія Дем’янчука, Софії Байбакової та самого автора.

17.04, 15:00, Центральна міська бібліотека, 6-й поверх, відділ документів іноземними мовами, "Послухай!"

Читання книжки сучасного французьких авторів Кристіана Жолібуа та Крістіана Хайнріша "Відважні курчата: назустріч мрії" французькою мовою з перекладом українською та показом ілюстрацій. Книга видана дніпровським видавництвом "Nasha Idea".

21.04, 15:00, Центральна міська бібліотека, 6-й поверх, відділ документів іноземними мовами, веб–квест "Autour de La Fontaine"

Веб-квест розроблений співробітниками відділу документів іноземними мовами Дніпровської Центральної міської бібліотеки на платформі Action Bound і буде розташований на сторінці відділу в Facebook та на сайті бібліотеки. Веб-квест представляє собою QR-код, що переадресує в інтерактивний простір квесту. Переможці визначаться автоматично сервісом платформи.

22.04, 19:00, Дніпропетровський мистецько-художній коледж культури, "Кольори Монмартру"

Концертна вистава – це розповідь про Монмартр богемний, сповнений романтики район Парижу.

24.04, 11:00, Стріт-арт. Стінопис від мураліста Попайя

Після настінних розписів у Чернігові (2017 р.) та Києві (2018 р.), піонер графіті та один з найкращих французьких муралістів Попай повертається до України з новим проектом стінопису, який цього разу представить у Дніпрі.

27.04, 12:30, Придніпровська державна академія будівництва та архітектури, виставка світлин "СССР" Фредеріка Шобена

"CCCP" (Cosmic Communist Constructions Photographed – космічні Комуністичні Конструкції на Фото) – це фотопроєкт 2003-2011-х років французького фотографа та журналіста Фредеріка Шобена. Cерія світлин, відзнятих у 14 країнах, відкриває глядачам існування напрочуд виразної архітектури, яка виникла у пізньому СРСР. Відкриття виставки відбудеться 28.04 о 17:00 у Музеї українського живопису.

28.04, 14:00, Спеціалізована середня загальноосвітня школа № 126 з поглибленим вивченням французької мови, Конкурс декламації франкофонних поезій

Франкофонні учні, поділені за віковими групами, змагатимуться за краще читання віршів французькою мовою. Переможці отримують призи від "Альянс Франсез Дніпро".

29.04, 17:30, Серія напіввіртуальних зустрічей з письменниками, твори яких видавалися за Програмою "Сковорода"

З 1992 року, коли була заснована Програма сприяння видавничій справі "Сковорода", за її підтримки в Україні вийшло близько 350 книжок. З нагоди фестивалю семеро авторів, твори яких видавалися в межах цієї програми, дистанційно поспілкуються з українськими читачами, які зберуться в студіях різних міст країни. Жоанн Сфар та його "Маленький принц" "відвідають" Львів, Маеліс де Керанґаль обговорить з харківською публікою свій роман "Ладнати живих", Ерік-Емманюель Шмітт "вирушить" до Дніпра, Катрін Кюссе – до Одеси, Ліан Ґійом – до Івано-Франківська, Жослін Сосьє – до Запоріжжя, Крістін Фере-Фльорі – до Рівного.

Шанувальники французької літератури з інших міст України матимуть можливість спостерігати за цими зустрічами через соціальні мережі.

В українських містах "Французьку весну" проводять з 2004 року. Кожен квітень фестиваль пропонує різноманітну програму в галузі образотворчого мистецтва, кіно, літератури, музики.

Поділитися: