У Дніпрі створять інтерактивний Музей історії лоцманів Новини

У Дніпрі створять інтерактивний Музей історії лоцманів

Його планують відкрити до кінця 2021 року. Заклад буде схожий на нещодавно створений Музей історії Дніпра.

На території колишнього села Лоцманська Кам’янка, що нині входить до складу Дніпра, з 1994 року є Музей історії лоцманів. Це невелика кімната у Будинку культури. Але тепер поряд із БК буде окрема будівля із музейними експонатами. 

У Дніпрі створять інтерактивний Музей історії лоцманів - 1 зображення
Будинок культури, у якому зараз Музей історії лоцманів

Про це йдеться на сайті міської ради Дніпра. 

Хто такі лоцмани? Це люди, які переводили кораблі та баржі через пороги Дніпра. Жили вони за ж/м Перемога в районі селища Лоцманська Кам’янка. Але через будівництво гребель пороги на річці затопило, тому професія "лоцман" стала непотрібною. 

"Професія легендарних лоцманів теж становить ідентичність нашого міста. Розвиваючи музейний комплекс, ми зробимо новий центр, де буде цікаво і дітям, і дорослим. А ще це буде туристичний магніт, який приверне до нас гостей з-за кордону та інших регіонів України", – прокоментував новий музей начальник міського управління культури Євген Хорошилов. 

У Дніпрі створять інтерактивний Музей історії лоцманів - 2 зображення
Так виглядає музей зараз

Для музею реконструюють стару хату, наче це житло лоцманів. В одній кімнаті на вітринах будуть всі музейні експонати. Друга стане вітальнею родини з предметами побуту. А в третій завдяки симуляторам з аудіо- та відеоефектами відвідувачі зможуть віртуально пройти з лоцманами дніпровські пороги.

На проєкт комплексу з міського бюджету виділили 350 тисяч гривень, але скільки коштуватиме створення музею, поки невідомо.

У Дніпрі створять інтерактивний Музей історії лоцманів - 3 зображення
Так виглядає музей зараз

Раніше ми розповідали про імерсивну моновиставу, яку театр "Віримо" поставив у новому Музеї історії Дніпра.

Поділитися: