У Дніпрі створили 3D-екскурсію виставкою "Порушники будуть виявлені?" Новини

У Дніпрі створили 3D-екскурсію виставкою "Порушники будуть виявлені?"

Віртуальна екскурсія дає змогу прогулятися двома локаціями у Дніпрі: Центром сучасної культури та галереєю "Артсвіт". Усі фото-, відео- та аудіороботи клікабельні, їх можна детально розглянути та послухати. Досвід буде більш імерсивним, якщо застосувати 3D-окуляри та гіроскоп.

Міжнародну виставку "Порушники будуть виявлені?" відкрили 13 березня і невдовзі зачинили через карантин. Тепер її можна побачити лише у форматі 3D-екскурсії.

"Порушники будуть виявлені?" – виставка робіт учасників програми Британської Ради SWAP: UK/UKRAINE. Десять художників і художниць та одна кураторка брали участь у мистецьких резиденціях в Україні та Великій Британії у 2019 році. Результати візуальних досліджень вони презентували у Дніпрі. Назва виставки – риторичне, тривожне питання щодо та актуальності усталених соціально-політичних норм та правил під час трансформацій та невидимих напружень у суспільствах обох країн.

Куратори фінальної виставки Ілля Заболотний (Британська Рада) та Анастасія Хлестова коментують обрану тему: 

– Українські художники та художниці перебували в Шотландії восени 2019 року, якраз під час активних дискусій щодо реалізації Брекзіту — політичного вибору майбутнього для Сполученого Королівства. Вони відчули та відобразили в своїх роботах аспекти невидимого напруження, тривоги, прихованої агресії, мінливих кордонів приватного та публічного, підваження звичних “правил життя”. Художники та художниці з Великої Британії, в свою чергу,  опинились у вирі довготривалого та неоднозначного трансформаційного процесу у різних містах України: Дніпрі, Харкові, Львові та Одесі. Для них це стало відправною точкою для розмірковувань про нові моделі соціокультурних відносин, пошук єдності у часи створення та знищення уявних кордонів, (не)можливість упорядкувати хаотичне сьогодення. 

У Дніпрі створили 3D-екскурсію виставкою "Порушники будуть виявлені?" - 1 зображення

Більше про програму мистецьких резиденцій SWAP можна дізнатися тут.

3D-екскурсію виставкою "Порушники будуть виявлені?" створили 360geg.pro. Про одну з локацій екскурсії – Центр сучасної культури у Дніпрі – можна почитати в нашому інтерв’ю з її творцями.

Поки що технологію 3D-турів та 3D-екскурсій використовують лише поодинокі культурні установи у Дніпрі. У січні віртуальний тур основною експозицією запустив Художній музей. Рік тому Музей АТО/ООС опублікував відео 360° – екскурсію, яку проводить Юрій Фанигін. Ще раніше з’явилися віртуальні тури внутрішніми експозиціями Музею АТО/ООС та Історичного музею. 

Чим відрізняється віртуальна екскурсія від віртуального туру, ми розповідали тут.

Поділитися: