У Дніпрі знімуть документальний фільм про Олександра Поля Новини

У Дніпрі знімуть документальний фільм про Олександра Поля

Режисерка з Дніпра Катерина Стрельченко працює над документальним фільмом "Олександр Поль – Степовий Прометей". В інтерв'ю Дніпровській кінокомісії вона розповіла, про що буде цей фільм. 

Сюжет побудований на діяльності Олександра Поля та його досягненнях. Про те, що діяч знайшов поклади залізної руди на Криворіжжі, зібрав та зберіг унікальну колекцію старожитностей, створив потужний історичний музей, який зараз носить ім’я Дмитра Яворницького. Загадкою залишається те, як він зміг, не маючи високого чину та могутніх покровителів, "пробити" будівництво залізної дороги через наш регіон.

Катерина виношувала ідею півроку. Разом з командою шукали інформацію по бібліотеках, консультувалися з істориками, об’єднували та порівнювали факти. А потім – працювали над сценарієм.

"Мені давно хотілося привернути увагу до постаті Олександра Поля, який дуже багато зробив для того, щоб свого часу наш регіон розквітнув і став потужним промисловим регіоном. Багато хто не знає про його внесок, якою був людиною, чим захоплювався. Наприклад, більшість мешканців Дніпра, коли вони їдуть Амурським мостом, навіть не здогадуються, що він був збудований завдяки зусиллям Поля. Але є ще більш вражаючі факти, взагалі невідомі широкому колу українців", - запевняє Катерина.

У фільмі події відтворюються за допомогою історичних реконструкцій, в які будуть залучені професійні актори, костюми та декорації. Зйомки планують провести в Дніпрі і Кривому Розі.

"Це знакова постать для всієї України. Тому про нього повинні знати не тільки у нас в Дніпрі та області, а й по всій країні. До речі, ми плануємо провести в цьому фільмі паралелі між минулим і сьогоденням. Ми хочемо показати, як змінився світ, який створив Олександр Поль, за цей час. Наприклад, він багато років "оббивав" пороги влади – і ми плануємо поспілкуватися на цю тему з сучасними чиновниками. Він розводив коней – ми хочемо отримати коментарі від власників сучасних конезаводів", - каже режисерка.

Раніше Катерина Стрельченко зняла зі своєю командою кілька пронизливих стрічок, що розповідають про АТО та людей, які приймали участь у бойових діях на Сході: "Іловайськ. Лицарі неба", "Піски. Лицарі неба", "Все буде Дніпро", "Паралелі", "Вірю. Чекаю. Молюся".

Трейлер фільму можна подивитися тут.

Поділитися: