У Дніпрі відкриють музей Вадима Сідура Новини

У Дніпрі відкриють музей Вадима Сідура

Музей створять на Троїцькій площі у приміщенні Маріїнської гімназії, де навчався митець. 

Вадим Сідур – відомий художник та скульптор, що народився у Катеринославі. Завдяки музею у міськраді хочуть популяризувати його мистецтво.

Велика зала музею буде поділена на три. У перших двох будуть мультимедійні елементи. А в третій – зберігатимуться репліки найбільш відомих скульптур Вадима Сідура.

У Дніпрі відкриють музей Вадима Сідура - 1 зображення
"Треблінка" (1966), Вадим Сідур, Берлін. Фото: Вікіпедія
У Дніпрі відкриють музей Вадима Сідура - 2 зображення
"Формула скорботи" (1972), Вадим Сідур, Пушкін. Фото: Вікіпедія

Своєю інтерактивністю цей заклад буде схожий на нещодавно відкритий Музей історії Дніпра та Музей історії лоцманів Дніпровських порогів. Останній зараз реконструюють.

"Усі ці три музеї присвячені історії нашого міста. Музей історії Дніпра розповідає не тільки взагалі про події, а про людей, до дрібничок. Музей лоцманів Дніпрових порогів розповідає про ту нашу історію, яку, на жаль, мало хто знає. У давнину були фахівці, як їх би зараз назвали, що могли подолати небезпечні дніпровські пороги. Вадима Сідура знають у всьому світі, його роботи є у різних музеях, а у рідному місті, де він народився, на жаль, раніше не було. Ми хочемо, аби дніпряни знали свою історію та пишалися нею", – розповіла виконувачка обов’язків начальника управління культури департаменту гуманітарної політики Людмила Кудряшова. 

У Дніпрі відкриють музей Вадима Сідура - 3 зображення
Вадим Сідур. Фото: ru.rbth.com.

Вадим Сідур – один з найбільших скульпторів другої половини 20-го століття, творець стилю своєрідного, монументально-знакового експресіонізму. Його роботи є в Німеччині, США, Бельгії та інших країнах, а ось в Україні – немає.

Нині музей Вадима Сідура працює у Москві, скоро схожий з'явиться і на Батьківщині митця – у Дніпрі.

Поділитися: